M-am hotarat...........adoptie (partea a patra)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by irina_ina2000

ce-ar fi sa intrebati asistenta sociala care se ocupa de dosarul vostru si ce copii se apropie de momentul in care ar putea fi declarati adoptabili. Poate sunt copii la care au trecut termenele legale si ei inca nu au trimis dosarul la Comitetul Roman pentru Adoptii.


Am intrebat, Irina .... . Mi-ar fi spus daca erau... asta e raspunsul... Bucuresti, sect 3...

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by Briantis

Am incercat la maternitatile din Bucuresti ,la doua fundatii si la un centru de plasament din sectorul 1 si cu toate astea am vazut un singur copil care nu era cel pe care il dorm noi.Nu inteleg cum de s-a rezolvat cazul unui alt cuplu care si-a luat atestatul la o saptamana dupa noi ,care are acelasi asistent social si care au dorit ca si noi un baietel sub 1an.


Bine ai venit, Briantis! Eu zic ca e vorba si de noroc, si de "ce-i al tau e pus deoparte" si trebuie sa-l cauti, si de relatii, si de ritmul cautarii. Nu sunt de acord cu datul plicurilor in stanga si-n dreapta, doar cand cineva chiar te ajuta sa vezi un copilas. Oricum, nici n-as putea...

Bafta multa si nu te lasa! Fiecare om - atat noi cat si copiii - cu soarta lui. Dar o cale exista!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by Briantis

Daca ne gasim bebe si incredintarea pentru adoptie se incheie in 2005 dupa care lege se va finaliza adoptia ?


Bineinteles ca dupa legea noua! De aceea si eu ma zbat si sper sa-mi gasesc copilasul pana in anul nou, sa-l am acasa, ca sa reduc cat mai mult pasii care mai raman de faptul anul viitor!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Dschid partea a 5-a
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33373

Pozele noastre

Mergi la inceput