M-am hotarat.....adoptie(partea a 6-a)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dragele mele, multe, multe felicitari tuturor celor ce au reusit sa devina mamici si multe multe rugaciuni catre Maica Domnului pentru cele care inca se zbat. Este cu adevarat incredibil prin ce treceti ca sa ajutati un suflet - dar rasplata va este cu atat mai mare!

Claudia, ti-am scris pe mail dar la fericirea care cred ca e pe tine acum, numai de mail-urile mele nu cred ca iti mai arde. Aseara am avut mai mult timp si am intrat si eu pe forum si am citit ce mai este cu tine ca pe messenger nu mai intrasei si am pierdut nr. tau de mobil.
Ce sa iti spun, m-am gandit mult, mult la tine aseara, acum un an vorbeam amandoua de metode si cred ca erai la Ancar in Bucuresti. Nici nu imi vine sa cred ca un an a trecut si esti mamica. Bravo tie si sa ii dea Domnul sanatate nasturicai si lui mami si lui tati pe langa ea.
Sper cat mai curand sa vedem poze si sa auzim numai de bine.

La noi din pacate nu cred ca va fi cazul de asa o bucurie. "Tati" nu vrea sa auda in ruptul capului de adoptie si, cum eu nu pot sa il fac sa simta durerea mea, cred ca va mai dura un timp pana cand va vedea si el aceasta ca o solutie viabila. Pana atunci o luam de la capat, cand o vrea Doamne Doamne cu HSG si Giulesti si abureli din astea.
Hai sa lasam amarelile, sa iti traiasca fetita si sa te bucuri de ea pe deplin pentru ca meriti!
Cata

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Felicitari Oanamagda, astept detalii de la tine...povesteste-ne despre puiut!!
Ai dreptate Meme, nasturica ne da aripi dar ne si doboara ...desi e si sotul meu in concediu...parca tot nu avem timp de nimic!! Profitam si la maxim de vremea calduta de afara sa iesim mult la plimbare...dormim, mancam, mami gateste si tati se joaca cu Ioana!! E un vis frumos!
Ioana etse un copil cuminte dar nazdravan! Are o placere nebuna sa se bage sub masa si scaunele din sufragerie...unde de altfel intr-o clipa de neatentie de a noastra a si facut un cucui...desigur ca a avut parte de multi pupici de la noi si o cearta care a avut ca efect intoarcerea ei acolo cum prinde ocazia!!! In rest mananca orice, doarme destul de multisor si are chef de joaca mereu!
Aissa mai asteptam vesti lingurita voatra si Rozi multa rabdare va trebuie... oricum ingerasul care va este destinat va astepata linistit acolo unde trebuie!!!
Catalina multumesc mult de urari...pe mail n-am mai intrat de 2 saptamani...imi cer scuze...ma duc sa citesc mesajul!!! Ai incredere ca atunci cand va veni momentul vostru Cornel va fi de acord cu orice solutie pentru un bebe!!!

Va pup
Ma duc sa o culc ca deja a trecut cam mult din ora de somn!!!

Ioana nasturica si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Multumim Claudia ca ti-ai facut timp si de noi! E frumos...!!!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Oanamagda ,felicitari ! Stiu ca azi nu ai timp de scris dar asteptam cat mai multe detalii.
Rozi tu nu stii ca "cu rabdarea treci marea", ai rabdare si incredere in Dumnezeu caci ce este al tau e pus deoparte, asta sunt doar incercari.
Claudia inteleg perfect ce spui chiar daca Otilia inca nu merge dar si noi tot asa avem programul mulat dupa al ei. Stiti cand imi este cel mai greu, o sa radeti poate, atunci cand doarme. Imi fac treaba prin casa si daca imi ramane timp liber nu stiu ce sa fac, imi lipseste, abia astept sa se trezeasca.

Mult succes fetelor care inca nu si-au gasit copilasul si sa va calauzeasca Dumnezeu pasii pe calea ce-a buna.

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felicitari Claudia si multumim pentru ca ne-ai scris!
Felicitari Oanamagda!

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Fetelor,tocmai am postat poze noi cu Anca.Sa vedeti ce fata mare am deja.Am fost la munte si a tinut pasul cu noi.Ba mai mult,a vrut sa fie cat se poate de independenta,nici nu mai vroia sa o tinem de manuta.A zburdat toata ziua,ne-a turuit non-stop,dupa care seara,a picat lata.
Si daca vi se pare dificila perioada cand bebeii vostri inca nu merg singuri,veti vedea ca greul incepe cu adevarat in momentul in care se simt stapani pe ei si vor sa se "descurce " singuri.

http://community.webshots.com/user/danancamm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Imi puteti spune cu cat trebuie sa "sar"la interval ca sa obtin un copil?Nu imi imaginam ca este atat de greu...Cand spun ca vreau o fetita intre 0-6 luni pe astia de la protectia copilului ii umfla rasul...Nu mai inteleg nimic...Sunt dispusa sa dau,dar cuiva care macar imi promite ceva.Ori nu am gandirea buna?
Cele care deja ii aveti acasa,cum ati procedat?

Bafta tuturor
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diu spune:

Oanamagda, ma bucur nespus pentru tine.

As vrea tare mult sa-mi spui mai multe despre tine si despre copilasul tau. Cum l-ai gasit? Este in incredintare in vederea adoptiei la tine? Sper sa vedem curind poze cu voi.

N-am mai apucat sa-ti scriu dar oricum ma bucur sa stiu ca problema ta s-a rezolvat.

Multe salutari din partea mea. Sa fiti fericiti...

diu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

am revenit...cu vesti f bune, David e acasa, acum e in patut si doarme...multumesc din suflet pentru felicitari, nu credeam ca voi fi felicitata ca sunt mamica...dar uite ca minunea s-a intimplat;
sa incerc sa va raspuns la intrebari: David are 7 zile, este in plasament deocamdata, asteptam cu maaaaari emotii sa treaca 45 de zile, apoi alte 30 de zile, apoi alte n zile...pina va avea un nou certificat...din pacate, noi cred ca vom intra pe legea noua, dar asta e, bine ca ne-am gasit ingerasul..
David a sosit ieri acasa, a fost cumintel, a dormit bine, maninca f bine, mai scinceste din cind in cind; e frumusel foc, cel putin asa il vedem noi si cei din jurul nostru; sper sa am imp sa postez citeva fotografii cu el;
nu stiu ce sa va mai spun, poate ma ajutati voi cu intrebari; sunt obosita, dar fericita...dar un fel de fericire amestecata cu ingrijorare, simt ca am o uriasa responsabilitate fata de acest puiut..
imi doresc din toata inima ca rozi si celelalte fete sa-si gaseasca cit mai curind copilasul..ma rog la Dumnezeu pentru voi toate...
oana, mamica lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Doamne, oanamagda, ce frumos! Felicitari, MAMI! Nu pot decat sa-mi inchipui cat esti de fericita, sa dea Dumnezeu sa fiti mereu asa! Multumesc ca, in toata oboseala si emotiile tale, ai gasit timp si pt noi (mine)

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput