La Konstanz,la Konstanz unde fac micii crant-crant

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Babee, Ioana, mortale!!!
Bun venit pe site Ioana si speram sa te molipsesti ca sa fie si la tine ce e la noi!
A

PS mie tot mi se pare ca se pune accentul prea mult pe mici, spre necazul celor fara restaurante romanesti in raza medie de actiune!!!
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Ioanoooo pai asa ne fu vorba?????Nu mai 'pupi' tu nani cu mine
Parca eram teleghidata, n-ai vazut???Vinetele nu le dadui la Linz, nici la Ludwigsburg...nici la Konstanz...s-au intors decedate la papadie la Karlsruhe(na zisei bine Papa????)
Data aviatoare cand treceti pe-aci fac vinete ...promit(daca nu le papa Vio intre timp ).
Asa..si la roman eram la 12 juma, la restaurant pana in 13.deci pe-aproape de ora stabilita.
P.s. Lauraa e de la tine...poate va puneti de-o vorba

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> Botez

Primele luni
Album2
Scumpetel

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Ioana parol ca la vremea ei salata de vinete a fost bestiala...acu n-o strica decit un damf de acreala da-n rest mirosea apropae la fel de misto ca micii:-))
Si sa stii ca-n Bodensee Babee te-a cam trishat la sentiment ...a cam stat pe acelasi pat cu mine si ...mai mult... a asistat si la o repriza de muls-viteza :-))) Se uita cu oki mari dä caprioara la mine. Io crezui ca de mila

IOANA vilcomen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Sunteti nemaipomenite

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-

8 Luni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_io spune:

fetili koketili, multzam fain de primeala, suntetzi nishte dulci!
andrada, pei da adresa, trimitem cu plainu frigorific ceva carne de mici, o tona, doua?
babee s-a facut sadicaaaaa...ie-te ca m-a spanzurat shi da cu shnuru`n mine ( sau ce e ala??? )...pel la "spanzuratoarea" nu am pierdut maaaaai inca...di ce ma batzi? data aviatoare cand trec pe acolo sper sa fie in decembrie...vine vio pana atunci? daca nu, nu le papa pe vinete...daca da, sa nu te apuci de ele decat cand ajung io acolo! te ajut sa le faci, itzi fac galerie
lauraa, tu pe unde in ludwigsburg? poate o punem de o piatza, o kafia, o margica, ceva...
papadie...deci m-a tradus babee...o baaaaaaat...pei toata noaptea mi-a facut declaratzii shi acum gata-gata sa fuga cu tine??? iar cat despre vinete...auuuu...dupa ce ca imi e foame, imi mai faci shi tu pofta...mrrrr...danche shoshon, papa, pt.vilcomen :)
shi daka ma repet, ce? suntetzi dulci shi gata, fug sa vaz ce atzi mai scris shi pe unde...noapte buna, copii, vise frumoase, mamici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by Adela

Ce frumos ati povestit.... imi ploua in gura acum dupa mi:k:oii (ups) lui nenea romanu`. Joxy bine ca ai mai taiat avantul ca prea mirosea a mici pe aici. Sa imi piara chefu` si pofta! he he
Daaa mie mi-a placut cand stateam la semafor pe verde: io credeam ca, catrinel a vrut la tati in momentul acela asa ca noi, calm, (a doua masina in coloana), asteptam frumos startul!

Si nenea de la BAC (hi hi cum suna) era turbat deja: "cum? tot loc de parcare cautati?" Nuuu, noi intrebam ce a intrebat masina din fata? (de data asta i se vorbea in germana) poahahaa -glumesc! Noi am intrebat cum sa iesim de aici ca drumul duce in apa!... Papadic credeam ca ne duceti cu bacul: nu-i bai, daca asa arata harta, noi mergeam si cu bacul.
Babee> n-ai vrut sa papi inghetata "asortata" , lasa ca-ti aduc de-acum ciucalata cu crema alba! Tu ramai datoare cu bumbonici Mozart din alea de la voi.
fetili> data viitoare zicem ca intalneala e cu 4 ore mai devreme decat ora stabilita si uite asa ajunge si papa la timp.

~~Adela & Julia



Da,chiar ca frumos ati mai povestit.M-a apucat nostalgia ca joia trecuta eram in plina pregatire pt intiilnire si acum a venit toamna de-a binelea,e un vint rece si o ploicica...
Noi ne-am pierdut de voi la plimbarica pen'ca eram mai in spate si Christian s-a prins ca ieream pä drumul de venire,adica la bac asa ca am luat-o pe alta carare .V-am regasit dupa ce sotul Cameliei ne-a esplicat unde steti si pe drumul de regasire,i-am cules pe Milena,Mira si Cristina,nu?
Adela,las'ca iti aduc eu bonboane cu Mozart(Mozartkugeln),se fac la Bad Reichenhall(unde am fo in conced in 2002)si sunt super.Drept ii ca si ciucalata de Elvetia e tare buna .Saptamina asta m-am depresat ca am de invatat o carticica cu legi ca sa ma faca astia cetatean german si m-am tratat cu niscai cioco si inghetata After Eight.

Pupici multi si o noapte linistita!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Iaca o ludwigsburgaroaica pe acilea ...pfiii
Adica stiam de la babee ca a tras la noi in "urbe" inainte de-ntalnire.. Ioanaaa,mi-s aici in Pflugfelden,de strig o tzâr mai tare m-auzi bestimmt .

Fetili, ca bine zice Alina, sapt.trecuta pe vremea asta ne pregateam de plecare si acum... Dar ce s-a schimbat si vremea!De faceam intalnirea sapt. asta ne clantaneau dintii-n gura! Hai sa dam un replay la intalnire,in MARTIE! Ce ziceti? Dar sa rmaana toata lumea la petrecerea in pijamale!



PS: Bey, la care le-o scapat barbatii la povesti pe hol in noaptea aia? Ca era sa le pun cupilu´n brate

Mama de Lara, 10 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

fetelor, konstanz asta e masculinu' de la constanta noastra? ca locatie tot la mare mi s-a parut ca este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Al meu si-a lu' Milena:-) Da' sticla n-o scapa Ionu
Deci can se hotarara sa intre in camere am auzit cum au scapat o sticla si cum Ionu stie cat ma enerveaza zgomotele noaptea a intrat pe usa hlizindu-se "n-am scapat-o iooooooo!" :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Lauraa poi trebuia sa le pui copilu in brate la barbatii veseli he he ... (rad eu! ca doar nu era al meu pe acolo!)
Alina> ce buni is ardeiiiiii...mmmmmmm Stii cum? Nici o masa fara ardei copti! Multumim inca o data!

Da da in martie sa mai facem o intalneala! Dar dupa 8 martie plizz! Si ramanem si peste noapte, of course! Dar nu vretz sa schimbam locatia? Mergem la Babee sau poate la elvetica veniti? (zic si io!... desi in cazul asta n-o sa mai papam mici de la nenea romanu` )


~~Adela & Julia

Mergi la inceput