Copii nascuti in 1999!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Buna dimineata!

Am revenit si eu pe aici! Am avut ceva probleme cu linia de Internet, apoi am fost plecati pentru cateva zile la Bordeaux (foarte frumos orasul) si acum am luat-o de la capat cu programul obisnuit.

Andrei a fost un pic bolnavior, cu o tuse sacaitoare dar acum i-a trecut. La Bordeaux am fost si la ocean (cam 60km distanta) si am vazut pentru prima oara Atlanticul. Foooooooooarte frumos. Pe Andrei l-a pacalit un pic refluxul: era imbracat, cu pantalonii suflecati si alerga dupa valuri. Problema a fost ca apa avansa foarte repede inspre plaja, asa ca un prim val s-a oprit la picioarele lui, dar urmatorul, inainte ca Andrei sa realizeze ceva, l-a depasit cu mult, asa ca blekota mic s-a trezit in apa nu chiar mica, s-a speriat si a cazut. S-a facut fleasca. L-am schimbat repede si, dupa ce s-a vazut curat si uscat, a inceput sa faca pe grozavul ce curajos a fost el.

si o zi frumoasa!

Andrei are 6 ani!

Nora,AndreiMihai-20.04.1999&VictorAlexandru-12.07.2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Mi-am amintit ceva: in saptamana in care s-au pierdut mesajele, scrisese aici mamica unei fetite, Otilia, si vroiam s-o trec si pe ea pe lista dar n-am mai apucat. Asa ca, mamica de Otilia, te asteptam pe aici, o sa trec fetita cu mare placere pe lista, doar sa-mi spui data nasterii.

,

Andrei are 6 ani!

Nora,AndreiMihai-20.04.1999&VictorAlexandru-12.07.2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarag spune:

Si noi, si noi...

Georgiana implineste 6 ani pe 16 mai.
La multi ani pentru toti sarbatoritii lunii mai!

SaraG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Sara, bine ai venit! Am trecut printesa ta pe lista

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

La multi ani, Tudor, sa fii sanatos si fericit, parintii sa fie mandrii de tine!!! Tiii, ce baietel mare, imi amintesc cand aveai 2-3 luni... cum trece timpul, asa-i, Miruna?

La multi ani, Georgiana, fetita de Saraq, numai bine iti dorim!!!






Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Pe 22 mai, fetita mea Ozana a implinit sase anisori! Nici nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul! Ma uit la ea si nu-mi doresc altceva decat sa fie sanatoasa si fericita. Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

La multi ani, Ozana, fetita Gratielei !

La multi ani, Radu, baietelul Simonei !

La multi ani, Raul, baietelul lui Kitty !

Sa fiti, cu totii, sanatosi, fericiti, cu noroc, si sa aveti parinti mandrii de voi.


Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Draga Nora,

Ti-am multumit de urari dar vad ca nu a aparut. Asa ca iti mai multumesc o data. Si da, imi amintesc de ei toti cum erau la 2-3 luni, si nu-mi vine-a crede cum a trecut timpul. Doamne, mai tii minte, Andrei al tau nici nu se vedea in caruciorul ala mare.
Iar Tudor, nu mai departe decat aseara, avea probleme "existentiale": mami, ce fac eu, ca sotul trebuie sa fie mai mare decat sotia, si cum pot eu sa ma casatoresc cu Elena, ca ea este mai mare decat mine? M-am chinuit eu sa-i explic ca el va creste mai inalt decat Elena (el are acum 121cm, Elena e doar un picut mai inalta). NU, mami, zice, dar daca ea este nascuta in aprilie si eu in mai, ea o sa fie mai batrana ca mine! Ca sa vezi si sa nu crezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumim frumos de urari!!
Suntem franti, am avut aniversare cu 15 copii, nu-mi mai simt picioarele de oboseala. Raul a fost f. fericit, dar acum e gata, sta in mijlocul cadourilor si nu mai stie ce sa faca (si eu - mama denaturata - stau pe forum in loc sa-l culc).
Va pupam si la multi ani la toti sarbatoritii din aceasta perioada!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Nora, doamnelor!
Ma trezesc si eu la spartul tirgului, dar multumesc de urari!
Mult de tot!
Am avut un party de minunea lumii, e drept ca nu s-au batut cu crenvursti cum au facut acum doi ani, dar i-am lasat sa se bata cu sabii de burete, legati la cap cu esarfe cu cranii si aind si miini de-alea ajutatoare, cu cirlige la capat! Asa o harmalaie de copii nici c-am mai vazut! Nici sa-i filmam n-am reusit cum trebuie asa de repede se miscau! Pina si cele doua printese invitate de Radu - care au stat, superioare (erau si mai maricele, e drept) pe scari privindu-i cu un sortiment de semi-dispret (uite si la baietii astia, ce multa minte le lipseste!) s-au incins la lupta cind le-am pus cite-o sabie in mina.
Si i-a cazut si dintele ala care atirna caraghios si care ma obliga pe mine sa maruntesc toata mincarea ca pe vremea cind avea 6 luni! Asa ca a fost stirb de-un dinte, nici ca i-a pasat!
Si zau daca nu s-a cumintit, intr-un fel, colaboreaza asa de bine cu noi de nu-mi vine sa cred!
Si vrea un frate! De ziua lui de 7 ani! Merge si daca-i sora, da' sa fiu atenta si sa fie frate!
Va sarut,
Simonna

Mergi la inceput