Gradinitele nr. 1 (Victoriei) si nr. 116 (Romana)

Gradinitele nr. 1 (Victoriei) si nr. 116 (Romana) | Autor: monica

Link direct la acest mesaj

Am trecut de la disperare crasa la acceptare si apoi la o doza considerabila de îngrijorare. Pe scurt, bona care a stat cu Vladutz 3 ani de zile aproape, de când el era un bebelush, ne-a auntat senina ca nu mai vine. Dupa 3 ani de zile, n-am meritat nici macar o perioada de gratzie de macar o sapt. în care sa gasesc o solutzie...A fost o lectie de viatza pentru noi, care am crezut cu tarie ca oamenii sunt OAMENI...In fine, trecem peste asta.
Cautam acum gradinitze, deshi shansele sunt foarte slabe la ora asta sa gasim locuri disponibile. Insa vrem sa epuizam întâi varianta aceasta, pentru ca nu mai am încredere sa o iau de la cap cu alta femeie. Pur shi simplu nu mai pot accepta varianta asta acum. De aceea, va rog din suflet, am nevoie de informatii despre aceste gradinite:

Gradinita 116 (de pe str.Mendeleev, aproape de Romana)
Gradinita 1 (de pe str. Frumoasa, aproape de Calea Victoriei)


Ma intereseaza absolut orice aspect care considerati ca poate fi necesar unei mamici îngrijorate. As fi foarte bucuroasa sa primesc câteva pareri de la mamici care cunosc îndeaproape aceste gradinite! Va rog, orice detaliu este foarte important pentru mine. Eventual, pe PM daca credeti ca sunt lucruri care nu pot fi spuse aici!

Multumesc mult anticipat tuturor celor care îmi vor raspunde.

Monica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica spune:

chiar nu shtie nimeni nimic despre aceste gradinite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Monic, despre gradinita din Mendeleev: in interior curatenie, curtea prea mica si prea multa poluare. Al meu sot a lucrat citiva ani chiar vis-a-vis de aceasta gradinita, si mi se parea infiorator mirosul ala de carburant la tot pasul si zgomot.

Bobita, 29 sapt si mamica lui Mariutza iubita
DPN 30 dec, dr. Adrian Neacsu, Judetean Ilfov
Sa fim fericite
http://community.webshots.com/user/valentina611969

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Monica, nu m-am apucat sa-ti raspund pentru ca eu nu cunosc gradinitele astea decit vag, din auzite. Dar hai sa incerc:
-gradinita de pe Mendeleev - din spusele unei bunici de baietel care merge acolo, e OK. Pe vremea cind ma batea gindul sa aleg o gradinita in zona, bunicuta m-a sfatuit sa merg pur si simplu la directoare, care e o persoana foarte voluntara si cumsecade. (ei avusesera o mica problema, baietelul era un pic mai intirziat cu vorbitul, incercasera intii sa il inscrie la gradinita Waldorf, de unde au fost alungati cu vorbe mai putin amabile, si apoi au incercat aici, unde au fost foarte bine primiti, "asta nu e o problema, avem logoped, se va rezolva". Fara pile sau interventii). Curtea imi pare cam mica, iar copiii sint luati seara pe la ora 16,30 -cel putin baietelul de care stiu.
- gradinita de pe Frumoasa - acolo am vorbit numai la telefon, cu o tanti foarte draguta si "dezghetata". e gradinita saptaminala, dar poti sa iei copilul in fiecare seara.
In zona mai sint doua gradinite cu referinte bune, cea a IPCM-ului (sau cam asa ceva) de pe Calea Victoriei si cea de pe Iorga nr. 50 (unde insa e full).
Nu stiu daca ti-am fost de vre-un folos, ideea e ca incearca sa te duci intr-o dimineata pur si simplu, sa iei legatura cu directoarele.
Succes!

Mergi la inceput