Scrisoare pt. Mos CRaciun

Scrisoare pt. Mos CRaciun | Autor: asteryaro

Link direct la acest mesaj

Cand eram copil, credeam in Mos Craciun (Mos Gerila, cum era pe atunci), desi foarte rar isi amintea de mine.
Nu i-am scris niciodata.
M-am gandit s-o fac acum, sa-i spun ce-mi doresc. Pana imi adun dorintele snop, astept scrisorile voastre pentru Mos Craciun. Poate le va citi si poate ne va indeplini dorintele.

Astery

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Draga Mos Craciun,
Cel mai mare dar pe care mi-l poti face este .
Am aproape tot ce am nevoie, in rest.
Sa ai grija sa mi-l aduci sanatos si voinic, ca de restul se ocupa mami si tati.
Iti multumesc si sper sa-mi gasesti usor adresa. Eu locuiesc la etajul 7, asa ca-ti va fi usor sa-ti strunesti renii. O sa las deschis geamul de la balcon.




Astery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Draga Mos Craciun,

de cand ma stiu,cred ca in fiecare an tu mi-ai adus cam ceea ce mi-am dorit si pentru asta iti multumesc din suflet.

Acum,am mai crescut si nu mai am nevoie de papusi..ba,poate da:vreau o papusa cu sufletel de data asta,adica .

Si sper ca imi vei indeplini dorinta, cu atat mai mult cu cat anul asta sunt mult mai aproape de tine spre deosebire de alti ani.

Te astept la fel de nerabdatoare ca intotdeauna,

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mika1 spune:

Scrisoarea unui viitor ingeras!!!



Draga Mos Craciun,

eu sunt un mic ingeras si vorbesc des cu viitorii mei parinti de pe Pamant si as vrea sa te rog sa-mi deschizi o portita pentru a cobori la ei in casa. Ei au nevoie de mine si eu am nevoie de ei.

Mereu se roaga pentru mine sa vin in viata lor dar daca pe ei nu-i asculti, asculta-ma pe mine te rog si da-mi-i ca si familie de Craciun

Un ingeras ratacit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana spune:

De ce vreti sa ma faceti sa plang?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Draga Mos Craciun,
Tot ce imi doresc eu este un copilas.Daca imi indeplinesti dorinta promit ca nu mai cer nimic niciodata.
Am fost cuminte si nu am facut nici o prostie asa ca sper ca imi vei indeplini dorinta.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

Draga Mos Craciun,
De cand eram mica iti scriam scrisorele in care iti ceream vrute si nevrute, asta ca sa fiu sigura ca primesc cat mai multe.
Si dupa ce am crescut destul de mare, sa stii ca ti-am scris in fiecare an ce as fi dorit si am primit in limita posibilitatilor.
Anul acesta nu imi doresc decat un singur lucru si anume as vrea si eu, daca se poate, un BB care sa umple golul imens din sufletul meu.
Daca totusi nu imi poti aduce acest dar, te rog sa-mi dai putere multa ca sa pot lupta in continuare, sanatate si intelegere.
Atat imi doresc si sper sa nu fie peste puterile tale sa-mi indeplinesti aceasta dorinta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maki spune:

Draga Mos Craciun!

Singura mea dorinta este sa aduci baietelului meu o sora sau un fratior sanatos si voinic.Baietelul meu ti-a desenat si anul trecut si va face si anul asta, speram ca de data sa ne poti indeplini dorinta.Daca totusi nu se poate, te rugam sa ne dai putere , sanatate ca sa putem merge inainte.

Te asteptam cu drag , ca intotdeauna si iti multumim din suflet!

Maki si de cinci anisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Draga Mosule,

eu te rog din tot sufletul sa indeplinesti dorintele acestor fete minunate, optimiste si sufletiste !
si daca se poate, sanatate multa pentru toata lumea si pentru familia mea.

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Sorina7 rugamintea ta e cea mai altruista dintre toate.Mi-au dat lacrimile.
Mereu alaturi de voi.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Sorina

Esti o dulce si SIGUR Mosul nu te va uita nici pe tine.

Flori

Mergi la inceput