M-am hotarat... adoptie(partea a 5-a)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna Aissa,

am zambit citind mesajul tau referitor la "izbeala " si pot sa-ti spun ca de fapt el te-a izbit bine atata timp cat te gandesti la el si te gandesti deja cum ar fi adaptarea lui la voi acasa, iar daca sotul spune ca s-ar putea sa va urmareasca o viata imaginea lui e si mai clar ca a fost o atractie .Vezi noi l-am vazut pe Alexandru 30 de min si a trebuit sa plecam si pe urma o noapte am tot stat cu sotul sa ne gandim ce sa facem si in toate discutiile noastre aparea mereu privirea lui si cum se uita el la noi.Asta a fost tot si fortati de timp am spus ca il luam ca daca intre timp il ia altcineva si pe urma ne tot gandim la el.Poate intre timp apare si o fetita asa cum va doriti si ajungeti cei mai fericiti parinti ai unei perechi nemaipomenite.
Asteptam vesti cat mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Irina ai pus foarte bine problema. Exact asa ne gandim, sa il luam sa nu ni-l ia altcineva daca stam prea mult pe ganduri. Si zau daca nu ma gandesc intr-una la el si zi si noapte, ne uitam la hainute si ne contrazicem : ii sunt bune/nu-i sunt, ne gandim ce sa cumparam mai intai, Tony vrea deja sa ii schimbe orientarile in materie de fotbal (maternala unde este ne-a zis ca ei sunt dinamovisti, iar sotul meu stelist convins) ....


Poze cu noi

Mamica de octombrie-noiembrie, sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

De vineri am telefonul deranjat acasa si nu am putut intra pe net.Am stat tot week-endul cu sufletul la gura sa aflu noutati de la voi(curata dependendenta).
Claudia,ma bucur enorm pentru tine,vei vedea ,este o varsta foarte frumoasa cea a Ioanei,la care puteti deja comunica.O sa fii surprinsa cat de receptiva va fii si cat de repede va "prinde" tot ceea ce o inveti.Va doresc sa fiti o familie fericita(nici nu se poate altfel) si sa rezolvati cat mai repede cu "hartogaraia".Daca aveti nervii tari si multa tenacitate,lucrurile se vor rezolva.Sincera sa fiu,iti admir curajul si aceasta atitidine de "totul sau nimic".
Aissa,iti garantez ca daca il veti inconjura cu multa caldura,micutul se va comporta de parca voi ati fi dintotdeauna parintii lui.
Oanamagda,eu imi doream un baietel si iata ca am o fetita minunata.Asa ca degeaba ne facem noi o multime de planuri,copilul fiecareia este cel ales de Dumnezeu.
Multa bafta tuturor si sper sa ne intalnim cat mai curand in postura de mamici.

http://community.webshots.com/user/danancamm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Azi l-am cunoscut pe baietelul nostru ! Sunt asa de fericita ca imi dau lacrimile ! Am depus cererea de incredintare si sper ca pina la sfarsitul lunii sa-l aducem pe bebe acasa .Baietelul nostru are 7 luni si e un dulce .A fost "dragoste la prima vedere" si din partea noastra si din partea lui.
Am trecut in ultimele zile de la "agonie" la extaz Saptamana trecuta cunoscusem un bebe ceva mai mare care ne-a placut foarte mult dar ulterior am aflat ca mama lui biologica si bunica copilului aveau grave probleme psihice .Am fost pur si simplu "daramati" ,ne-am gandit de o mie de ori , dar nu am putut sa ne asumam riscul de a creste acel copil . Dupa cum am vazut azi puiutul nostru ne astepta in alta parte si azi ne-am intilnit.Sunt asa de fericita!Va pupic pe toate !
Celor care nu si-au intalnit inca puiutii va doresc multa ,multa bafta !

nc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Citesc pe sarite si nu stiu pe cine sa felicit mai intai. Am emotii, mi-am amintit de prima noastra intalnire si ma bucur nespus pentru voi toti, viitorii parinti.

tuturor
Q

Aaaa! si sa ma si laud: :))www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Dinul de toamna&mid=2572&cid=11224" target="_blank"> poze proaspete-calde-calde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Felicitari Britanis!Sa-ti traiasca baietelul.Fetelor,ati inceput saptamana in forta!Sa auzim in continuare si alte vesti minunate!

http://community.webshots.com/user/danancamm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Am lipsit si eu doua saptamani si nu va mai gaseam. Ma bucur ca s-a creat o sectiune speciala pentru adoptii.
Felicitari tuturor fetelor care si-au cunoscut viitori copilasi, ve-ti vedea ca totul capata un nou sens, ca prioritatile sunt altele si renunti la multe pentru a face puiului tau o bucurie.
Am adus-o pe Otilia acasa de doua saptamani. Sincera sa fiu nu este prea greu, ea este o fetita asa buna, care mananca bine, doarme si in rest joaca.
Ce ma impresioneaza cel mai mult este setea ei de dragoste. Atunci cand incep s-o iubesc, s-o strang in brate, sa o sarut zambeste fericita. Este insa si foarte smechera, speculeaza fiecare sentiment al nostru si ne incearca rezistenta nervilor. Speram sa ne descurcam si sa nu o alintam prea mult .
M-am tot uitat cum sa pun niste fotografii dar inca nu m-am dumirit asa ca mai incerc maine.
Mult succes tuturor celor care sunt la inceput de drum si inca o data felicitari fetelor care si-au implinit visul.

Sa auzim cat mai multe vesti bune.

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

FELICITARI BRIANTIS!

FELICITARI CARMEN !



Sper sa va urmez rapid si eu.

Claudia, ce ai facut azi? Ai aflat ceva noutati de la DPC despre ce ai de facut in continuare?

Noi mergem maine dupa-amiaza sa il mai vedem o data pe Alex si cred ca miercuri depunem cererea de incredintare. Tineti-ne pumnii. Vrem sa incercam sa prindem comisia din 21 ca sa nu mai stam mult fara el.

Va pup pe toate! Ce multe suntem! Peste tot pe unde merg vorbesc despre voi. E minunat sa fim atat de apropiate fara sa ne cunoastem fizic, dar stim atat de multe unsa despre alta de parca am fi prietene de ani de zile.

Poze cu noi

Mamica de octombrie-noiembrie, sper

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

felicitari fetelor care au devenit/vor deveni in curind mamici!!!! sunt atit de fericita pentru voi...
aissa, iti tin pumnii pt miine; sigur va fi bine, ai sa vezi;
azi am fost la dpc si am depus dosarul; am dat si testul psihologic, sincer ne-au luat ca din oala, nici nu ma gindeam ca va fi azi; lunea viitoare vine asistenta acasa in vizita; tot saptamina viitoare vom fi nasii unui baietel; se spune ca daca crestinezi un copilas, dorintele se implinesc; ma rog sa fie asa...
fetelor, voi ati simtit frica inainte de a gasi copilasul? eu citesc de zor carti despre cresterea copilului, dar parca frica(nici eu nu stiu de ce mi-e frica..)parca creste in fiecare zi; ma simt ca inaintea unui examen...la voi cum a fost? ce ati simtit?

Mergi la inceput