Gradinite din Timisoara

Gradinite din Timisoara | Autor: dia_codat

Link direct la acest mesaj

Buna.

As vrea sa aflu diferite pareri despre gradinitele si cresele din Timsoara. Sa imi spuneti ce va place si ce anume nu va place la gradinita unde va duceti copilul.
In plus as dori sa aflu daca exista vreo gradinita in limba franceza , sau eventual gradinite de stat la care se face si franceza?

Noi suntem de 3 ani in Franta ne terminam in curind studiile si intentionam sa ne intoarcem in tara. Fetita mea merge aici la "halte garderie" un fel de gradinita pentru "depanare" , maxim 15 ore pe saptamina , dimineata sau dupamasa (intre 12h si 14h este pauza).
Are 2 ani si 2 luni , acum a inceput sa vorbeasca intelege ambele limbi, si as dori daca ne intoarcem in tara sa poata sa vorbeasca bine si limba tarii in care s-a nascut.

Dia & printesele: Caroline (14 iulie 2002), Stephanie (9 martie 2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

Dia imi pare rau ca nu pot sa-ti dau un raspuns concret legat de gardinite in franceza.dar exista un site www.tion.ro unde cred ca o sa gasesti informatii legate de timisoara in general. poate ai niste numere de tel. !
ce-mi place mie la gradi noastra? hm!modul de lucru,cladirea,jucariile,ca e proaspat amenajata,aerisita,un pic incep sa-mi placa si educatoarele...
ce nu-mi place?ce este caracteristic Ro :lipsa interesului mai mult decit cel obligatoriu, lipsa unor salarii decente pentru absolut tot personalul care se rasfringe asupra nivelului de "ocupare" cu copii...faptul ca sint multi copii intr-o grupa(20-21)...
cam astea!
bine ai venit!
cu drag, Andreea si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

gianina-alina de ce gradinita vorbesti?Poti sa-mi dai mai multe detalii te rog!
Ai recomanda acea gradinita?

Roxi si bb Rares 9. april.2002
http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgabriela spune:

Briana are 2 ani si pe 27 oct. 4 luni si merge la cresa in Tm pe str. Brandusei. Am vrut sa o dau la gradii part. (este si pe Teiului si pe Brandusei -in spate) unde invata ,:engleza, franceza si germana DAR costa 160 euro. Pentru noi este f. mult. Asa ca am continuat la cresa pt la este mica pt.gradinitele de stat. La parti. ar fi luat-o chiar am vorbit cu directoara, sunt copii putini, au mobilier nou, ii invata si chiar se spala pe dinti dupa masa, ...., asa am fost incantata, dar ... Pe directoare o cheama Laura Maftei dar daca te intereseaza pot sa-ti dau si nr.0722252109 .
Gabriela si BRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna fetelor,sunt Doris si sunt noua in clubul vostru. Ma intereseaza gradinite particulare din Timisoara. Fetita mea are 2 ani si 3 luni.
Zona care ma intereseaza este p-ta 700, Cetatii ,Bogdanestilor.
De preferinta cu predare in limba englaza.Va multumesc.


doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Buna Doris,
In zona asta particulare eu le stiu pe astea:

Kindergarten Giminni Str. Pisa nr. 9
Contact:270 333
Zona Terra
-pret pentru programul lung(pana la 19.00 este aprox 80euro
-au si ore de engleza dar nu e cu predare in limba engleza

Best KIDS
-nu stiu mare lucru despre ea.Am vazut-o cand ma plimbam cu bebe.
-locatie:de pe Hasdeu ,cum vii de pe Cetatii, prima sau a doua strada la stanga

Allegria
Str. Textilistilor nr. 19 (langa clubul de tenis "Vank")
tel. 294 958
- limba de predare engleza
-program prelungit pana la ora 19.00-pret 160euro

Sper sa fie de ajutor informatia.
Numai bine,
Alexa00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Multumesc din suflet Alexa,informatiile tale imi sunt de un real folos.Voi suna si voi merge sa le vad.Daca te pot ajuta si eu cu ceva ,cu drag.

doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Doris
ma bucur ca te-am putut ajuta.
Anul acesta in primavara si eu cautam gradi particulara(cu cresa sau program de baby-sitting) pentru bebele meu, asa ca am adunat o caruta de informatii si pareri de la cine am putut.
Daca mai are si altcineva nevoie de astfel de informatii oricand cu placere.
Numai bine la toata lumea.
Alexa00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Merci Gabriela pentru informatii.

Gradinite in limba franceza nu stie nimeni??
La stat m-am interesat pe pestalozzi linga lic. Calderon dar nu fac deloc franceza , dar particulare nu stiu unde sa caut!!

Merci pentru orice informatie,



Dia

Mergi la inceput