Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara? (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brux spune:

Blocul unde am stat e în spatele blocului 30( care e in fata lui 31)
Eu am fost anul acesta si au demolat blocul acela de nefamilisti intre blocurile 30 si 31 pe care lumea il numea "ghettoul".
Pentru poza ma mai gandesc( nu vreau sa va sperii).


a3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Brux, prietena mea cea mai buna, Florina Constantinescu (acum Iordache), sta pe aleea catinei Are vreo legatura cu strada catinei????
Eu am stat pe Andrei Muresanu, in R-uri! Acum ne-am luat o casa (de vacantza) pe Broncoveanu Voda, care duce exact in Piata Mihai Viteazu. deh, nostalgia, sa fie aproape de casa! Imi amintesc strada asta, treceam mereu cu frica pe-acolo, ca erau tot timpul caini vagabonzi care latrau la trecatori. Chiar si langa blocul in care am stat se strangeau in haite si atacau trecatorii. Brrrrrrr

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

web1

web2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brux spune:

Irinuca, ai dreptate cred ca o cheama aleea Catinei.
Dar sant vreo 10 blocuri pe aleea asta.
Numele ei nu-mi spune nimic.
Ce varsta are?
Eu sunt unul din generatia veche.( de-o seama cu Noe).

a3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Ceeeeee? S-a daramat ghettoul de la nord????? Acum chiar ca si-a pierdut farmecul si "coloarea" cartierul ala.... Bravo dom' primare! Nu mai pot, ca te-as vota

Cateodata, ca sa mergi inainte, trebuie sa faci un pas inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brux spune:

Coloarea a ramas pentru ca au renovat caminul de nefamilisti linga gardul liceului Nichita Stanescu( fostul C.D.Gherea)si i-au bagat acolo( se pare ca au si "concierge").

a3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

quote:
Originally posted by irrinuca

Eu am stat pe Andrei Muresanu, in R-uri! Acum ne-am luat o casa (de vacantza) pe Broncoveanu Voda, care duce exact in Piata Mihai Viteazu.
Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04





Ce mica-i lumea ... si noi petrecem vacantele pe Brancoveanu Voda ... ... poate ne intalnimi intr-o vara si punem de un gratarel sa stam la un pahar de vorba :)

Irinusha & Cris ( 3 Mai 2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela92 spune:

Salutare! Si eu sunt din Ploiesti, am copilarit pe Gloriei (actuala C. Brezeanu), scoala la 23, liceul la Caragiale, promotia 1992.
Irrinuca, tu imi pari foarte cunoscuta ca figura, de vorbit insa nu cred sa ne fi vorbit vreodata. Tu ai fost tot la scoala 23, si ai terminat in 1990, nu-i asa? Cred ca ai fost colega cu o fosta vecina de-a mea, Oana Stambolgiu.
In rest nu stiu daca mai cunosc pe cineva, trebuie intai sa citesc mesajele toate.
Pe mine m-ar interesa sa aflu de o fosta colega de liceu, Crenguta Badulescu, casatorita cu Bogdan Badicioiu. De ea nu mai stiu nimic de 10 ani. A auzit cineva de ea?
Oricum, salutari la toti ploiestenii, fosti si actuali!!!!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brux spune:

Nu am gasit pe nimeni cu numele de Crenguta Badulescu in promotia 92 la Caragiale(pe site colegi.ro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela92 spune:

Brux, multumesc frumos!!! Insa pe colegi.ro ma uit de mult, am regasit acolo colegi, dar nu pe toti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

mai, era cineva care absolvise liceul la industrial 1...
nu mai e pe aici?

if you're grabbed by the balls you heart and soul will follow sooner

Mergi la inceput