Se citesc mesajele PRIVATE?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pd spune:

quote:
adriana - sa iti explic:

exista o serie de nume de magazine si site-uri - a caror nume se skimba automat in cuvintul 'reclama'
- asta pentru ca orice reclama se plateste si nu vrem sa folosim site=ul sau mesageria privata pe post de instrumente de reclama. exista o serie de membrii ai forumului care se inregistreaza doar pentru a trimite mesaje de atragere catre alte forumuri. acestia se numesc: troli virotici.

Poti sa incerci sa vezi cum functioneaza acest lucru si in mesajele de pe forum.

Mesajele private sunt absolut private si nu exista posibilitatea de a fi citite de moderatori si nici de admini.





Eu tocmai am primit un PM de la un asemenea trol.
Este o reclama la un site cu aceeasi tema ca DC. Cel care l-a trimis este trecut numai cu nick-ul, nici un fel de alte date, parca citisem pe undeva ca trebuie trecuta macar tara si sexul, dar in cazul asta nu e asa. Pana la urma cum e?

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
http://community.webshots.com/user/paloma297

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Cristina,
e disputabil cit de privat ramine un mesaj dupa ce a traversat un spatiu public.
Toate dotcomurile care ofera email au filtre, care blocheaza, mesaje ce contin anumite cuvinte, mesaje care provin din surse necunoscute, mesaje de la concurenti...etc in functie de tipul filtrului si de nivelul de securitate.
La nivelul nostru de utilizatori, mesajul ramine privat in sensul ca nimeni nu il citeste (nici n-ar putea, nici macar admin), dar la nivel de site, toate cuvintele care trec prin serverul DC sint trecute prin acest filtru. La nivel individual ne fereste de eventualitatea unor mesaje obscena de pilda. La nivel de site, opreste concurentza neloiala (cineva de curind s-a folosit de popularitatea site-ului pentru a isi face reclama la propriul site)
Sper ca ai inteles necesitatea adoptarii filtrelor si mentinerea in acelasi timp a discretiei mesajelor private,
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelalte stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

nu cred ca se citesc pt ca eu am primit de curand 2 mesaje de la IGOR prin care ma anunta de un nou site cu informatii/stiri/forum cu/despre copii . si p'asta nu l-a sters nimeni (doar io).

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

da - l-am ideintificat si no iacum vreo doua zile pe trolul Igor - dupa ce s-au plins niste fete de mesajele lui spamice.

acum am adaugat numele site-ului lui la comanda de a trasnforma in cuvintul : reclama.

din pacate - trolii apar mereu.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

quote:
Originally posted by ana-oana

nu cred ca se citesc pt ca eu am primit de curand 2 mesaje de la IGOR prin care ma anunta de un nou site cu informatii/stiri/forum cu/despre copii . si p'asta nu l-a sters nimeni (doar io).

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA




Apropo de asta, l-ai sters tu ca altii... deja si-au pus pozele pe noul site caruia i s-a facut reclama prin PM.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

quote:
Initial creeata de adrianangi


Va dau un exemplu: de doua zile, cineva de pe forum se chinuie sa-mi trimita adresa unui magazin virtual unde se gasesc saci de dormit. De 2 zile primesc acelasi mesaj: "Adriana, se numeste: reclama".





Si in doua zile nu i-a venit ideea savatoare sa scrie ceva de genul: "Adriana, se numeste : w .w .w - drobuldesare . r o
Si trecea de orice filtre....

Mama de www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Lauraa" target="_blank">Lara, 10 Mai 2004

Mergi la inceput