Farmacia de garda -II-

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annelise spune:

buna tuturor,
bebele meu bea lapte NAN hipoalergenic fiindca are o drmatita atopica. stie cineva daca acest lapte se poate compensa?
si inca o intrebare: exista cereale doar cu orez si fara lapte si zahar pt bebe 5 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Annelise, exista multe sortimente de orez fara lapte si zahar, eu de exemplu folosesc Nestle, e recomandat de la 4 luni.

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annelise spune:

mutumesc DianaR, inca nu am gasit dar mai caut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Sigur gasesti in Billa, farmacii Sensiblue.

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annelise spune:

DianaR,
am gasit la bila dar numai de la 6 luni. peste 2 ssapt facem 6 luni.i-am luat dar mai astept 2 sapt.multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ups! M-am uitat si eu pe cutie si intr-adevar scrie 6 luni! Dar pot sa jur ca acum o luna pe cutie scria 4 luni! Si doar e etapa I, am o cutie cu orez si fructe tot de la Nesle, e etapa 2 si e tot de la 6 luni. Probabil au schimbat acum specificatiile de pe cutie. Imi cer scuze.

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

quote:
Originally posted by Manuel

Va rog frumos......am si eu o intrebare:
Pentru refacerea florei in afara de Ecoflorina si Enterol...ce alte probiotice mai exista in farmacii .Am un baietel de 1 an cu probleme digestive......care nu tolereaza Ecoflorina(a determinat aparitia sindromului de colon iritabil).Va rog ajutati-ma ....
Orice sfat este binevenit.Acum are si intoleranta la lactoza .
Cat timp se da enterolul pt a fi eficient ca si probiotic?
va multumesc anticipat
Sanatate la pitici

Ela


Buna,nu stiu daca iti mai e de folos dar eu am primit pt. bebe cand laua antibiotice un produs pt.refacerea florei numit BIOTICS de la Ozone, e un preparat probiotic.
Simina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Pnetru Annelise!

Exista fulgi de orez, da la 4 luni, fara lapte si fara zahar, din gama Milupa (este un produs BIO)! Eu folosesc la baietelul meu care are 4 luni si 1 saptamanA si este super!
Se gaseste ori in farmacii (la Dona am vazut ...daca exista in Cluj) sau la supermarketuri. Costa in jur de 125.000 li cutia!
Numai bine!

Denisa,copilul Alexandru si bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuzza spune:

am postat si la clinica virtuala...dar cred ca aici e locul potrivit...

va rog mult sa-mi spuneti daca este vreo diferenta intre ASPENTER 75 mg si HerzASS-ratiopharm 100???

dr. a prescris primul iar la farmacia spitalului mi l-au dat pe al doilea, ca este "cam tot aia" ! ! ! asa sa fie?

multumesc mult

http://community.webshots.com/user/ancuzza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu stiu ca ambele au ca substanta activa acidul acetilsalicilic (aspirina),cred ca difera denumirea si firma.Mai difera concentratia,Aspenter 75 mg si Herz ASS 100 mg,deci ultimul are concentratie mai mare.Daca farmacista a zis ca e o.k. eu zic sa nu-ti faci probleme.

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput