Carucioare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Eu votez pentru ABC design, sunt nemtesti si foarte bune, cele mai bune pe care le-am intalnit eu in Romania. Am vazut la BabyExpo, dar nu stiu cum ii spune importatorului ... poate stiu alte fete.

http://community.webshots.com/user/carmen77102
http://community.webshots.com/user/carmen77104

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by Rayuela

as adauga si eu cite ceva:
Incearca sa gasesti genul de carucior cu dubla functionalitate,adica sa poata sta si culcat copilul,sa poata sta si in fundulet,si sa aiba neaparat hamuri.Nu te sfatuiesc sa-ti iei carucior cu 3 roti,aici s-au facut studii care arata ca sint nesigure si au probabilitate mare sa se rastoarne.Ma rog,asta zic suedezii,dar asta nu inseamna ca e litera de lege ce zic ei.
Toate cele bune!


Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie





Elena, da-mi voie sa-i contrazic pe studiosii tai suedezi!! Eu am carucior cu trei roti de care sunt fff multumita, sincer nu l-as da pentru nimic in lume...dar atentie sa aiba toate cele 3 roti fixe, ca mai sunt si carucioare care au roata din fata flexibila si alea chiar nu au stabilitate!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

quote:
Originally posted by Claudelu

quote:
Originally posted by Rayuela

as adauga si eu cite ceva:
Incearca sa gasesti genul de carucior cu dubla functionalitate,adica sa poata sta si culcat copilul,sa poata sta si in fundulet,si sa aiba neaparat hamuri.Nu te sfatuiesc sa-ti iei carucior cu 3 roti,aici s-au facut studii care arata ca sint nesigure si au probabilitate mare sa se rastoarne.Ma rog,asta zic suedezii,dar asta nu inseamna ca e litera de lege ce zic ei.
Toate cele bune!



Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie





Elena, da-mi voie sa-i contrazic pe studiosii tai suedezi!! Eu am carucior cu trei roti de care sunt fff multumita, sincer nu l-as da pentru nimic in lume...dar atentie sa aiba toate cele 3 roti fixe, ca mai sunt si carucioare care au roata din fata flexibila si alea chiar nu au stabilitate!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC





Cuscro sa nu-mi rastorni ginerele ca te bat cind om merge la azil


Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Noi avem un ABC Design-Focus Alu. Are 4 roti mari, gonflabile, spatarul se rabate la orizontal, are 4 trepte, copertina f. generoasa, cadru de aluminiu, maner reversibil, cos mare de cumparaturi, sac pt. picioare. Excelent, desi nitel cam greu.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

In Prisma nu mai sunt 2 magazine de bebei, ci numai unul. Cel al firmei Happy Baby. Loris si-a inchis standul...de fapt sunt deschise cam 25% din standurile existente, bate un vant pe acolo....
Ubi nu vreau sa te intristez, dar de obicei un carutz care sa aiba toate alea, sa fie si robust (atentie la roti!) si de calitate, sa faca si nshpe chestii, e mai scumputz. Acum depinde ce inseamna si pt tine scump...
Eu una ti-as recomanda carucioarele Hauck nemtesti, sunt f bune si am vazut la baby Expo ca au adus multe modele noi. Poate nu ar strica sa te interesezi!
Si musai, cum au zis fetele, sa fie usor de ridicat cu tot cu bebe, si usor de strins!

Dana - mama lu' Radu Stefan

Poze la: http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Ubi, scumpo, hai sat- impartasesc si dintr-a mea experienta.
Sotul meu a cumparat caruciorul bebelinei cand eu eram in maternitate, asa ca nu am fost si eu la alegerea lui si s-a dovedit o greseala.
El a cumparat unul scump si solid (dar numai dupa parerea lui).
A fost bun pentru ca avea copertina, aparatoare pentru picioare, nu era din fas, ma rog ... multe aspecte pozitive, ...
...
Dar:
- era prea mare si NU INCAPEA IN LIFT !!!!!!!!!!!!!!!!! (problema f.f.f.f.f. mare)
- S-A RUPT BARA din cauza ca nu era foarte bine fixata si eu am tot fortat-o atunci cand urcam si coboram borduri pe strada. A trebuit "oblojita" cu niste suporturi metalice, dar am considerat ca fiind un mare impediment, pentru ca nu mai putea fi strans caruciorul. Deci ai grija ca bara sa nu fie foarte lunga si sa fie bine fixata, bine sustinuta. Sa vezi cum suporta miscarea aceea de ridicare si coborare de pe bordurile trotuarului !

Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Multumesc mamici de raspunsuri!
Dana, daca raportul calitate pret e convenabil dau si 17 milioane numai sa stiu ca o sa-mi foloseasca in totalitate.
Eu am intrebat pentru ca am o vecina care a schimbat 5 caruturi si nici al 6-lea nu e extraordinar. Inca nu stiu ce marci au fost dar pe toate le-a cumparat din Carrefour.
Acum, ca voi schimba si eu 2 n-ar fi nimic numai sa nu-i egalez ei recordul!
Pupici mamici!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi am avut unul foarte dragut si parea utilizabil...se dadea si utza, se facea si cosuletz...l-am tzinut 2 saptamani!
Am luat de la chicco modelul pick up....foarte bun, foarte rezistent si copilul sta comod...
David are acum 20 de luni si inca il folosesc in fiecare zi de 2 ori pe zi, urc scari cu el si nu il menajez deloc, car in cos 5-6 kg si inca mai poate duce inca pe atat!!!

Sinzi si David
Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Cu liftul chiar e o problema ca blocul nostru e mai vechi si are liftul mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

am uitat sa-ti spun ca al meu cu 3 roti nu intra in lift decat impachetat

P.S: Cuscra stai linistita ca nu il rastorn pe ginerica, am grija sa-i placa la nora mea de el!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput