Bona de treaba - aveti nevoie ?

Bona de treaba - aveti nevoie ? | Autor: soledad

Link direct la acest mesaj

Intentionez sa stau eu acasa cu fetita mea; asa ca nu o sa mai avem nevoie de bona. Pentru ca este o femeie de treaba si a avut grija de fetita mea, m-as bucura s-o ajut sa-si gaseasca o alta familie unde sa lucreze. Ea are 50 de ani, este in forta, sanatoasa, muncitoare, de incredere, curata si cu o figura luminoasa. Lucra la mine de luni pana vineri, de la 8:30 la 18. Maine e ultima zi cand mai vine la noi, deci poate fi disponibila chiar de saptamana viitoare.
Locuieste in cartierul Titan, Bucuresti.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claza spune:

Soledad, poti sa ne spui cat o plateai, sau cam ce salariu asteapta?
Verisoara mea cauta bona (sta pe Ramnicu Sarat), poate sa-ti trimita un PM sa-i dai datele bonei?
Multumesc, Cristina

Viata este ceea ce ti se intampla in timp ce-ti faci alte planuri.

iaca si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barsines spune:

Buna,

Am un baietel de 6 luni si ii caut bona. Zona Tineretului. Mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ai spune cu cat o plateai pt ce program. De la ce varsta a ingrijit-o pe fetita ta ?

Multumesc anticipat,
Barsines

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Si eu am nevoie de bona. Noi stam la policlinica Titan. Ti-am trimis un PM.
Multumesc!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada spune:

Draga Soledad,

As avea si eu nevoie de bona daca va mai fi de actualitate, dar din ianuarie cand implineste Andrei 2 ani si ma intorc la serviciu. Noi stam in Vatra Luminoasa, programul ar fi un pic mai scurt (maxim pana la 17), Andrei este super cumintel, haios si lipicios, ar trebui sa aiba grija exclusiv de el, sa-l scoata in parc si sa-i faca suculetul de dimineata,alte pretentii nu am.
Iti trimit si eu un PM.
Multumim,

Ada si bb Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikimi spune:

buna soledad,
ma intereseaza si pe mine. si-ar imparti sarcinile cu mama mea care e profesoara iesita la pensie, dar care cu siguranta la cei 68 de ani ai ei desi e agera si zglobie, nu ar face fata la gemeni de 3 luni. noi stam pe langa IOR ar fi departe de casa ei?

Mergi la inceput