bona vesela

bona vesela | Autor: b76

Link direct la acest mesaj

Salut,
Sunt mama unui baiatel de 1an si 5 luni.Luca este un copil energic, vesel, jucaus, sufletist, plin de viata.Peste 3-4 luni vreau sa incep serviciul. M-ar interesa o femeie ( bona) pe care sa o caracterizeze aceeasi nota de optimism si veselie debordanta ca si pe bb-ul meu. Sa fie posesoarea unui bagaj de cunostinte in domeniul cantecelelor si poiezioarelor pt. copii, sa-i placa sa se joace , sa-i placa muzica( copilul meu cere in fiecare zi sa-i punem muzica, pe care danseaza si canta cu ...la..la...la, ca atat stie), capabila sa-i satisfaca nevoia de iubire si tandrete de care el are mare nevoie. Este un copil care se ataseaza f. mult, in timp, de persoana care il ingrijeste si nu ar putea sa se inteleaga cu o persoana rece din fire.
Copilul nu are probleme speciale la somn si masa. Are ore fixe la care mananca si atunci de cele mai multe ori te anunta el ca a venit ora de masa sau de somn. Fie se duce la scaunul de masa, pt. ca stie ca numai acolo ia masa ( nu ne plimbam cu mancare prin casa niciodata)si-ti arata sa-l urici sus , fie -cand ii e somn-se duce la patutul lui si-ti arata sa-i dai suzeta , pernuta lui mica rosie si sa-l pui in pat. Odata pus in patut adoarme singur .Doarme in medie cam 3 ore pe zi. Uneori si 4.
Am nevoie de o bona 5 zile pe saptamana, 10 ore pe zi aproximativ, care sa se ocupe strict numai de copil, fara nici un fel de menaj, practic nu trebuie sa spele nici o farfurie. Ma intereseaza sa se ocupe numai de educatia copilului, cu care va sta cu siguranta 3 ani de zile, pana la 4 ani si 1/2 cand am sa-l dau la gradinita si dupa aceea ramane sa mai vedem daca mai continuam sau nu. Ofer un salariu de inceput ( primele 3 luni) de 3.000.000 lei, dupa care, daca ne intelegem si exista multumire si de o parte si de alta, salariul va creste gradual pe toata perioada in care va lucra pt. noi. De asemenea -bonusuri de sarbatori sau alte zile speciale.Pt. situatii speciale in care o voi solicita,daca e disponibila, va fi platita extra salariu. Practic cautam pe cineva care sa devina si prietenul nostru si pe care o sa incercam sa-l multumim cu conditia sa fie total devotata bb-ului in perioada din zi in care sta cu el.
Ma intereseaza sa inceapa de la 1 Decembrie , anul acesta. Va sta aproximativ 1 luna si 1/2 cu mine si copilul, apoi eu voi incepe serviciul. Cand va ramane efectiv singura cu copilul acesta va avea cel putin 1 an si 8 luni.
Daca exista cineva interesat de oferta mea si numai daca se potriveste descrierii din prima parte a mesajului atunci va astept raspunsul.
Multumesc anticipat.
Mami si bb LUCA.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b76 spune:

Nu mai e valabil anuntul. S-a rezolvat!

Mergi la inceput