cititi literatura online?

cititi literatura online? | Autor: ale

Link direct la acest mesaj

Am descoperit de curand revista virtuala Respiro.
http://www.revistarespiro.com

"Masã rotundã si atelier de creatie, explorare de noi spatii si paradigme culturale, galerie de idei si arenã de opinii, revista Respiro este o invitatie si o promisiune. ...."

Cartile in limba romana pe care le-am adus cu mine (peste mari si tari) le-am devorat de mult. Si pe ale prietenilor. In biblioteci nu am gasit mare lucru (sau lucru mare) in limba romana. Si atunci ... literatura virtuala este pentru mine o binecuvantare.

Mai cunoasteti site-uri asemanatoare in limba romana?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

www.poezie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

www.bisericaromana.com/comunitatea/ziare.html (orce ziar si reviste in ordine alfabetica din Ro)
www.magazinulvictoria.com (magazin virtual de unde iti poti cumpara carti in limba romana)

am sa mai postez cateva site-uri, dar trebuie sa caut adresele.

garo



Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Asta-i tare site-ul. Pe asta de fapt il cautam sa-l recomand la toata lumea.O sa va placa:


http://www.romanianvoice.com/poezii/index.html

garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fabi spune:

www.literatura.go.ro

Va doresc din tot sufletul ca D-zeu sa va aduca in case de Sarbatori, numai sanatate , bucurii si voie buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana spune:

Eu m-am "abonat" la LITERNET si primesc saptaminal "ultimele stiri". Intra si in "MADE IN ROMANIA" - e cool.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana spune:

RESPIRO este intr-adevar COOOL.!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale spune:

M-am abonat si eu la LITERNET. Si am si download-at :) cateva carti de acolo. Dar MADE IN ROMANIA nu e portal de afaceri?
Multumesc mult pentru toate site-urile! Poezie nu am mai citit de veacuri, e o placere acum sa am de unde alege :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana spune:

Mie imi place mult de tot Aug.Buzura...si am citit deja niste articole super...din ROMANIA LITERARA !!! A! Uite mai e un sit ECHO.GO.RO!

Mergi la inceput