Sa deschizi o gradinita!

Sa deschizi o gradinita! | Autor: ancasoare

Link direct la acest mesaj

... am o cunostinta care ar vrea sa inceapa un business: o gradinita cu dotari de exceptie, cu spatii de joaca generoase, poate o piscina acoperita si evident cu niste oameni de exceptie care sa se ocupe de pitici!
Stiu ca pe forum subiectul "gradinite" este spinos si intens dezbatut, dar as vrea sa stiu care este parerea voastra ca si "clienti" ai unei gradinite... ati alege un astfel de loc, cat ati fi dispusi sa platiti pe luna, ce v-ati mai dori sa faca pustii la gradi (sport, sa mearga saptamanal in afara orasului la 1 ora de calarie, pictura, muzica etc)?

Acum, eu visez cu ochii deschisi, e imbinarea utilului cu placutul ...
credeti ca poate fi un business din care sa fie multumita toata lumea? mie imi place asa de mult ideea ...





Ancuss

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Ma gandesc ca, avind in vedere marimea si valoarea investitiei (spatii mari de joaca, piscina acoperita and so on), pretul va trebui sa fie corespunzator pentru a o amortiza.
Cred ca mai e pe undeva un subiect despre parerea noastra despre preturile parcticate de gradinitele particulare.
Eu unul l-am dat pe Toma la o gradinita de stat tocmai din cauza acestor preturi exorbitante. Cred ca 2, 3 sau chiar 4 sute de dolari sau de euro pot fi cheltuiti mai cu folos pentru copil.


vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

quote:
Originally posted by tata lu Toma

Ma gandesc ca, avind in vedere marimea si valoarea investitiei (spatii mari de joaca, piscina acoperita and so on), pretul va trebui sa fie corespunzator pentru a o amortiza.
Cred ca mai e pe undeva un subiect despre parerea noastra despre preturile parcticate de gradinitele particulare.
Eu unul l-am dat pe Toma la o gradinita de stat tocmai din cauza acestor preturi exorbitante. Cred ca 2, 3 sau chiar 4 sute de dolari sau de euro pot fi cheltuiti mai cu folos pentru copil.


vlad




Marturisesc cu mana pe inima ca si pe mine m-ar tenta acest business un pic mai tarziu...totusi cat de exorbitante sint aceste preturi in RO? Voiam sa fac o comparatie cu cele unde merge fiica mea aici. Saru'mana mult.

http://community.webshots.com/user/khristin107

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Preturile pentru program lung, in Bucuresti, sunt cele pe care le-am dat in mesajul anterior.Adica intre 200 USD (poate chiar ceva mai jos - 180) si 400 Euro.

vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Voi mai stiti astfel de locuri in bucuresti?

in ceea ce priveste pretul, cred ca la o astfel de investitie, ajunge in jur de 400 euro/luna... acum vreo 2 ani auzisem pe un prieten ca-l duce pe pustiul lui la o astfel de gradi si atunci ma minunam cat de usor da 400 euroi pe luna ... exact cat dadeam eu pe un an de faculta


Ancuss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Daca isi gasesc clienti....

Cred ca se adreseaza doar la cei bogati, cu venit pe familie sa zicem peste 3000 euro/luna.

Cred ca merge in zone gen Baneasa.

Mergi la inceput