Reclama negativa ?

Reclama negativa ? | Autor: Anculina

Link direct la acest mesaj

Fetita mea are aproape 5 luni,asa incat nu sunt implicata in acest subiect - crese,gradinite,educatoare - direct,ca si mama,dar totusi...
Studiile mele sunt in acest domeniu,am facut colegiu pedagogic.
Cum sa procedez,ce sa fac daca stiu ca cineva care a terminat acelasi colegiu ca si mine si-a facut o gradinita particulara,haioasa si ingenioasa pe de o parte,dar pe de alta parte fara autorizatie de functionare,fara avize sanitare si de tot felul,ei nu au asigurari medicale,mai lucreaza acolo si o alta fosta colega de a noastra fara carte de munca, etc. ?
Lucrurile pe afara dau bine,programa gradinitei e interesanta si atractiva, dar celelalte aspecte?
Mi s-a propus sa lucrez acolo, dar eu nu pot accepta sa lucrez asa,la ghici,nici acum si MAI ALES n-o sa-mi aduc copilul acolo, cum mi s-a propus!
Eu cu sotul meu am avut in trecut o afacere destul de profitabila, dar tocmai latura birocratica, care tine de hartoage ne-a convins sa vindem afacerea, dar stiu perfect ce inseamna avize, chestii de-astea, si mai ales ce inseamna sa NU le ai,dar nu aveam nimic de-a face cu copii...
Insa acum, de cand sunt mamica, sunt foarte atenta si foarte sensibila la subiecte precum bone,crese,gradinite...
Si chiar daca "directoarea gradinitei" si una dintre educatoare mi-au fost colege si prietene, nu numai ca nu-mi voi duce copilul acolo,dar nici nu voi lucra acolo si chiar cateodata as vrea sa trag un semnal de alarma pt cele care isi duc copiii in prezent la gradinite particulare sa o ocoleasca pe aceeea, apoi ma retrag si tac...
Ce sa fac?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu nu sunt inca mamica, dar cred ca ar trebui sa tragi un semnal de alarma ...
Eu sunt patita cu serviciile din Ro si cu meseriasii care lucreaza la negru si cu firmele si cred ca trebuie reclamati pe peste tot, ca sa se invete minte ca nu sunt chiar de capul lor si trebuie sa-si asume responsabilitatea pt faptele lor ...

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:


Si eu zic sa faci ceva. Sper ca tu sa ai mai mult curaj.

Ai citit subiectul lui Ariel?
Cand am intrebat-o pe Ariel pe PM daca e dispusa sa faca ceva n-am primit nici un raspuns de la ea. Si nici nu cred ca a facut...



Mergi la inceput