NU STIU CE SA FAC

NU STIU CE SA FAC | Autor: papy

Link direct la acest mesaj

dragutele mele,ultima mea perioada a fost pe 25 decembrie si de atunci nu am terminat,tot mai am dar nu abundent ci foarte putin....vreau sa va spun ca de la aceasta data 25 dec am inceput sa iau si anticonceptionale,recomandate de doctorita mea...pastilele se numesc ALESSE28 ,poate fetele din canada stiu despre ce este vorba....ma gandesc ca aceasta prelungire a menstruatiei sa fie de la pastile si nu stiu ce sa fac:sa continui sa le iau sau nu?
voi ce sfaturi i-mi dati?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia spune:

Buna Adina! Si eu am patit la fel ca si tine!! Am intrerupt pastilele si nici nu am mai luat, nu erau aceleasi dar ma gandesc ca asemanatoare(eu alaptam). Deci sfatul meu este sa suni ginecologul sau cine ti le-a recomandat si sa-i spui, mie mi-au spus sa le opresc si sa merg sa-mi dea altceva, dar nu mi-a mai trebuit!
Asa ca ai grija. sanatate si pupici printesei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Draga Papy si eu am patit la fel,cind am inceput sa iau anticonceptionale am singerat vreo doua saptamini ,dar s-a oprit de la sine.In luna urmatoare am inceput sa singerez cu vreo 5 zile inainte de perioada in care trebuia sa am ciclul,dar pe urma totul a intrat in normal.Nu te speria,se pare ca asa se intimpla pina organismul isi gaseste ritmul.

Corina si Anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

si eu tot ALESSE28 iau ,cum spunea si Corina in prima luna a fost cam 2 sapt;dupa care am revenit la normal(3zile)si-mi vine foarte regulat (28zile)
arabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Buna Adina,
Si eu iau tot ALESSE dupa ce am nascut (sint primele pilule pe care le iau, inainte nu ramineam gravida, deci nu am folosit nimic). Ma inteleg foarte bine cu ele, n-am avut efecte secundare, si in plus mi-au diminuat ciclul din punct de vedere cantitativ, ceea ce este minunat (am avut din totdeauna un ciclu extrem de abundent, iar acum este floare la ureche...). Cred ca in prima perioda s-ar putea sa ai niste mici dereglari, ai rabdare si continua, nu este nimic neobisnuit. Daca totusi esti ingrijorata intreaba pe ginecolog, el iti va spune daca ai vreo probleme.

La multi ani pentru mamici, copii, tatici, aspirante si restul familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papy spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri.....eu eram putin ingrijorata deoarece inainte de a ramane insarcinata am luat anticonceptionale(din romania) si nu am avut probleme cu ele...dar sper ca totul se va rezolva
va pupicesc pe toate

Mergi la inceput