Despre gradinarit (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

imi place tare mult ce scrieti voi,si mie imi plac florile la nebunie.barbata-meu zice ca in curind putem deschide o florarie.aici vremea e mai prielnica pt. plante si cresc f. repede.
eu am inceput hobbi-ul asta de vre-un an,pe unde am vazut ceva interesant mi-am luat si eu o ramurica si am un noroc fantastic ca m-i s-au prins toate.copii mei au prins si ei placere de flori si astfel si gradina si in casa e o adevarata sera.
dintre cele de care am prins placere deosebita sint muscatele si am multe culori;3 nuante de rosu,2 de roz,mov deschis, mov inchis, visiniu,portocaliu,albe,roz cu mov,alb cu roz,cu frunza creata care face flori mov patat cu alb si am si cu frunza in 2 culori verde si pe margini alb.mai am citeva feluri de hibiscus galben, rosu,portocaliu,toate facute de mine din ramurele cu flori batute ,kalanchoe rosu galben portocaliu,galben roz iar anu asta am gasit si alb,lantana,mi-am gasit intr-un gard si pasiflora si mi-am luat un lastaras,mai am si citeva craciunite inflorite,5 feluri de cactusi,aglaonema,beaucarnea,begonie,chlorophytum,colocasia,cyperus,diffenbachia,dracaena,2 feluri de ferigi,un ficus lyrata,hedera,monstera care e inca puiut,philodendron,2 scindapsus,yucca,o bromelie(guzmania)care planta mama a murit si am pui neinfloriti,ananas,ciclamen am avut doi dar unul a murit,un crin rosu si unul alb imperiali,2 culori de stinjenei,aucuba japonica ca un tufis,cordiline,rosmarin, menta,tradescantia mov si una verde,achmea,2 aloe,am si un lamii care e inflorit, am si un portocal japonez,si mai am citeva dar trebuie sa ma uit dupa ele pe afara.mi-as dori la nebunie un bujor(sau mai multi)mi-ar mai place un brad(dar nu m-i s-a prins nici unul)si mi-ar mai place leustean(v-am povestit patania cu leusteanu adus din romania in vara asta)ma scuzati daca v-am povestit prea mult despre floricelele mele si sper ca in curind sa pot pune si niste poze
mersi mult va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Iulia, wow, suna ca un mic paradis, abia astept sa vad pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

am o problema si nu stiu sa fac album dar daca vrei iti trimit pe adresa ta.as vrea tare mult sa fac album dar nu reusesc.de fiecare data imi spune ca am format prea mare.sint cam afoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Iulia, uite aici un site unde iti poti face album gratuit si unde incap sute de poze:
http://www.webshots.com/
si eu tot acolo am album, dar e plin, ar trebui sa imi deschid altul.
iti faci un cont si dupa aia importi pozele direct de la tine din computer. succes.

iti dau adresa mea de email pe PM aici, nu am rabdare pana faci albumul :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Continuarea aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42149

Cu respect,
Florin

Choose life

Mergi la inceput