pt. fetele ce vor sa se ingrase

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

subscriu. 166 cm, 47 kg. si asta de vreo... 8 ani, cu toate eforturile mele de a "baga in mine"... si am avut si eu o perioada in care mancam numai chestii "grase": ciocolata, alune, inclusiv slaninuta.. ni nimic-nimic. si pe mine ma dispera cand ma intreaba lumea: da' tu nu mananci ? sau: nu ti'e foame ? hai sa'ti dau ceva sa mananci ! esti asa de slaba ! asta pana ma vad cat mananac, si atunci toti se mira !
pe de alta parte, toate colegele de serviciu sunt obsedate cu cura de slabire. nu pot manca odata cu mine, pentru ca imi spun ca se ingrasa numai cand ma vad cum/ce mananc !
acu vreo 2-3 luni am reusit sa pun pe mine vreo 2-3 kg. cred ca din cauza tratamentului pentru un chist. a fost super (cu exceptia faptului ca nu mai aveam nimic de imbracat care sa ma incapa).
acum iara am mai scazut...
dar ma simt ok asa cum sunt ! am si eu oasele f. subtiri...
deci nici nu prea am incotro !
si avantajul in toata chestia asta e ca imi place enorm sa mananc ! deci cred ca as inebuni sa am probleme cu cure de slabire !!!

vorba voastra fetelor, sanatoase sa fim !

v'am pupat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alibaba spune:

.... incep si eu pentru a nu stiu cata oara o dieta care sa ma ingrase... cea de acum se bazeaza pe grau incoltit si multe nuci, alune, susan si sport ( am citit ca e bun si pentru luat in greutate, mai ales ca nu vreau sa depun aripioare ci sa ma ingras uniform si sa fac masa musculara )....

... daca da rezultate va anunt...spor la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Ma inscriu si eu in club.Am incercat orice reteta de ingrasat de care auzeam si...nimic, maxim 1-2 kg in plus.Eu am 1,64 si cel mai mult am avut 46 kg. Cand am ramas insarcinata, acum vreo 4 luni, aveam 42 kg. Acum am 44 kg, nici nu zici ca-s insarcinata, dar eu tot sper ca dupa nastere sa mai raman macar cu 5 kg in plus.

Mihaela si bebe jucaus (DPN 25.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

quote:
Originally posted by alibaba

.... incep si eu pentru a nu stiu cata oara o dieta care sa ma ingrase... cea de acum se bazeaza pe grau incoltit si multe nuci, alune, susan si sport ( am citit ca e bun si pentru luat in greutate, mai ales ca nu vreau sa depun aripioare ci sa ma ingras uniform si sa fac masa musculara )....




Dragelor, este adevarat , faceti cat mai mult sport ; eu nu prea am timp ptr. asta dar mi-am propus sa merg zilnic pe jos la servici deci zilnic merg pe jos 30 min. ....si asta de vreo 6 ani .Atentie : face bine si la ten plimbarea asa ca nu o evitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Alexia scumpo,trimite-mi si mie reteta de INGRASAT,abia astept sa vad daca da randament,caci cele incercate pana acum.....nu s-a lipit nimic.
Macar 5 sa pun si eu.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

Mey,a inceput careva tratamentul?
Daca aveti nevoie de incurajari , eu sunt aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

eu tocmai am trimis lista prietenei mele din romania sa-mi cumpere si aduca ea tratamentul (ca tocmai si-a luat viza si vine aici peste 2 saptamani).Si ea e slabanoaga ca mine asa ca-l vom incepe amandoua.O sa va tinem la curent pe toate de schimbari.Abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

in adolescenta mi se spunea SKELETRON.aveaam 1.70 si 47-48 kg.eram asa necajita, nu stiu daca neaparat compelxata, dar sigur afectata.

am inceput facultatea. stres, examene, dragoste, toata combinatia sa ma doara stomacul.
uan din retetele pentru stomac a fost: biscuiti cu miere de albine.
am acoperit stomacul, dar si kg in minus. am pus 5-6 kg de care n-am mai scapat. asa ca nimeni nu-mi mai spune SKELETRON. acum port fustite de fetite si sunt mandra de picioarele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

quote:
Originally posted by iselin
acum port fustite de fetite si sunt mandra de picioarele mele!



iselin, m-ai facut sa zambesc, asta e unul din avantajele slabutelor. Ar mai fi si altele :mananca cand vor si ce vor,par mai tinere iar daca intre timp apuca sa se mai ingrase isi pastreaza obrazul tanar mai multa vreme.
Eu nu am ales sa fiu asa, s-a intamplat dar ma bucur ca a fost sa fie asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChIna spune:

Va salut pe toate!
Spuneti-mi shi mie retzeta asta de ingrashare, vreau shi eu sa ma ingrash!!!!!!!!!!

Mergi la inceput