medicii din scoli

medicii din scoli | Autor: tora97

Link direct la acest mesaj

mai oameni buni... ce mi s a intimplat, de fapt ce i s a intimplat Theei este strigator la cer!!!!! Tara lui Papura Voda!
sa va spun: Unii dintre voi poate stiu ca Thea a facut de ff curind scarlatina.. abea a iesit de o saptamina din carantina... de vineri este racita, nu cine stie ce, ceva tuse...

Doctorul de familie a interzis orice vaccinare pina anul viitor, pe considerentul ca in urma acestei boli, sistemul ei imunitar ar fi acum la pamint, in acest sens dindu i chiar o hirtiuta pt scoala. Am inteles ca acelasi lucru au facut si medicii celorlalti copii ce au avut aceeasi problema

Ca sa aflu ieri, cu imensa stupoare ca fetita mea si ceilalti copii bineinteles, AU FOST VACCINATI!!!!! In ciuda recomandarilor medicilor de familie, in ciuda faptului ca mindra este racita! Mai, parca ar fi la norma!! La CAP!!!
Sint de a dreptul consternata! Am sunat o pe invatatoare, insa faptu i consumat deja!!!



http://community.webshots.com/user/tora97

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
"Sunt doua feluri de a-ti trai viata...
Unul - de a crede ca nu exista miracole
Altul - de a crede ca totul este un miracol" Albert Einstein

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bia spune:

La Bianca la scoala,cand s-a facut vaccinarea ne-au pus sa semnam un tabel ca suntem de acord cu asta,noi ca parinti,iar cei care erau raciti,printre care si fii-mea,nu au fost vaccinati.Noi ne-am confruntat cu o alta problema,cei ramasi nevaccinati,asa au si ramas si pana in ziua de azi,pe motiv ca campania s-a incheiat.Le-am trimis celor de Colegiul Medicilor din Romania un mail si n-o sa va vina sa credeti,dar mi-au raspuns a doua zi.Am luat apoi legatura cu Directia de Sanatate Publica a Municipiului Bucuresti,unde mi-au vorbit foarte amabil si mi-au promis rezolvarea problemei.Deci,totusi pare ca lucrurile par sa se miste pe la noi prin tara...de ce nu mergi la scoala la cabinet sa vorbesti cu medicul,sa auzi ce explicatie are pentru asta?Si poti sa le faci o reclamatie,nu se poate sa-si bata joc in halul asta de copiii nostri,daca erau ai lor,tot asa procedau?Cum sa vaccinezi un copil racit si mai ales ca a fost si bolnav ,cum a fost Thea?Invatatoare ce a spus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

bia, explicatia data de invatatoare a fost ca acesti medici sint abilitati de Sanepid si ca ar avea imputernicire/aprobarea de la sanepid sa faca aceste vaccinari..
i am spus ca nu ma prea intereseaza de cei de la sanepid, atita timp cit medicul ce imi stie copila a dat interdictie, nu cred ca orice alt medic avea puterea de a decide...

invatatoarea?! nu era in clasa, au venit in ora de engleza.. si ea spune ca i a atras atentia asisteneti , sau unei asistente) asupra acestor copii, insa s a trecut peste cuvintul ei..

i am spus ca daca Thea pateste ceva, le voi face plingere pe toate partile...

exact ce ai spus: isi bat joc de copii nostri si ce i mai grav le pericliteaza sanatatea...

http://community.webshots.com/user/tora97

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
"Sunt doua feluri de a-ti trai viata...
Unul - de a crede ca nu exista miracole
Altul - de a crede ca totul este un miracol" Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

quote:
Originally posted by bia

La Bianca la scoala,cand s-a facut vaccinarea ne-au pus sa semnam un tabel ca suntem de acord cu asta,noi ca parinti,...
dori



Si la noi la fel.

Tora97, tu cui ai dat hartia de la medicul de familei ? Ai dat-o la cabinetul medical sau... invatatoarei?

Va pup.

Mergi la inceput