Fetele din USA, poftiti la o barfa! (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra10 spune:



Gabbriela esti o bomboana,cred ca deja stiai asta,multam fain pentru puncte ramin datoare .
Alina draga mea,nu ti-am luat-o in fata,am stat la rind ca si tine si am apucat si eu 200 de puncte asa ca nu te supara.Dupa mine cine stie cine mai urmeaza...asa ca...fetelor dati navala acum cit e Gabbriela in dispozitie sa cedeze puncte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

quote:
Originally posted by mamicaluitheo

Scumpele mele,

fac apel la bunatatea voastra.

varul meu de 19 ani a suferit un grav accident de motocicleta in ziua de 27.09. ca urmare se afla internat la spitalul John C Lincoln - north mountain din Phoenix Arizona, are ambii plamani afectati, a avut hemoragie interna si ca urmare i-a fost scoasa splina, a facut pneumonie si se pare ca ar avea si o infectie in sange, este conectat la aparate pentru a-l mentine in viata.
Cu el este matusa mea. mama lui care de cateva zile nu se mai duce la serviciu , este numai langa el. acum am vb cu ea si mi-a zis ca au trimis-io acasa pt. ca este distrusa si fizic si psihic, nedormita de 90 si ceva de ore.
nu are posibilitati financiare-a declarat faliment acum ceva timp si drept urmare nu mai poate obtine niciun credit.
noi nu-i putem fi alaturi nici macar cu prezenta ( nu ni s-a acordat viza temporara cu tot ce au trimis de la spital) daramite financiar.

cine o poate ajuta ( macar atat sa putem face) va rog sa o sune - este initiativa mea nicidecum a ei - la numarul 6023195764 -
sau daca puteti financira cu oricat are un cont facut la BANK ONE - Phoenix cu numarul 38827062.
Andrada a vb cu ea si stie ca nu este nici o gluma sau vreun profit. sa ma bata Dumnezeu daca este vb despre asa ceva.
Dar altfel nu am cum sa o ajut sub nici o forma.

va rog sa ma iertati ca am indraznit sa apelez la voi, dar va scriu cu lacrimi in ochi pentru voi romanii care sunteti in america.

cu multumiri din toata inima de mamica, neputincioasa Andreea

il puteti vedea cum era inainte de nenorocire pe adresa
http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo
albumul Florin Gherasim verisorul meu
Andreea




Andreea imi pare ff rau ca nu am cum sa te ajut. Ai incredere in sistemul si doctori din spitale, altcumva nu shtiu cum si ce ashi putea sa fac pt tine si matusha ta sa il ajutazi pe Florin...
Multa sanatate si sa ishi revina Florin cat mai repede


Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Mamicaluitheo, stai linistita pe cit posibil.
Aici nu este situatia nenorocita din Romania unde stai la usile spitalului. Doctorii vor incerca tot ce este posibil, ei sint legati enorm de mult de lege si de malpractice insurance. Am inteles ca este un spital bun, face parte dintr-o retea de spitale. Chiar daca nu are asigurare, ce este regim de urgenta sint obligati prin lege sa-l ajute si apoi dupa ce este totul in regula vor fii intrebarile legate de plata.

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MamicaluiTheo,

Am incredere in spitalele din US, ca doctorii fac tot ce le sta in putinta sa salveze pacientul. Daca nu are asigurare medicala, tot il trateaza. Noi nu putem suna la spital sa ne interesam de situatie, ca daca nu esti membru al familiei nu ti se spune absolut nimica.
Noi ne rugam sa treaca bine peste asta, si totul e in mainile doctorilor si a lui D-zeu.
Fii tare. Noi santem alaturi de tine,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ocebine,

nu ne-ai spus ce e cu TOFOG, sau poate nu am fost eu pe faza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra10 spune:



Alina,stai linistita ca nu m-am suparat,am luat-o ca pe o gluma, sa sti ca stiu de gluma asa ca nu iti face probleme.Si eu am glumit si tu m-ai luat in serios....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

Mamicaluitheo ma gandesc si ma rog pentru sanatatea verisorului tau. Daca am inteles eu bine tu spui ca ei au o situatie financiara nu prea buna si ai dori sa-i ajutam.
Cleomax tu ai sunat-o pe matusa lui Andrea? Nu prea am timp sa intru pe forum dar am sa incerc sa urmaresc acest subiect.

are mama doi baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

nu lia , andrada si cu lexi au vb cu ea la telefon.

iar dupa ce a vb andrada cu ea, a zis ca nici o ameliorare de ieri pana azi.

sper sa fie bine, daca asa se poate numi un nenorocit pe viata, este tot ce imi doresc.

cu drag

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Andreea, ti-am scris pe privat

Cherie, bine ai venit, super poze, te invidiez! Bubi, nu mai baga musafirii la inaintare, aia nu e scuza!:) cand mai e ora de ciat, fratilor, ca gata, am net acasa! acu pot sa vaz si io pozicile de la Oana, in sfarsit, si de la restul lumii. si sa citesc pe indelete care ce-a mai facut, ca io nu stiu nimic de Laura Oprescu de pilda, doar ca a plecat. unde, cum, cu cine si de ce nu mi-a cerut voie-nu stiu :))Lia, ai ajuns, mama draga, la Houston? Lexi si Cleo, s-a terminat actiunea leusteanul si-ati trecut la trafic de crengute de visin, huh? :)pazea ca va face Oana concurenta cu gogosi :)) Lai, super-vestile de la tine, ma bucur mult sa te aud de Laura Takacs si Llaura iar nu mai stiu nimic...
hai, ca refac lista americancelor aici si nici cafeaua nu mi-am baut-o macar. cica ne-au instalat netu ieri dimineata, aseara nu mergea neam, iar azi la 5 dimineata l-a oblojit sotamiu si a fost de-ajuns sa imi sopteasca la ureche marea veste, ca am sarit in sus de cinci metri si acolo am ramas, calare pe computer:)) drept pentru care ma duc sa-mi pun de cafea, revin in doo secunde, buna dimineata america

Anamaria, superba ideea cu intalnirea de Craciun la NY, wow, zapada, sarmale, carnati, romani...abia astept!

--------------
been there, seen that, so what?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cherie spune:

Ana, ce veste minunata! (asta ca sa fim in ton cu ideea de Craciun). Pai sa ne adunam pe la 10 seara EST?

Mergi la inceput