Diana904 -cum e la gradi cu cel(cea) mic(a)? unde?

Diana904 -cum e la gradi cu cel(cea) mic(a)? unde? | Autor: Dana M.

Link direct la acest mesaj

Diana 904, te abordez pentru ca ziceai ca stai prin zona 1 Mai si mi-aduc aminte ca asta-vara/toamna cautai o gradinita si am discutat la un moment dat despre cea de pe Calea Victoriei, pe care spuneai ca ai vazut-o si ziceai ca o desfiinteaza, sau cam asa ceva. PAna la urma unde ati.... poposit? Iarta-ma dar nu mai stiu care-i mai mic, fetita sau baiatul.

Multumesc anticipat pentru informatie


Dana M. si Raluca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Buna. Intr-adevar cautam gradinita pentru fetita (4ani) si am gasit una de care sint f multumita. De cea din Calea victoriei nu mai stiu nimic, atunci era o problema cu casa respectiva care fusese redobindita de fostii proprietari, nu stiu cum au evoluat lucrurile pina la urma.

Acum sintem la o gradinita particulara pe strada Emanoil Ionescu nr. 41, ca reper statia de autobuz Popistenu...cam vis a vis de Lumea Copiilor de la Ciuperca. Educatoarele sint tinere si super dragutze, au 2 sali de clasa, pentru grupa mica si grupa mare.Fac engleza obligatoriu si optional franceza, germana si italiana. Catinca a invatat o multime de lucruri noi, poezii, cintecele, picteaza, decupeaza, fac tot soiul de jucarele(pe monitorul meu sta o furnicutza din plastelina si un soi de ghetuta decupata ptr. Mos Nicolae de ex). Au avut o serbare superba de Craciun, au inchiriat o sala la Lic. Caragiale, au amenajat-o f frumos cu luminari, au avut prajiturele si suc. Fiecare copil a avut costum, Catinca de ex a fost stea de zapada (din pacate nu pot pune poza de site, nu stiu de ce).A venit si Mos Craciun, le-a dat cadouri(noi am dat banii ptr. cadouri in rest s-au ocupat ei astfel incit a fost surpriza si pentru noi).IAr serbarea a fost o parte in romana, o parte in diversele limbi straine pe care le fac acolo si am ramas uimiti ce bine vorbesc cei mici.Intr-un cuvint se ocupa f bine de copii.Au numai program scurt 8.30-13.30, fara masa, pentru gustarea de la ora 10 ii pun eu pachetel si ceva de baut suc sau apa. Costa 85$/luna, iar pentru fiecare limba straina optionala inca 10 $. Noi am dat-o de luna aceasta si la franceza.
DAca mai ai nevoie si de alte detalii imi poti scrie si pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

quote:
Originally posted by diana904

Buna. Intr-adevar cautam gradinita ...........
DAca mai ai nevoie si de alte detalii imi poti scrie si pe mail.



Merci de raspuns, o sa ma duc sa vad si eu gradinita....si o sa te mai intreb pe mail.

Dana M. si Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

MERSI PENTRU INFOMATIE DIANA904. EU AM UN BAIETEL DE 10LUNI SI DOREAM INFORMATIV CATEVA ADRESE DEOARECE LA 2 ANI VREAU SA-L DAU LA GRADINITA (AM INTELES CA II PRIMESTE ). IMI ESTE FOARTE GREU SA-L LAS PE MANA ALTOR PERSOANE .NU STIU EXACT UNDE VINE GRADINITA ASTA ,DAR POATE POTI SA-MI DA-I MAI MULTE INFORMATII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Piti, strada Emanoil Ionescu este pe partea stinga a bulevardului 1Mai, in directia de mers P-ta 1 MAi- P-ta Chibrit. Este la prima statie de autobuz dupa P-ta Domenii (tot in directia Chibrit). Eu vreau sa dau si baietelul acolo cam din ianuarie anul viitor cind va avea 2 ani jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

DIANA904 MERSI PENTRU INFORMATIE,DAR DESI SPUI CA ESTE BUNA ,ESTE DEPARTE DE MINE. EU LOCUIESC IN SECTORUL 2 -COLENTINA-, ORICUM MERSI

Mergi la inceput