Mamici din Arad...???(16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

BINE V-AM GASIT FETELOR;
Dupa aproape 2 luni de stat in Romania m-am intors in sfarsit acasa .
Claudeluimi pare asa rau ca nu am mai ajuns la tine cu toate ca imi doream foarte mult acest lucru. RAUL CE ITI FACE? E sanatos?De Anto ce mai sti? CA vad ca pe forum nu prea a mai intrat.De fapt vad ca mai toate sunt disparute de pe aici .
meu cel drag STEFAN a devenit un adevarat "DOMNISOR" in acest concediu prelungit.Mai are putin si face 11 luni,iau dat 3 dintisori ,merge singur si a si inceput sa vorbeasca ,zice:mama,tati,nai,baba si mai multe cuvinte pe care le spune in limba lui.
Azi sper sa reusesc sa va pun pozele cu el si cele facute in concediu.
aAcum va las ca trebuie sa fac curatenie in casa ,mai ales ca aseara cand am venit am aruncat bagajele prin toata casa .
VA urez o zi placuta la toate si va trimit multi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Tanja, bine ai revenit!!!
Si mie imi pare rau ca nu am apucat sa ne vedem, poate la anu
Ma bucur ca sunteti bine si ca in sfarsit ati ajuns acasa, ca ma gandesc ca va fost tare dor de casa!
Raul, este bine, creste, avem acum 6 luni jumate, luni care habar n-am cum au trecut, dar s-au dus...a devenit un mare smecher, deja ne joaca pe degete..Noi nu avem nici un dintisor, cu toate ca ne luptam cu ei de mai bine de 2 luni,OOOFFFF!!!
De Anto nu mai stimi nimic de cand a fost la Arad(la inceputul lu' septembrie) si ne-am intalnit cu ea...atunci chiar ne-am distrat de minune, am ...ea are calculatorul stricat si acolo la ea la tara(cum zice ea) nu prea are cine sa ii repare calculatorul...Si noua ne este tare dor de ea!!!
Va pupam (si pe tine si pe Stefan) si te astept sa-ti intri in ritm!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mai fetelor, eu de cand am nascut n-am fost in Jackson la cumparaturi ca aveam oroare de atat lume...azi am fost si am ramas socata cand am vazut si chiar scutecele sunt mai ieftine si decat in Billa, si inca cu 100.000lei...si hainite faine si ieftine sunt, doar pe mine capitolul asta nu prea ma intereseaza, cel putin deocamdata, ca am destule haine la Raul... am vazut si multe lucruri faine, pe langa multe mizerii

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Tanja,BINE AI REVENIT printre noi.Ati stat mult in Romania!!
Cum v-ati distrat pe-aici? Asteptam sa ne pui poze.
Pupici la Stefan.

Clau,sa stii ca nici eu nu prea merg prin Jackson.Anul asta am fost o singura data.Am o prietena care merge foarte des si ii cumpara haine la fetita de-acolo destul de ieftine si le-am vazut ca sunt frumoase.Am inteles ca gasesti lucruri fain la preturi destul de mici,chiar si haine de adulti mult mai ieftine ca si in alte locuri.


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,
Prietena mea a nascut ieri,are o fetita de 2820g si 50 cm.
In rest la mine nu este nimica nou.
Va pup.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Alina,te inteleg in faza cu Dragos ca nu reusesti sa il convingi.L-ai amentitat cu lingura de lemn?!Eu am cu Dragos o problema asemanatoare.Cind nu ii convine ceva sau nu vrea sa mai stea singur se apuca si tuseste.Deageaba i-am spus nu,nu,sau am folosit un ton autoritar sau i-am distras atentia,ori pur si simplu nu l-am bagat in seama.N-a mers.Pina nu se satura el nu inceteaza.Santajeaza bebicu'.Asa ca acum nu prea mai face,probabil uita.Poate ar trebui sa il inveti o expresie haioasa iar Calin sa ii spuna ca nu-i voie sa spuna asa.Si poate o sa renunte la celelalte.SUnt foarte incapatinati...
Tania bine ai venit din concediu!
Oare ce mai face Ioana?
Eu am vrut azi sa merg afara da batea prea tare vintu.Mie imi place.Imi plac furtunile in general.
Dragos se chinuie sa stea in genunchi si face scandal(striga si ii place cum se aude)iar daca il tin sprijinit de mine face genoflexiuni

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
Cum e sosul de soia,il cumperi gata facut la borcan? Eu habar n-am! Trebuie sa fie buna,voi incerca si eu saptamana viitoare.


Sosul de soia se gaseste la sticluta, e lichid nu e sos gros. Este facut din vin, apa, zahar, otet si condimente. Eu mai folosesc la fripturi. Gasiti la marketurile astea mai bine aprovizionate. eu nu mai stiu exact dar cred ca de la Standard l-am luat anul trecut.
Clau, spune-mi te rog , nu ai vazut hinta la Jackson?Ca Tudor ma inebuneste cu hinta. toata ziua o pomeneste! Si cand mergem sa il dau asa se bucura, dar e un adevarat circ aunci cand il iau din ea. Stiu ca sunt din astea care se monteaza in cadrul usii.
Tania, welcome!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Linda,FELICITARI prietenei tale si sa-i traiasca fetita.

Alina,l-am ameninta si cu lingura de lemn,chiar i-am dat la fund.Poate ii buna ideea cu invatarea unei expresii noi si sa-i zicem ca nu-i voie sa zica asa.


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

quote:
Cum e sosul de soia,il cumperi gata facut la borcan? Eu habar n-am! Trebuie sa fie buna,voi incerca si eu saptamana viitoare.


Sosul de soia se gaseste la sticluta, e lichid nu e sos gros. Este facut din vin, apa, zahar, otet si condimente. Eu mai folosesc la fripturi. Gasiti la marketurile astea mai bine aprovizionate. eu nu mai stiu exact dar cred ca de la Standard l-am luat anul trecut.
Clau, spune-mi te rog , nu ai vazut hinta la Jackson?Ca Tudor ma inebuneste cu hinta. toata ziua o pomeneste! Si cand mergem sa il dau asa se bucura, dar e un adevarat circ aunci cand il iau din ea. Stiu ca sunt din astea care se monteaza in cadrul usii.
Tania, welcome!


Gabi,cred ca am scris in acelasi timp.
Mersi,o sa caut si eu sos de soia,poate se gaseste la Billa.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

quote:
Cum e sosul de soia,il cumperi gata facut la borcan? Eu habar n-am! Trebuie sa fie buna,voi incerca si eu saptamana viitoare.


Sosul de soia se gaseste la sticluta, e lichid nu e sos gros. Este facut din vin, apa, zahar, otet si condimente. Eu mai folosesc la fripturi. Gasiti la marketurile astea mai bine aprovizionate. eu nu mai stiu exact dar cred ca de la Standard l-am luat anul trecut.
Clau, spune-mi te rog , nu ai vazut hinta la Jackson?Ca Tudor ma inebuneste cu hinta. toata ziua o pomeneste! Si cand mergem sa il dau asa se bucura, dar e un adevarat circ aunci cand il iau din ea. Stiu ca sunt din astea care se monteaza in cadrul usii.
Tania, welcome!



Gabi, am vazut dar nu stiu la ce pret...eu m-am uitat doar la una cu cadre metalice si cu scaunel care a fost la 800.000lei...super faina si nu mi se pare deloc scumpa!
Multam ca ne-am dezvaluit secretul sosului de soia!! Saptaman viitoare sigur ii fac la Clau o surpriza

Alina, poate ca ar fi buna tactica spusa de Alina33...sa-l invatati altceva, sa-i spuneti ca de fapt nu-i corect cum spune el si ca se face de ras...hop si eu

Li, Felicitari prietenei tale!!!

Alina33, eu ies cu Raul indiferent de vreme, ca nu pot altfel...daca ploua il pun in marsupiu imi iau umbrela si hai la plimbare, iar daca bate tare vantu' ii dau o caciulita de aia cu urechiuse si iesim...noi nu am stat in casa numai in cazuri de forta majora, adica ploaie torentiala.

Fetelor, eu pana duminica va pup si va doresc un week-en cat mai frumos si mai cald...noi plecam la tara!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput