Bebelusi de iulie-august 2004 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

vaz ca va reveni lipiciu la deste . Sunt si io pe aici citind mai mult ca de scris mai greu dar acum ca am scapat si de examen mai rasuflu si eu.
La mine raportez ca bb Mitzu creste mare, frumos si vanjos, fara probleme deosebite sau sunt eu nesimtita si nu ma mai stresez.

Pupaturi la gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Mi-a mai venit un pic inima la loc...M-a speriat dr., ca ar putea fi nu stiu ce infectie ...., dar ca la fel de bine poate fi ceva normal.Adicatalea........ca Napoleon: mergea pe cal si se uita la dreapta
Sar'na de raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

oooffff, ooooffff, numa asta nu am vrut! ca n-am beberoane la dispozitie, ca daca nu mi-au trebuit... acu o sa fac u beberon si o sa-i las si neshte nan ca cica daca nu se satura sa ii dam completare... si daca nu se poate vine tati cu el la training sa-l hranim

Mihaelo, si al meu face verde. Azi a fost kiar gradina ca ieri papa fro doua linguri de nan cu fer...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Danutzo, mai clocii o idee:)) ada-l la mine ca ti-l hranesc eu, 100% tzatzi:)

Maria si BB cu ochi albastri(26.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

si Luca al meu mai face din cand in cand kk verde ..am inteles ca este normal daca ii dai laptics si de la tine ...nu te ingrijora !
se vede ca s-au adunat mamicile prin casa si pe la calc .. probabil din cauza vremii sau pentru ca s-au mai acomodat cu bb-ii ...
in schimb eu am o maaare dilema .. cum adormitzi voi bebicii seara ?
noi ii facem baitza la oar 21 apoi ii dam papa la greu si apoi adormit in brate , leganat sau plimbat sau nu mai stiu cum ... apoi cand adoarme il punem in patutz ...in sfarsit pe la ora 24 reusim !nu prea mi se pare normal ... ,ai ales ca o sa creasca si nu o sa mai pot sa-l port asa in brate... nu mi-a reusit niciodata figura cu pus direct in patutz si sa adoarma singur ... ce n-as da io !!!!
oadata adormit si pus in patutz doarme pana pe la 3 , 4 dimineata
voi cum facetzi ? gresesc eu pe undeva ?
satul este ..ca am incercat sa-i dau mai multa papa..dar nu !!!!
cu suzeta nu este prieten decat daca ii dau ceva gust ...
nu stiu ce metoda sa mai adopt ...
acum , de exemplu ma duc sa-l adorm ...
si la cata gimnastica fac ..tot pun kg pe mine !
pupici
o noapte usoara
simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Simona, si cu Vic s-a intamplat la fel, mai ales in perioada colicilor. Apoi intr-o seara am cedat nervos si l-am pus in patut, l-am pupat de noapte buna si l-am lasat acolo sa scanceasca Si cum io am urechi sensibile si nerfi care se incretesc usor am plecat sa-mi fac dushul de seara sa nu-l aud. Si a scancit din ce in ce mai putin pana a adormit. Acu papa si adoarme la san, suge in somn si cand se satura il lasa din gura. Dar cand e sa il pun in patut deschide okii. Si s-a obisnuit cu ritualul: pupici, mangaiat pe caput si frichinit olecuta. Mai nou ia si u mic desert: deshtu aratator de la mana stanga
Rabdare ca se obisnuieste el si singurel in patut.

Pupe si soamne dulci la tata lumea!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Simona, si a mea adoarme foarte greu... inainte imi lua si mie 2-3 ore sa o adorm... cu tot cu mancat... dar acum m-am prins ca trebuie sa fie somnoroasa, altfel n-are rost.. asa ca o tin pana vad ca pica de somn (dar nu plange, incepe sa se vaite... e asa haioasa...:))... daca o las prea mult insa, s-ar putea sa fie atat de obosita sa nu mai adoarma deloc (asta am citit si pe net)... apoi o pun in patut, dar trebuie sa stau cu ea pana adoarme, altfel nu suport sa o aud plangand sau vaicarindu-se.. dar tot e o realizare ca adoarme fara sa fie tinuta in brate sau leganata...
Apropos, ca aseara atata s-a zbatut (da din maini si din picioare ceva ce n-am pomenit) ca am infasat-o ca nu mai suportam... voi mai infasati inca bebeii?

Mai am o intrebare, cat zahar sa pun la ceai... parca tu cristalina ai zis odata da io nu mai imi aduc aminte... scuze ca neuronu s-a defectat...:))

Ma duc ca se vaicare iara de somn...:))


Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:


Buna draga mamici,vin si eu in clubu vostru,ma,,primiti?

Am o printesa care s-a nascut pe 22iulie,prin cezariana,de 2594g si50,6cm,Naomi Ioana.




s-a rezit,am sa mai revin,vaAncasiNaomi Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Blue,

Eu pastrez jumatate din masa pentru dupa baitza(care e de obicei pe la 22-22.30)si o infas.Seara ii dau inainte de baie Humana si dupa tzitzi,la care in 99 % din cazuri adoarme.Apoi o pun in patut cu suzeta si adoarme pana la 6 dimineatza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor! in sfarsit a iesit soarele!!!! asa ca azi zi de plimbarici prelungite.
hai sa va povestim cum adormim noi seara: baitza si apoi fac in asa fel sa fie destul de infometat, maninca si adoarme cu burta plina. daca nu a mincat destul si a adormit e asa de smecher ca se trezeste in 10-15 minute si mai trage ceva....apoi adoarme de tot. varianta doi e cu suzi....asta cind e varza de oboseala si nu vrea sa adoarma, o maltrateaza un pic, chitzaie si intr-un final se da batut.
Anca, in general nu trebuie indulcit ceaiul. daca vrei neaparat faci un sirop de zahar 5% (o lingurita de zahar la 100ml apa fierte bine de tot) si indulcesti cu el ceaiul.
Liliana, imi pare rau ca nu v-ati reglat inca programul...succes, poate reusiti ceva! eu zic sa incerci sa o mai lasi si la tati, chit ca tu vrei sa o iei tot timpul la tine....ca se mai obisnuieste si cu el!
Miha, a trecut kk martzian? noua ni s-a intimplat asa cind am mincat eu spanac....in rest nu (inca).
Naomi Ioana, bine ai venit impreuna cu mamica Anca! cum te simti? cit cintareste acum pitica?
va pupam si va dorim o zi calda si linistita!

Mergi la inceput