Filmul meu preferat...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

AZI AM LUAT UN DVD CU DESENELE ANIMATE SPIRIT.SUNT SUPER CHIAR SI PENTRU PARINTI:TREBUIE SA RECUNOSC CA AM AVUT LACRIMI IN OCHI LA UN MOMENT DAT.
DACA INCA NU LE-ATI VAZUT AR TREBUI SA O FACETI.
WEEK-END PLACUT TUTUROR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Dar "JACK", cu Robin Williams?
Foarte emotionant,mi-a placut tare mult!!!

Theodora, Alexandros, Yannis(9 luni jumate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Theodora

Dar "JACK", cu Robin Williams?
Foarte emotionant,mi-a placut tare mult!!!

Theodora, Alexandros, Yannis(9 luni jumate)




Te referi cumva la "Jack The Liar"(sau cam asa ceva)despre Razboiul II Mondial si ocupatia nazista?Daca da,e un film superbun!Si Robin Williams e unul dintre preferatii mei;n-am vazut film cu el care sa nu-mi placa!!!De ultimul lui film "Insomia"(si cu Al Pacino) ce parere aveti?Merita vazut!!!!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Veve,Theodora cred ca se refera la filmul" Jack", despre un baietel care avea acea boala care-l imbatranea f repede. Un film bun, dar tragic.

Filmul de care spui tu, cred ca se numeste "Jacob the Liar" (despre WW al doilea), un alt film superb de-al lui Wiliams

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamar spune:

si daca tot vorbim de robin williams, "dead poets' society" e un film fff bun. din cele mentionate, la vita e bella, sophie's choice, jack, jack the liar, mrs doubtfire:), casablanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

dintre toate filmele pe care le-am vazut, votez pentru Doctor Jivago (film de cinemateca), iar unul mai recent, Pisica alba, pisica neagra. imi plac si mie Pacientul englez si La vita e bella, dar cred ca ultimului i s-a facut cam multa publicitate comparativ cu calitatile sale; am revazut de curand Pulp fiction, in care Uma Thurman este senzationala (mai ales ca are un alt stil decat in alte filme ale ei), iar John Travolta face un rol foarte bun, desi nu ma asteptam sa iasa din rolurile sablon pe care le-a avut; faza cu adrenalina e mortala...

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya spune:

Intr-adevar, cum spunea Garofita, "A Beautiful Mind" si "Monster's ball" sunt filme care trebuie vizionate neaparat. Eu de asemea va mai recomand din cadrul filmelor mai "de arta" : "Before the rain" - e un film iugoslav si "Divided we fall" - un film ceh (in ambele actiunea se petrece la sfarsitul razboiul si studiaza consecintele acestuia asupra sufletului uman, al doilea arata cat de multe compromisuri poate face un om pentru a supravietui(razboiului) - dupa vizionar e realizezi cat de mare e bucuria unei singure secunde ddin viata - oricum ar fi ea). Recent am vazut "Good Will Hunting" - care mi-a placut iarasi in mod deosebit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Pe mine m-a impresionat "Pay It Forward". Cu Helen Hunt, Joel Osmont si Kevin Spacey.
La scoala, copiii primesc ca tema la ora de sociologie (sau dirigentie..:-)) sa vina cu idei pe care sa le puna in practica despre cum pot face lumea un loc mai bun. Si baietelul (de Oscar) a venit cu ideea de a face cuiva un bine iar drept "payback" (raasplata) vrea ca persoana respectiva sa intoarca binele la alte 3 persoane, carora sa nu le solicite decat sa continue principiul: da mai departe.
Merita vazut, m-a impresionat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Descult in parc - Robert Redford si Jane Fonda. Cred ca as vedea filmul asta la infinit si nu m-as plictisi.
Ubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

BRAVEHEART
Dar ce spuneti de filmele romanesti?

Mergi la inceput