Mamici din Constanta(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Tania, "baba Gabi" e cam dur , dar mamica sfatoasa clar ti se potriveste. Daca tu zici ca-mi "calculezi sexul bb-ului", uite aici datele: Eu - 09.01.1975, Doru - 22.02.1974. Verifica si la Maria - 02.07.2003.

Si ca tot a adus Crixia vorba de DPN este 12.05, dar, daca da Dumnezeu sa fie totul bine, tare am un feeling ca o sa petrec Pastele cu mari emotii. Maria s-a nascut cu o saptamana inainte de DPN.

Marlen, nu mai stiu exac, dar parca dupa 3 saptamani nu am mai avut probleme cu epiziotomia. Eu ma vindec destul de greu, in general si am fost uimita ca taietura cu pricina a evoluat asa de bine. Da-i si tu un telefon medicului, cu toate ca nu cred sa fie vreo problema.

Crixia, Alexia e mai bine? A inceput sa pape?

Roxana, sper ca mama ta se simte mai bine si ca o sa se rezolve repede si usor problema.

Pupici tuturor!
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor!
Sanzi, mai bine rupe-ti o jumatate de ora si fugi pina la medic, daca e recurenta aparitia acestor afte poate fi o ciuperca de care nu scapi asa usor (semn ca nu trece cu glicerina boraxata). asa ca....better safe than sorry.
uite ca a venit deja toamna....uf, ce urit. ieri am iesit afara dar azi....nu prea cred.
Tania mama, imi dai si mie un fir cum sa dau de doctorita Antohi? saru'mina!
Crix, ce fac Alexia, e mai bine?
Tatiana, imi pare bine ca ai rezolvat cububitele Biancai!
Mada, Sofi ce face?
Cornelia, mama e mai bine ..sper sa fie asa pina saptamina viitoare!
noi avem poze noi....va invitam sa le vedeti! http://community.webshots.com/user/rocksy25
pupici si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Crixia, am un lapsus, nu mai tin minte despre ce era vorba, aminteste-mi. Tania multumesc pentru reteta am s-o incerc.
Cornelia sa sti ca si eu am avut DPN 21 mai, si am nascut pe 26 mai, poate ne mai vedem in parc.
Roxy am vazut pozele sunt super.

Numai bine.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

'Neata la duduci si o zi buna la copilasi.
Noi suntem la a treia zi de cresa, inca mai plinge cind plec si ma simt mizerabil sa o las acolo inecata in lacrimi. Nu sunt sigura ca am facut bine cu decizia asta, dar o sa mai astept probabil citeva zile pina imi dau seama daca trebuie sa insist sau ba.
Tania, e vorba de calculul ala legat de innoirea cromozomiala din patru in patru ani? Am socotit si eu, Cornelia o sa aiba inca o pustoiaca, se pare. Sa-i traiasca!
Fetelor, a venit Circul! E unul ceva mai mic, amplasat in fata pietei Brick! Noi abia asteptam sa mergem duminica, fii-mea sta cu gura cascata la secventele de circ de la TV.
Tatiana, cum se ajunge la dr.Nocivin, are cabinet?
Rox, cum arata ardeii capiati din Selgros? Sunt congelati sau la borcan? Vreau sa fac si eu o aprovizionare in vikendu' asta.
Sanatate la mame, Rox si Tania!
Pupici si ginduri bune!

gabi & alisia (2,2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Liz, ardeii capia sunt congelati, se afla in frigiderele mari de produse congelate, la legume. in niste pungi albe cu albastru, si sunt romanesti (nu mai retin cine ii produce). pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, nu cred ca e cazul sa ajung la un doctor, pentru ca nu imi ies foarte des (de obicei 1, 2 ori pe an, cu mici excepti poate mai des, dar ciudat este ca in UK nu am avut asa ceva)...
Azi am fost in parc, nu e asa frig cum pare si a iesit si soarele...


Sinzi si David
Poze cu David si Cora nebunatica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Mamici cind ati scapat de pampersi si cum?

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Azi parca ne prezentam mai bine! Era si timpul, nu?!?
A mancat mai bine, macar a deschis gurita de cateva ori! Probleme mi-a facut noaptea trecuta, fata de precedenta, ca nu a vret ceaiul in care-i pusesem medicamentele. M-au taiat toate caldurile cand am vazut-o ca se intoarce pe partea cealalta si isi continua somnul. Imi era mila sa o trezesc sa-i dau medicamentele cu seringa, dar am facut-o, nu vroiam sa am remuscari mai tarziu! Asta m-a costat, ca am adormit-o foarte greu, cam dupa 1-1.30h.
Acum mergem la pediatra sa ne vada gatul cum se prezinta. Sper sa aduc vesti bune!
Am constatat ca valul de caldura ce ma luase era de la RADET, ca frigeau caloriferele !
Azi a fost cam cald in casa, am stat cu geamurile deschise!

Eu inca mai calculez pronosticul Corneliei! Cand e data limita de depunere a plicurilor, ofertelor?

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Roxana,cabinet dr.Antohi:
Bdul.Ferdinand,intrarea este pe Traian,bloc A5,scara A,parter,langa turnul cu masini Audi,vis-a-vis este Consulatul turc si Apicola.
Sinzi,nu am timp decat la sfarsit de saptamana ptr.mers in parc.In rest se duce in Tarisoara cu sor'mea,s-ar putea chiar sa va-ntalniti.
Lizuca,asa se-ntampla in primele zile.Eu,adult si cand ma duc intr-un loc necunoscut imi vine aiurea,d'apoi ei,mititica!Cum se comporta cand te duci s-o iei de la cresa,plange?Daca o gasesti fericita inseamna ca totul este bine.Spune-i de fiecare data cand o lasi la cresa ca:mami are treaba,se intoarce dupa ce termina treaba si-o ia pe Alisia acasa.Categorica.La noi functioneaza cu dentistul,dar stie ca ma-ntorc la ea,chiar atunci cand ma vede intrand vine si-mi spune ca mami a venit,a fost la...,are grija de mine,etc.I-a intrat la creieras deja.Primele zile au fost si la noi cu plansete,dar doar dimineata,acum este linistita.A,si cand ma-ntorceam,ca sa vada ca n-o mint ii deschideam gura si-i aratam maselele reparate.
Ma bucur ca sunteti in rest toate cu bine,voi si copii vostri!

Noi suntem triste,Gabi a plecat la Festival,d'aia dam chindie.

July si Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Azi cred ca eram singurii din parc, noi si maidanezii si cei de la primarie care strangeau frunzele...
Andrei si David aveau parcul doar pentru ei!!! A fost magie, cu toate ca afara statea sa ploua...
Crixia ma bucur ca fetita ta e mai bine, papa si e vioaie. Ii trece repede, al meu dupa ce ca nu prea mananca, daca mai da un rosu in gat peste el...ma chinui 2 saptamani cu nspe feluri de mancare.
Roxa nu mai tine bebeul in casa...el are stratul gros de blanita pe el si rezista mai bine ca oricare dintre noi la o biata temperatura!!!
Vai ce scump e in poze, cum sta mititelul in funduletz...hai mai ca e prea mic sa il agati pe perna!!! Hihihi
July, si eu ma chinui cu plansetele lui David cand plec la gradi...incerc sa il conving ca ma intorc, si strabunica mea il consoleaza ca o sa ii aduc bobo, ceea ce eu nu o fac, ca el inca nu stie ce sunt bobo!!! (doar katzi-ciocolata)
Ione, noi inca facem in pampers...zicem caca inainte de fiecare data, dar cand ii aduc aminte de wc sau olita, fuge de ii sfaraie calcaiele...sau spune "nuuuuuuuuuuu"...
Gata, ma duc sa dau si io stingerea...ca maine iar zi plina!!!

Sinzi si David
Poze cu David si Cora nebunatica

Mergi la inceput