bronchovaxom si/sao vaccin antigripal?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Samy spune:

Si eu i-am dat baietelului meu Rybomunil care intr-adevar este forma mai avansata a Bronchovaxomului. A reactionat fara efecte secundare, insa cum bine au spus ceilalti nu fereste de gripe. Pentru a scade riscul imbolnavirilor trebuie actionat asupra sistemului imunitar. Eu am urmat sfatul unui medic batran si i-am dat doua produse de intarire a sistemului imunitar si sunt foarte multumita de rezultate. In plus vitamina C naturala nu ne lipseste din "meniul" zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu ii dau baietelului meu (2 ani jumate) Bronho-Vaxom si nu-i mai fac vaccinul antigripal si ii dau Vitamina C in fiecare zi o tabletuta.Asa i-am dat si anul trecut si nu mi-a racit niciodata pe perioada de iarna.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Pana la varsta de 4 ani, fetita cea mare facea foarte des complicatii la gat. Mergea 2 saptamani la gradinita si 3 bolea acasa - laringite, faringite etc. I-am nenorocit stomacelul cu eritromicina pana a aparut in Romania Bronho-Vaxom si ne-a fost recomandat de pediatru. Daca imi amintesc bine, i l-am administrat in trei prize de cate zece zile. De atunci nu i-am mai dat niciodata Bronho-Vaxom, dar nici nu a mai avut complicatii cu gatul. Iar gripa/raceala - forme foarte usoare, fara febra mare si de scurta durata. Acum fetita cea mare are 12 ani, dar de atunci am ramas cu senzatia (sau nu numai) ca Bronho-Vaxomul ne-a salvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

am intrebat-o pe mama de broncho-vaxom si ea a zis sa nu.i fac lui Marc.Sora mea a fost vaccinata si totusi facea ca trenul.a fost ca o apa de ploaie.Eu sunt convinsa ca difera de la copil la altul,voiam neaparat sa.i fac lui Marc ,sunt disperata toamna si primavara cu bronsita spastica si pneumonii si crup si tot neamul lor.Acum chiar ca nu stiu ce sa fac.
Va rog,lamuriti.ma cu rybomunil-ul ...e homeopat?e vaccin? sirop? se da numai cu reteta?nu are efecte secundare?


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni)
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ribomunyl-ul e un soi de vaccin, se vinde la pliculete care se dizolva in apa. El contine fractiuni ribozomale din cateva bacterii (Streptococus pneumoniae, Klebsiela pneumoniae, si altele) si stimuleaza sistemul imunitar sa raspunda la atacul lor. Cred ca fiind mai multe, sistemul va raspunde la mai multe tipuri de germeni, si deci nu numai la cei continuti in el. Asta cred, nu stiu sigur, nu sunt doctorita sau farmacista.

Eu vreau sa i-l dau de azi.

Se da timp de 3 saptamani 4zile consecutive/saptamana si apoi cate o saptamana (tot 4 zile consecutive din ea) timp de 2-5 luni. Asa scrie pe prospect, ca deja l-am cumparat.

In prospect nu zice nimic de efecte secundare si nici de intervalul de pastrat fata de un alt vaccin.

In RO costa 183.500 la orice farmacie (am intrebat la destule) o cutie cu 4 pliculete, deci doza pe o saptamana.

Mergi la inceput