Gradinita in lb Germana

Gradinita in lb Germana | Autor: cris1511

Link direct la acest mesaj

Stie cineva cum se poate intra la Gardinita in lb. Germana?Am inteles ca e mai usor apoi sa intri la Liceul German,din Bucuresti, ma refer?Poate are cineva copilasul si imi poate da niste informatii folositoare.
Multumesc mult.
Cristina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

cris am vazut mesajul tau acum citeva zile dar am crezut ca-ti v-a raspunde cineva.eu intru pe net de la servici si ma grabesc tare, tare...
fetita mea este la gradinita in limba germana(Tm)dar nu am avut nevoie decit de actele necesare inscrierii la orice fel de gradinita absolut nimic in plus!nu stiu cum e cu inscrierea mai apoi la o scoala de limba germana...noi sintem inca mici ...nu m-am gindit foarte bine ce scoala va urma...
sper ca ti-am fost de folos.
cu darg,
Andreea si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Din cate stiu eu, acum nu e nevoie de acte speciale fata de alte gradinite. Pe vremea mea, trebuia sa ai rude de etnie germana, dar din cate stiu eu, acum nu mai e valabila acea lege.

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput