Detergenti pentru rufe...de care ??

Detergenti pentru rufe...de care ?? | Autor: Mariaa

Link direct la acest mesaj

Vreau sa aflu de la voi de care detergenti folositi ? Sunt obsedata de hainele curate si parca nici unul nu ma multumeste...poate ma ajutati si voi...
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Ariel, Tide sau Persil gel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Din detergentii folositi de mine iti recomand in uratoarea ordine: ARIEl, OMO, TIDE.

Un An Nou fericit!
Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Omo, Ariel, Tide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

eu fetelor folosesc numai ariel .am incercat o gramada dar asta e singurul care imi place.si chiar scoate petele ,dar la cit costa ...asa si trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiVa spune:

Eu folosesc Ariel, dar nu sunt la fel de multumita ca si atunci cand spal cu Persil, doar ca Arielul l-am luat la oferta, f. convenabil :) ...si in cantitate mare, asa ca am de spalat inca mult timp cu ariel...
Am facut sondaj de opinie la mine in birou si fetele sunt de parere ca Persil spala mai bine (manual si cu masina).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geanina spune:

Ariel si Persil, dar in ultima vreme doar Ariel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Ariel, Omo, Tide si pentru pete Vanish

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Bingo, Bona Oxigen, Ariel, iar pentru pete Snow lichid

Sa fim fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Eu folosesc Perlan Bonux, Bona si Rex, ca-s mai ieftine, avand in vedere ca spal de 2, 3 ori pe saptamana.
Mie personal mi se par bune....nu prea vad vreo diferenta fata de celelalte mai scumpe. Consider ca nu merita sa investesc prea mult in detergenti scumpi avand in vedere ca o bluzitele lui Andrei de gradinita, spre exemplu, le spal dupa fiecare folosire (vine ca un porcusor, plin de acuarele si de mancare).
Asa ca, ar insemna sa cheltui o groaza de bani pe detergent.

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octavia spune:

Si eu am facut un sondaj acum vreo 2 ani pentru ca eram nemultumita de detergenti. Ariel a iesit pe primul loc si de atunci il folosesc, si sunt multumita de el. Pentru rufe mai delicate -Perwoll.

Mergi la inceput