Jurnalul unui copil nenascut

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

21 mai

Azi mami a fost din nou la locul ala unde o da cu crema pe burtica si dup-aia plimba un aparat peste. Uff, ce gadila! Mami a aflat ca sunt fetita. Pana acum m-am ascuns eu, dar de data asta m-a prins domnul doctor si i-a spus mamei: "Felicitari, aveti o fetita frumoasa si sanatoasa". Tati era si el cu mami si m-a vazut acolo pe ecran. Nu a inteles el mare lucru, dar amandoi s-au luminat la fata cand au auzit ca sunt fetita. Erau asa emotionati. Doctorul i-a intrebat ce nume o sa imi puna, dar au zis ca nu s-au decis... Mami, mami, ma auzi? As vrea sa ma cheme Maria!!!! Maria!!!!

Dana si Stefania (27.06.2003)
-----------------------------------------------------
"Life has more imagination than we carry in our dreams".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

a, si am uitat sa spun: tati s-a facut dintr-odata aaaalb si dr l-a consultat repede cu un aparatzel si i-a spus ca lesina! si mami s-a speriat putin, dar i-a trecut repede. Tati se pierduse de fericire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandra20 spune:

sunteti minunati...

30 mai -
azi mami s-a cam certat cu tati...o iubesc mai mult pe mami,dar ii dau dreptate lui tati...pai tot timpul sta in picioare si stiu ca eu sunt mare,grea...si oboseste si ea...sa nu mai faca atata treaba ca acum face tati...se impaca ei pana la urma...uite tati tot o pupa,dar mami e incapatanata si nu se lasa asa usor.....stiu eu ca ei tot se iubesc...heii si eu va iubesc pe voi...ma auziti???asa mami,ce imi place cand ma mangai...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

1 iunie....
" azi m/am trezit in multe pupicuri,,,si mami si tati ma puu si ma gadilau si se tot jucau cu mine....n/am mai simtzit de mult atata bucurie la amandoi....ce s/a intamplat cu ei? s/or fi imcat?

-sa ne traiesti micuta noastra..l/am auzit pe tati la un moment dat spunand...

-....sa fii sanatoasa si te asteptam in lumea noastra sa te pum pe viu,astazi e ziua internatzionala a copilului,adica si ziua ta.. spune si mamy
Atat mi/a trebuit....yupiiiiiii!si am inceput sa troi de bucurie...dadeam din manutze si piciorute foarte tare...stiam ca azi o sa primesc ceva f bun de mancare [pica]...si prajitura mea preferata, care altfel si mamei ii place f.mult Pai nu sunt eu fetitza ei?
yuhuuuu! la joacaaa azi este ziua meaaaaaa
da rca nu prea mai am atata loc aici ca acum o luna....deabea astept sa ies deaici poate o fi mai mult loc acolo....oare cum o fi afara?imi va place????
..................................................
daca nu imi place tot in casutza la mami ma intorc!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

ultima fraza a fost ca un ciocan in cap pentru mine!!!

si m-a dat peste cap tare de tot ce aiscris tu!

Bun gasit tuturor!

Noi suntem mai noutzi p-aci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

5 iunie

Ufff... e tot mai inghesuiala aici... ia sa caut eu o pozitie mai comoda... hmmm.... oare daca ma pun cu capul in jos o sa fie mai bine? Ia sa vedem... E mult mai bine! Ia sa raman eu asa momentan...

Mami s-a dus azi intr-un loc unde erau numai mamici. O tanti cu voce blanda le-a tot explicat niste chestii, si eu simteam ca mami era si emotionata, si speriata in acelasi timp. Si in jurul meu se auzeau multi copii in burtici. Mamicile lor nu ii aud, ca nu stiu sa asculte pe frecventa bebelusilor, dar noi am conversat indelung si am schimbat multe impresii. Sper sa fie la fel de multi copii si cand ies de aici din burtica.

Mami, mai e mult?

Dana si Stefania (27.06.2003)
-----------------------------------------------------
"Life has more imagination than we carry in our dreams".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandra20 spune:

bine ai venit elle seb ...te asteptam cu un raspuns...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

10 iunie
Poc ! Poc ! Mami, dau din picioruse ! Trezireeeaaaaaaa ! Nu mai dormi atat de mult, ca am chef de zbenguiala ! Hai, mami, lasa somnul ! Sus ! Vreau sa ma plimbi, sa vad ce mai e nou pe afara ! Hi-hi ! Si azi mi-ai promis ca mergi sa-mi alegi patutul ! Hai, mami, te rog !
Bravo ! Asa ! Suna-l pe tati si spune-i ca ne intalnim in oras ! Azi mi-ati promis ca incepeti aranjarea camaerei ! Da ! Ne intalnim cu tati peste o ora ! Tati ! Buna ! Nu te-am vazut de aseara ! Am vazut-o doar pe mami, care ma tot ducea la baie si nu m-a lasat nici pe mine sa dorm. Uuups ! Mi-e foaaaaaaaaaaaameeeeeeeee ! Foooaaaaaameeeeee ! Maaaaaaaaamiii ! O fripturica si o prajitura cu capsune, te rog ! Da, ce bine ! Si un suc ! Rece, ca mi-e cald tare ! Uffff, a venit caldura asta ! Da, parca e mai bine acum. Hai sa vedem ce-mi luati ! Mami, tati, uite, vreau patutul ala ! Nu, nu cel cu albastru ! Il vreau pe ala, cu galben ! Da, ala, ala ! Uite, mami, tati ! Perdelute cu ursuleti ! Ce frumoase sunt... He-he ! Ce bine ! Dar iar o sa le depoziteze pe undeva. Ufff, tati, grabeste-te cu zugravitul, ca acum-acum aterizez si eu si nu e camera gata ! Uite, mai dau un piciorus in burtica lui mami. Poate va hotarati odata ce culori alegeti pentru camera mea... Da' tati, te rog sa-mi faci si desene pe pereti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Doamne cat de mult m-am emotionat am plans de parca eu purtam copilasul in burtica. Sunteti nemaipomenite.


Mmmmmmmmm! Azi e o zi linistita imi place ca e tare caldut si se aud zgomote ca acelea de la mine din casuta. Dar simt ca ma strange din ce in ce mai tare. Oh, mami acum ma mangaie parca stie ca a inceput sa nu imi mai placa aici. MA duc sa fac somnic. Azi nu prea am chef de zbenguiala e prea cald. Off mami abia astept sa te vad.


aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

1 iulie

Azi e ziua lui mami. Tati a scos-o in oras si a dus-o sa manance mancarea ei preferata, pizza. Tare buna e, am gustat si eu un pic mai pe furis. Mi-e foame in permanenta, deja am trecut de 3 kilograme, mami e mare ca o balena si se misca asa greu, saracutza... Hai, mami, ca nu cred ca mai e mult.

Dana si Stefania (27.06.2003)
-----------------------------------------------------
"Life has more imagination than we carry in our dreams".

Mergi la inceput