Mamici de Arad...???(15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetele, nu stiti unde gasesc biscuiti pentru copii?? Eu pana cum am luat Cicibebe de la billa dar nu mai au de multa vreme . Ultima oara am luat o cutie mare cu patru pungi, iar acum mai am jumate din ultima. Nu stiu ce ma fac, la farmacii nu gasesc. Poate stiti voi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetele!
Acum venim de la medic, care ne-a facut iarasi un eco, si.....surpriza! Se pare ca gongoliciul mic acum s-a hotarat sa se intoarca! Asa ca mai asteptam pana sambata cand mergem din nou sa vedem cum sta....
Va tin la curent cu vestile!
Pupici dulci, Ioana si Alesio mic(39 sapt si 6 zile)

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ioana, nastere usoara!!!
Celelalte fete, pe unde umblati! eu inteleg ca e vreme buna afara, dar nu ma lasati sa vorbesc singura!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi, ...ai intrebat de biscuti...eu ii dau doar Petit beure, pentru ca am tot cautat biscuiti speciali pentru bb-i si n-am gasit...Ar trebui sa fie la farmacii, dar peste tot pe unde am intrebat faceau niste ochi mari de ma speriau...Si ai dreptate, am profitat din plin de ziua de azi...am fost la plimbare si tare bine a fost...am fost pe Brezoianu, cu sora-mea si cu Raul, la magazinu "Pret" sa vedem ce mai este pe acolo...eu nu mai merg cat de curand ca efectiv eu ma imbolnavesc...atatea lucruri faine...am zis ca daca as avea bani multi, mi-as lua din fiecare produs macar o bucata

Pufy, nastere usoara!!! Foarte cuminte e Alesio daca a vrut sa se intoarca cu capul in jos!!!Iti tinem pumnii si sa auzim numai de bine!!!

AlinaM, pe unde umbli???

Alina33, ce mai face Dragos???


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Clau, ai fost aici langa mine, eu stau pe Stuplor! Si eu vreau sa imi iau cuptor cu microunde. Am vazut unul la TCM cu 3,5 mil din inox( am frigiderul, aragazul si hota din inox). Chiar nu stiu care sunt preturile la cuptoarele cu microunde... de umblat prin oras nu am timp... voi ce ziceti, merita??
Clau, ai fost la film???
Oare ce o fi cu AlinaM, are probleme cu netul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,ce mai faceti?
Eu sunt ok,dar ma enervez ca de abia mi se deschide DC-ul,era sa adorm pina s-a deschis.
Ioana,ma bucur ca s-a intors Alesio,iti doresc o nastere usoara si sa ne trimite-ti poze!!!!!
Gabi,ai zis ca-i vreme faina la Arad!Aici ii asa de urit,tot innorat si rece.Ieri a fost un pic mai cald,dar azi sunt doar 16,7 grade afara.
Eu am fost ieri la Diti,Vanessa ii un pic racita,tot agatata de Diti sta.Ieri a stat tot la mine in brate,dulcea mica.A avut febra,dar dupa ce i-a dat supozitorul s-a tot jucat si sarit,asa ca ma gindesc ca s-a simtit mai bine.
In rest la voi ii totul ok?
Va pupicesc!!!!

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

Clau, ai fost aici langa mine, eu stau pe Stuplor! Si eu vreau sa imi iau cuptor cu microunde. Am vazut unul la TCM cu 3,5 mil din inox( am frigiderul, aragazul si hota din inox). Chiar nu stiu care sunt preturile la cuptoarele cu microunde... de umblat prin oras nu am timp... voi ce ziceti, merita??



Gabi, si pe mine ma bate gandu sa iau un cuptor cu micounde de acolo, doar ca acum am alte prioritati...pretul e bun, ptr ca totusi o firma buna...am vazut si in oras la acelasi pret dar nu sunt atat de bune...
Eu azi am fost pe Eminescu cu o prietena (care e gravida si trebuie sa nasca) si si-a luat patut ca si al meu, la 1.500.000 lei, iar eu mi-am luat blender cu storcator la 450.000 lei!!! E super fain!

Li, sanatate multa la Vanessa si multi pupicei de la noi!!!Sa sti ca la noi vremea e super faina, la umbra e mai rece, dar in rest e chiar cald!!Doamne da sa tina asa vremea inca macar o luna!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
Eu azi am fost pe Eminescu cu o prietena (care e gravida si trebuie sa nasca) si si-a luat patut ca si al meu, la 1.500.000 lei, iar eu mi-am luat blender cu storcator la 450.000 lei!!! E super fain!


Si eu am blender din ala , numai ca l-am luat mai in primavara cu 400.000. E foate bun!
Sa stii ca ma gandesc sa iau si eu un patut din ala ,ca se impacheteaza , nu? si daca o sa-l mai las la bunici,(sau plecam undeva in concediu).. nu vreau sa doarma cu el in pat!! Desi isi doresc foarte tare acest lucru! Dar va dati seama ca nu doarme nici cu noi in pat, doar nu o sa il las cu ei. si daca il culca in alta camera o sa stea planton toata noaptea soacra-mea!
Patutul nu are saltea, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

In sfarsit apar si eu!
Ne-a schimbat modemul si nu a mai mers internetul,dar inainte de-al schimba l-a activat pe cel nou si noi il aveam instalat pe cel vechi si normal ca noua nu ne mergea internetul.Dupa o zi l-a sunat pe Calin si ia zis sa mearga sa ia modemul nou.Am si telefon,dar deocamdata nu merge,nu stiu de ce!!!! Bine ca merge internetul.

Gabi,eu zic ca e bun pretul la cuptorul cu microunde.Cred ca astea de inox sunt mai scumpe.Eu mi-am luat de 1 an si ceva cuptor Samsung cu 3.600.000 lei(nu de inox)de la Altex.

Ioana,mult curaj si toate cele bune.Sa ne anunte Ovi cand se intampla "fericitul" eveniment.

Clau ce ai mai vazut pe la Pret? Vreau si eu sa cumpar un cadou pentru logodna la baiatul nasilor nostri. Trebuie sa merg si eu pe-acolo sa caut ceva,ma gandesc ca voi gasi ceva la un pret mai bun.

Li,transmite-i Vanessei insanatosire grabnica.



Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, vezi ca telefonul are in spate un buton Puls/Ton(P/T). Trebuie sa fie pe ton ca sa mearga telefonul. Daca e tefon nou de la ei , nu cred ca ar putea fi alta problema.

Mergi la inceput