Jurnalul unui copil nenascut

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

10 februarie...
Azi mami m/a dus la nenea doctoru....si am simtzit ca se plimba cu un arat pe burtica ei...si i/a spus ca sunt sanatoasa ...
Cand mami a iesit de la nenea doctoru l/am auzit pe tati spunand"
- ei cum e?
-Totol e f bine!
aauuu taty! n/o strange asa de tare pe mami in bratze ca mai sunt si eu pe aici!
-Oare copilutzul nostru ne simte ca suntem fericiti ca e sanatos?
-hei Flir ne auzi cum ne bucuram?
-Da mamy,da taty! va aud si ma bucur ca suntetzi fericitzi ca ma aveti , sunt totmereu alaturi de voi.....asa ma gandesc sa fiu si cand voi veni in lumea voastra! vaaaaa iuuuuuuubesc! - voi ma auzitzi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Timpul zboara.
Azi e 14 februarie. M-a trezit taticutzul cu un pupic pe burtica mamei . Am priceput, e ziua indragostitzilor si el ne da un pupic dulce, dulce .
Ce repede trece timpul, mai avem un pic si-mi poarta martzisor.
Dar pina atunci mai este un pic, si am sa va povestesc ce facem in urmatoarele zile.


Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

14 februarie, ora 20:30:

Nu stiu ce se intampla cu mama, dar simt cum ii bate inima tare, tare. Si tata ii tot da indicii sa ghiceasca unde-o duce. Oare ce surpriza i-a pregatit? Asta da ziua indragostitilor... nici eu nu mai am rabdare sa vad care-i surpriza.

_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
www.unet.univie.ac.at/~a0307778

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandra20 spune:

22 februarie
mami mai e cu o tanti....se aude ceva din burtica lui tanti....ehe..stiam eu ca nu sunt singur..hei vino incoa....hai sa ne jucam impreuna...eee...lasa ca te prind eu cand o sa cresc mare....

mami,am uitat sa-ti zic si azi cat te iubesc....abia astept sa ies de aici..cate am sa-ti povestesc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

1 martie

Azi tati i-a adus mamei cadou un bebelus mic legat cu ata alb cu rosu. Mami s-a emotionat toata si a inceput sa planga de fericire. Uff, mami, daca tu plangi asa la un martisor, cum o sa faci cand o sa fiu eu la tine in brate?

Dana si Stefania (27.06.2003)
-----------------------------------------------------
"Life has more imagination than we carry in our dreams".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infofun spune:

Hei numai continuati???
8 Martie. azi tati i-a adus lui mami un buchet cu flori atat de inmiresmate ca ma ametesc si pe mine, si azi am mancat si prajitura cu frisca tot de la tati pentru mami, care a mancat portie dubla si pentru mine. Ce mult ma bucur ca mami si tati se iubesc si ca abia asteapta sa ma vada.
Mami a ras mult azi, tati e un glumet.
Va iubesc mult. Oare mai e mult pana burtica asta o sa ma impinga afara???

GabrielaHope si bebitza din burtica!!! DPN 18 Martie
"Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infofun spune:

Ce repede trece timpul la mami in burtica!!!
Deja e luna Aprilie si suntem in ziua 15.
Azi am auzit-o pe mami ca ma va naste in jur de 14 iulie, ce bine hai ca mai e putin si voi fi in brate la mami.

GabrielaHope si bebitza din burtica!!! DPN 18 Martie
"Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

E tot aprilie,dar mi-am dat seama cat sunt de fericita defapt aici,unde am tot ce-mi ot dori:mancarica pe alese si pe saturate,caldurica,piscina personala,ma joc cand vreau cu ombelicu.Acu sunt ferita si fericita,afara cine stie?Oare tati se va bucura sau va fi dezamagit in sinea lui ca sunt fetita?Si am si un nas mic si carn ,asa cam in vant,cred ca de la vreo bunica,deja ma complexez,dar stiu ca pentru mami tot eu voi fi zana zanelor si nimeni alta!Ha,ha,abia apuc sa o cunosc pe mami,cand ma plictisesc,sau mi-e sete,i mai trag cate-un picior si ea-i asa dulce si ma mangaie si-mi vorbeste asa duios.Deja ne iubim mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

1 mai. Azi suntem undeva cu mai multi oameni, e muzica si multa vorbarie. Mami a mancat mici- mmmh!, ce buni sunt. Eu i-am numarat pe degete. Acum ma joc si eu putin, ca mami s-a asezat, n-o deranjez cand sta in picioare, caci eu sunt o fetita cuminte si vreau ca mami sa ma iubeasca mult. Eu o iubesc tare mult caci imi da tot ce imi trebuie si are mare grija de mine.
Uneori mami mangaie burtica si imi spune ca ma iubeste mult si ca abia asteapta sa ma vada, dar ca sa nu ma grabesc, sa stau acolo, la caldurica, pana ma va scoate dna. doctor - nu stiu cine-o fi asta, da nu cred ca e de rau, mami nu mi-ar face rau.
De cateva zile pot deschide pleoapele, ma uit in jur, e cam intuneric dar e distractiv. Doar uneori mai vad si eu cate o umbra rosiatica... Lasa ca vad eu totul, peste cateva luni. E cam inghesuiala aici, asta nu prea imi place! Acum cred ca o sa fac putin nani, ca mami iar vrea sa danseze cu tati.

Mada si sofi, 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

15 mai "Imi place la nebunie joaca.....am invatzat deja sa ma dau peste cap...fac tumbe si dau din piciorutze ca un calut naravas,rca as fi la piscina....oare mami nu zice nimic....mie teama s/o nu o sur prea tare"....
- ma mai joc putzin mami apoi ma duc la culcarica! Imi cer scuze ca azi te/am necajit un pic...
-mami daca ai putea sa ma auzi sa/ti spun un mic secret..ce bine ar fi fost... dar cu sigurantza nu uit sa/ti spun cand ies din burtica si incep sa vorbesc...
-aseara cand dormeam , mi/ai arut in vis...uite ca tot m/am scat....
...si iti multzumesc ca te rogi in fiecare seara sa fiu sanatoasa ....oare ti/am mai spus cat de mult te iubesc?
Noapte buna mami !
eeeeeeeeeeee tatiiiiiii nu fiiiii gelos ca ci pe tine te iubesc..... m/a cam luat somnul.......pe maineeeeeeee

Mergi la inceput