M-am hotarat.....adoptie(partea a 6-a)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna Flory,

suntem cateva inca pe aici.Eu zic sa dormi acum cat mai poti pentru ca pe urma tare ai sa mai plangi dupa cateva secunde de somn , dar sa stii ca merita.Ce ai dorii sa ai fetita sau baiat?Cat de mari sunt sansele sa devii mamica anul acesta?

http://community.webshots.com/user/irinaina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Irina,

E cam greu de spus daca vom rezolva pana la craciun. Abia la inceputul lui nov primim sper atestatul si intre timp cautam bebe. Sa vedem care sunt pasii mai departe.
Fetita sau baiat? Orice sanats sa fie, noi il vom iubi enorm.

Flory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Buna dimineata, conform obiceiului lunea, va doresc o saptamana plina de impliniri si bucurii!!
Ma bucur ca starea de spirit s-a mai imbunatatit pe forumul nostru...
Aissa sa dea Dumnezeu ca fetita sa fie cea aleasa si sa fii cat mai repede mamica...asteptam detalii despre cum este...
Flory bravo ca ai reusit sa depui dosarul...timpul va trece el, mai incet, mai repede, dar daca veti cauta bebe inainte cu siguranta va zbura mai repede!
Rozi vreo veste ceva??? ai gasit ceva??? asteptam noutati si de la tine!!!

Noi suntem intr-o stare de emotie puternica si simtim ca mai este foarte putin pana la fericirea deplina! Maine e ziua cea mare...la pranz vom intra in comisie si dupa-amiaza o vom aduce pe nasturica acasa!! Imi este teama de prima noapte si de primul ei trezit dimineata...sa nu se sperie ca nu cunoaste locul, sa nu-i fie rau din cauza asta...ufff....avem numai astea in gand!!! Sambata am luat-o toata ziua la noi....era tare curioasa de tot ce vedea, ii mergeau ochishorii ca girofarul in capushor , voia sa le atinga pe toate si sa le simta la mana...dupa acre isi retragea mana, inclusiv ce era in vitrina! A fost o zi superba, ne-am plimbat, am facut nanitza si am papat!! Am culcat-o pe picioare si cand s-a trezit am luat-o in brate si am tinut-o asa vreo 10 minute!!! Cred ca a simtit ca este iubita , ca nu-i mai venea nici ei sa-i dau drumul din pupici si vorbit!!
Am fost foarte fericiti...insa am simtit ca vraja se rupe cand am dus-o inapoi acasa!!
Insa pana maine mai este tare putin si speram ca va fi bine!!!

Va pupam pe toate
Ioana nasturica si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Claudia, am vrut sa iti scriu maine ca sa iti urez mult succes, dar apoi am stat si m-am gandit ca nu o sa mai ai timp de neturi si forumuri, asa ca iti zic de azi ca ma gandesc la tine si va doresc tot binele din lume alaturi de nasturica voastra. Asteptam cu mult drag pozele sa vedem si noi mica minune. Si te rog sa iti rupi cand si cand un minutel sa mai ne spui si noua, celor care inca suntem aspirante, cum e sa fii mamica.
Noi facem stationar, asa cum am spus deja trebuie sa mai astept pana semneaza mama si pentru asta trebuie sa facem intai 45 de zile (abia sambata face o luna). Pregatim hainute, nu am cumparat inca nimic dar am luat de la viitoarea nasa si de la sora mea niste hainute, ca nu stiu alea cu care e imbracata de unde le are si cate are si cautam sa mai aflam una alta despre ea si despre parinti. Cand mai am amanunte o sa va mai scriu.
Rozi, acum tu ne tii in suspans... Ce surpriza ne pregatesti?
Va pup si chiar daca nu scriu, intru de cateva ori pe zi sa vad cine ce a mai scris.

Poze cu noi

Cristina, sper o viitoare mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HAPPY GIRL spune:

Claudia, ma bucur mult pentru voi si iti urez sa aveti parte numai de bucurii din partea Ioanei. Sa ne tii la curent ( daca vei mai avea timp ) cu nastrusniciile ei. Sunt convinsa ca va fi un copil alintat. La noi situatia este mult mai complicata. Bine, deocamdata mai avem pana obtinem atestatul( urmeaza sa mergem la psiholog si apoi la comisie). Dar nu stiu daca vom obtine comsimtamantul mamei; cei de la DPC nu-si dau deloc silinta. Oricum noi vom insista O vizitam destul de des pe Alexandra si se bucura tare mult cand ne vede. Cand o luam in brate, se lipeste toata de noi. Ultima data cand am fost la ea a pus un botic cand i-am facut pa...Suntem topiti amandoi!
Vreau sa urez tuturor fetelor in asteptare bafta multa (mai ales Aissei care a trecut prin momente dificile)si sa speram ca nu vom mai trece prin asa ceva! Nici nu ar fi trebuit sa se intample pentru ca sunt foarte multi copii care au nevoie de dragoste, dar cum la noi e ca la nimeni...
Celor care au reusit deja sa fie mamici, sa fie fericite alaturi de noii membri ai familiilor lor!

TYOUBSCALX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Va salut, fetelor!

Imi pare rau ca, din cauza treburilor, nu am mai avut timp nici macar sa intru sa va citesc. Din pacate, nu m-am ocupat deloc de gasirea bb-ului (rusine sa-mi fie!), asa ca nu va pot face nici o surpriza, desi mi-as fi dorit.

Imi place foarte mult cand citesc despre intalnirile voastre cu copilasii, despre pregatirile de luat acasa, ma emotioneaza si ma motiveaza sa fiu mai activa. Oricum, cum voi avea cea mai mica veste, o s-o "strig" pe-aici

Sa fiti santosi cu totii si sa aveti numai bucurii!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Claudia, ce faci? hai si povesteste cum a fost prima noapte acasa.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Claudiaaaaaaaa!!!!!!!
Hahaha eu stiu cum este sa vrei sa intri pe net si pur si simplu sa nu poti sta 5 minute la un loc. Probabil ca acum Claudia face ca mine - citeste ... dar pana sa si raspunda.... tipa broscuta mica!!!!
Mica mea testoasa este acum in balansoar si vorbeste.... de ma innebuneste de unu'singur si in limba lui!!!
Rozi, Rozi!!! timpul trece - nu sta pe tusa!!! Te rog, grabeste-te!!! Sunt eu nerabdatoare pentru tine!
Lili - mi-e dor de voi, oameni buni!!! Eu acuma intru pe net de pe Zap asa ca ... mai rarut cateva zile de-acum incolo!!! VA pupam si noi si finutul vostru!!!


Oana Melinte-Moraru
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Oana darling, din pacate nu stau pe tusa Am mai cautat, dar... sunt cam dezamagita, de aceea n-am mai scris, ca sa nu influentez barometrul ala!

Va rog eu, nu ne putem intalni si noi in weekendul asta?!?!?! Din ce stiu si de la celelalte fete, cred ca ar fi binevenita o sedinta de support group (iertare daca scriu aiurea, sunt cam...) Pliz, pliz, pliz!!!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput