Crese si gradinite in Dorobanti!!!

Crese si gradinite in Dorobanti!!! | Autor: katty

Link direct la acest mesaj

Locuiesc in Bucuresti in Dorobanti si voiam sa va intreb daca stiti crese si gradinite mai bune in zona asta, si, eventual, nume de educatoare, conditii etc. si ... cam cit costa!!!
Va multumesc anticipat ptr. raspunsuri!!
De la ce virsta se pot da copii la cresa??

Catalina+Andrei(bb-5L1/2)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lacramioara spune:

Buna, Catalina!Ce bine este sa gasesti pe cineva din aceeasi zona. Si eu locuiesc inDorobanti, dar eu caut cresa, deocamdata. Despre gradinite pot sa-ti spun mai multe, pentru ca mama a fost educatoare. Gradi 251 si 252 sunt bune si hiar modernizate. Chiar 252 este mai buna. Ambele sint linga ambasada Germaniei pe str.Venezuela (care da chiar in Min. de Externe). Ambele au o curte mare, amenajata f frumos. Si sint departe de trafic mare. O gradi parti este pe str.Sofia la nr 6, dar nu are spatiu de joaca afara. Gradi 52 este pe Docentilor (aproape de Televiziune), Sau gradi germana de la ASE. Mai multe nu mai stiu... Mai vorbim, daca vreti. Pa

Lacrima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

In fine, credeam ca nu voi gasi pe cineva prin zona. Piticul meu face 7 luni poiimaine si tot cresa ii cautam (nu neaparat, ca s-ar putea de la 1 aprilie sa vina mama sa stea cu el, dar ptr. orice eventualitate). Gradinitele le aveam in vedere ptr. mai incolo, dar multumesc ptr. informatii. Imi sunt utile. Mai vorbim oricum. Noi ne plimbam in parcul de la Floreasca (stam chiar la piata Dorobanti).
Vazuse si sotul gradinita de pe str. Venezuelei si ii placuse tare mult. Ar putea fi o optiune serioasa. Vezi si subiectul Rechinutzei care vrea sa-si deschida gradinita (nu stiu daca va fi si cresa) pe la Ambasada Chinei.


Catalina+Andrei(~7 luni)

Mergi la inceput