Spanac la congelator?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Si eu il pun pt iarna tot asa : spalat bine,oparit in apa cu sare,scurs bine de tot si portionat.
Iarna pica la fix o punga din aia cand nu stii ce sa gatesti rapid si fara sa mai iesi in viscol.

Jasmine
33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Chestia cu spanacul tocat crud si portionat m-a pus pe ganduri. Cred ca am sa fac asa. Hmmm...cred ca e o idee buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by symaco

eu cumpar spanac numai congelat.
mi-e peste mana sa ma duc la piata, e si f scump si gasesc si din an
in paste!
sunt f multumita de el!



Da, e super. Se gaseste si simplu, fara condimente sau amantana. Eu din asta iau. E gata portionat in cubulete si am gasit chiar si Bio.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Oake, de ce zici ca 2 kg e mult ? Eu fac spanac din cel putin 2 kg. Si mincam toti 3 de 2 din el. Si sincer, daca am minca toata saptamina, nu ne-am supara .
Eu spanacul pt. iarna il pun in congelator oparit scurt, ca sa ocupe cit mai putin loc. Nu e bine sa-l fierbi, ca tot ce e mai bun ramine in apa in care le-ai fiert.
Si eu am cumparat spanacul tot cu 20000 din piata Moghioros.



Karina + Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oake spune:

Multumex mult pt. sfaturi... pana la urma am gatit 1/2 din el si 1/2 l-am pus la congelator... Nu stiu, cand vedeam manunchiul ala asa mare in fata ochilor ma gandeam ca nici in 3 zile nu-l mancam
Dar pana la urma de abia ne-a ajuns kilogramul ala care l-am gatit.. nu prea am notiunea de greutate inainte si dupa gatire la spanac pt. ca de obicei cumparam de ala congelat, gata curatat.

Pofta mare la toata lumea!

Multi pupici pt. mamici si pt. pitici
Oake si Bebitza

http://community.webshots.com/user/bebitza_vlad

Mergi la inceput