Povestea se apropie de sfirsit

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Sper sa aveti dreptate. Eu in momentul acesta sunt disperata. Este omul pe care l-am iubit 7 ani. Alt barbat nu a mai existat pt mine in tot acest timp. Eu vad toata viata mea neagra de acum incolo. Nu mai am nimic. Nici sot, nici serviciu, sunt o ratata.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariagi spune:

Luminita,
nu esti o ratata.doar pentru ca nu mai ai,momentan,job si relatia voastra nu mai merge nu esti RATATA.asa am zis si eu acum ceva vreme in urma,cand nu mai vedeam nici o speranta.si aveam si un bebe mic care avea nevoie de mine.dar cu incredere si speranta,care erau acolo,adanc ascuns in sufletul meu,am reusit.
iti doresc sanatate,putere si "dupa ploaie si furtuna va veni si vremea buna".


Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Ufff, scuza-ma ca-tzi spun, dar daca as fi linga tine in tzara, tzi-as da o mama de bataie. Cum potzi sa spui ca esti o ratata ?!
Daca el nu a stiut sa te pretzuiasca, incearca pe cit posibil sa nu te vada nici el nici mamasa ca suferi, nu da satisfactzie niciunuia.
Aici esti intr-o familie mare, care e alaturi de tine si care vrea sa te ajute.
Pupici multzi si dulci.
Zimbeste, chiar daca tzi-e greu, si miine e o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by lulu75

Sper sa aveti dreptate. Eu in momentul acesta sunt disperata. Este omul pe care l-am iubit 7 ani. Alt barbat nu a mai existat pt mine in tot acest timp. Eu vad toata viata mea neagra de acum incolo. Nu mai am nimic. Nici sot, nici serviciu, sunt o ratata.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv



Gizas! Da' tu n-ai instinct de conservare fetitza!
Tu ca femeie care vrei copii trebuie sa stii si sa-ti doresti sa-i faci cu un BARBAT! Nu cu un prunc de 30 de ani care sta agatat de fustele mamii! Tu ca femeie trebuie sa cresti copii, nu barbati neintarcati! Daca dupa 7 ani iti spune ca nu te iubeste zi merci si fugi! Esti tinara, desteapta, frumoasa si LIBERA! Toata lumea e a ta si tu te cramponezi de o relatie la care numai tu trageai:-( Pai nu-i pacat? Nu tu esti o ratata...da-mi voie sa-ti spun tu esti doar un pik neajutorata acum. Dar cam atit. Si oleak lipsita de mindrie acum. Eu zic c-o sa-ti revii si-o sa-ti spui cu toata gura "Doamne, ce oarba am fost!" Fruntea sus Luminita! Lumea nu incepe si nu se termina cu barbat. Daca-mi amintesc bine tu ai facut "teatru'", nu?
De-abia astept sa te vad triumfand pe scena si de-abia astept sa-ti gasesti cu adevarat jumatatea si sa te plingi de greturi si kilograme :-))) hai ma ce viitor frumos ai si tu stai sa jelesti...pffffffffff!!!

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Vorba lu' Danielutza': meriti o mama de bataie. Luminitza, capul sus si nu dispera, joburi sunt, cu siguranta ca o sa-ti gasesti repede ceva. si cu gabi n-ai ce face. sunt sigura ca ai sa gasesti ceva bun. pupici si suntem alaturi de tine.

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Luminita, tu chiar esti sigura ca-l mai iubesti sau e doar disperarea ca-l pierzi ? Nu poti iubi pe cineva care nu te iubeste, te vei limpezi curand si vei vedea ca e mai mult atasament si poate chiar dependenta. Am trecut prin ceva asemanator si, dupa ce am plans cateva luni, am suferit ca un caine si am slabit 10 kg de ma clatinam pe strada, am ajuns la concluzia ca nu l-as vrea inapoi nici daca
m-ar ruga in genunchi. Cine te face sa suferi, nu-ti merita iubirea.

Hai capul sus si mergi mai departe, ia mai da-l incolo, cine se crede el si drept cine te ia ?!
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Sper ca toti oamenii care distrug o casatorie, sa primeasca pedeapsa Divina.
Din pacate cu jobul este mai complicat. Eu acum nu mai locuiesc in Bucuresti ci la parintii mei la Pitesti, iar aici joburi se gasesc mai greu.
Parintii mei inca nu stiu ce s-a intamplat. Ei stiu ca e Gabi plecat la niste cursuri o saptamana iar eu am venit acasa ca ma plictiseam singura la Bucuresti. Saptamana viitoare merg la Bucuresti pt ca fac figuratie intr-un film. Voi locui la o prietena. Dupa 3-4 zile trebuie sa ma intorc acasa si sa le spun ca ne-am despartit.
Nu stiu cum sa fac ca toate lucrurile mele sunt la Gabi. Trebuie ca in zilele in care voi fi in Bucuresti sa merg sa mi le iau. Imaginati-va ca am acolo haine, oale, tigai, aparatura electrocasnica si un frigider si o masina de spalat. Nici nu stiu ce sa fac. Sa le iau pe toate? Sa-mi iau doar hainele? Nu stiu. Nu stiu de ce m-a pedepsit Dumnezeu de trebuie sa trec prin toate astea. Oare e o crima sa iubesti un om si sa iti doresti sa traiesti alaturi de el toata viata?

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by lulu75

Nu stiu de ce m-a pedepsit Dumnezeu de trebuie sa trec prin toate astea. Oare e o crima sa iubesti un om si sa iti doresti sa traiesti alaturi de el toata viata?

http://photos.yahoo.com/lumylorv



Mai, mai, mai, tu chiar ma enervezi. Nu e o crima sa iubesti un om toata viatza si sa vrei sa stai alaturi de el, dar asta e doar in cazul cind te iubeste si el. Nu mai suferi fata mamei ca nu merita. Dupa cum spuneau fetele, daca nu a fost intzarcat pina acum si sta dupa fusta mamei, tu ai nevoie de un barbat cu care sa ai copii, nu de un individ care nu se va maturiza niciodata.
Scuza-ma, dar chiar m-am enervat.
Trezeste-teeeee.
Pupici si dupa cum tzi-am mai spus, zimbeste, asta pentru noi nu pentru Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariagi spune:

nu cunosc povestea ta,Luminita,asa ca nu stiu ce ai vrut sa spui ca "cei care distrug o casnicie sa fie pedepsiti de justitia divina"
sunt de acord perfect cu aceasta afirmatie.si voi doi a-ti purta presupun o discutie inainte de a faca pasul aceasta nu?trebuie sa-ti iei haine,cat despre celelalte lucruri nu stiu.cum a-ti decis de comun acord.eu mi-am lasat si rochia de mireasa si multe haine,cratiti,masina de spalat,aragaz la fostul meu sot.numai sa scap de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infofun spune:

Luminita imi pare sincer rau! Imi amintesc de povestea ta, insa nu cu toate amanuntele. Nu asta e important, ceea ce vreau sa-ti spun este ca trebuie sa fii tare. Te duci si-ti iei tot ce e al tau, absolut tot, nu merita sa lasi nimic. Poate te ajuta parintii si iti inchiriezi ceva micut in Buc. duci ce ai de dus si cauti de lucru, sigur vei gasi. In Buc ai mult mai multe sanse de reusita. Sunt sigura ca totul se intampla cu un motiv in viata. De unde stii ca despartirea ta de acum nu-ti va da sansa sa cunosti pe cineva cu care sa te potrivesti?
Eu am iubit un baiat foarte mult, urma sa ne casatorim, si ne-am despartit brusc. La numai o luna de zile mi-am cunoscut adevarata iubire, pe sotul meu, de care m-am indragostit pe loc si totul s-a sters din memorie, ramasese doar un gust amar si atat.
Nu trebuie sa jelesti, la mine functioaneaza foarte bine " Un cui se scoate pe altul" asa ca nu te inghide in tine, iesi si plimba-te viziteaza ce vrei, mergi cu prietena undeva, cauta-ti de lucru si ocupa-ti timpul. Daca stai si jelesti va fi tot mai rau, te vei afunda si mai tare!!! Iti urez din suflet multa putere si gandire pozitiva, ca sigur va rasari soare curand!

GabrielaHope si bebitza din burtica!!! DPN 18 Martie
"Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!"

Mergi la inceput