Circ!!!

Circ!!! | Autor: MariaM

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
La gradi la Vlad,s-a initiat actiunea Circul..
Maine se duc toti copii la circ...am platit si eu...
Vlad este la grupa mica.
Credeti ca e prea devreme sa-l las doar cu educatoarele sa plece sau ar trebui sa mai astept sa mai creasca (are 3 ani si 1 luna)???

Si ma mai gandesc si la Circ in sine...pe care eu personal il urasc.
Bine nu cred ca pricepe el...cat chinuesc aia bietele animale ca sa faca acolo figurile alea...dar stiu si eu...

Astept pareri..
va pup

Maria&Vladut

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geut spune:

Pe Teo am dus-o anul trecut, avea 3 ani, si i-a placut foarte mult.
Daca ai incredere in educatoare, poti s-o lasi fara probleme.

In privinta chinuitului animalelor, nu mai e cazul, pentru ca spectacolele de circ nu mai sunt cum erau pe vremea noastra, e o viziune cu totul noua, iar Circul arata foarte frumos, nu mai e mizeria de altadata.
Acum dresorii doar prezinta animalele, nu le chinuie, nu le pun sa faca tot felul de giumbuslucuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

cred ca tu stii cel mai bine cum va reactioana Vladut!
eu nu am NICI O SANSA! Andreea se sperie daca vede pe cineva cu un bat indreptat spre animale, daca vede oameni sarind in aer....
ea e tare sensibila la chestii din astea.
la B! este dumineca seara o emisiune cu circ...ne putem uita doar la unele faze.restul...adica acrobatii, animale cu dresori care au in mina 'bat' (habar n-am cum ii zice)ntz!
dar poate ca el e mai..BERBANT!

va pupacim cu drag,
Andreea si eu


http://community.webshots.com/user/gianinaalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

eu zic ca il poti lasa...ai mei au fost de mici cu gradinita si sunt fermecati...eu chiar ma minunam de cat de cuminti stateau. iar partea cu animalele lor le place cel mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zulu spune:

Buna fetelor!
Maria cum a fost la circ? i-a placut lui Vladut?
Fetele mele au racit si le tin toata saptamana acasa, ca sa le treaca cat de cat si de luni ne intoarcem la gradi. Sunt asa de ghinioniste nu au prins nimic, nici teatrul din gradi, nici atunci cand trebuiau sa mearga si pe grupele mici nu le-au mai luat.. si acum nici circul
Succese pe toate planurile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

A fost la circ..:))

i-a placut foarte mult, foarte incantat..
Dar..a venit cu o mica afta in gurita...mi-a spus una dintre educatoare ca a fost foarteeeee cald acolo...
Nebunie mare..mai ales cu cei mici care erau cam dezorientati..
Organizare a fost foarte buna...
am trimis "Spionul" in inspectie cand au venit de la circ..si foarte grijulii toti pe langa ei....unu nu a iesit din rand...
In mare a fost ok...

dar am avut niste emotii...:))
va pup

Maria&Vladut

Mergi la inceput