tinuta botez pentru mamica

tinuta botez pentru mamica | Autor: vanessa ionescu

Link direct la acest mesaj

Ajutor!
am botezul fiului meu (cel mic) - 3 luni peste doua saptamani (2.10.).
sunt inalta dar, destul de "rotunjoara".
am gasit o pereche de pantaloni foarte frumosi si eleganti, negrii, din voal, foarte evazati jos. problema apare acum cand e vorba de bluza. Am colindat prin tot Bucurestiul (in masura timpului liber) si nu am gasit nimic. Vreau ceva clasic dar elegant si care sa fie suficient de lung si larg ca sa acopere tot ce e in plus. toate bluzele din magazine sunt stramte, scurte, cu bretele si multe paiete.
am auzit de un magazzim ML dar nu stiu unde este.
poate vreuna dintre voi sa-mi indice niste adrese unde asi putea gasi ceva frumos?
multumesc

icv

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Am auzit ca magazinul ML este pe undeva pe Calea Mosilor, dar nu stiu foarte sigur.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
http://community.webshots.com/user/paloma297

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

De ce nu incerci o bluza din aia scurta si strimta, neagra, peste care sa pui o bluza larga si lunga, vaporoasa, dintr-un voal elegant si transparent?
Pe Mosilor exista mai multe magazine, pt mirese. Poate gasesti toalete de ocazie pe-acolo.
Succes,

Boghi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Si eu am avut fix aceeasi problema. Si m-am imbracat tot cu pantaloni negri, pentru ca ascundeau bine kilogramele de la sarcina... Am pus o camasa deasupra. Nu una dreapta, ci cu pense, intelegi ce spun, nu? Care venea pe talie, pe sani nu ma strangea (pentru ca alaptam inca), iar de la talie in jos era putin mai larga pana pe sold, fix cat sa ascunda sunculita ramasa...
Pe Mosilor, cum vii din Carol sau cum ii zice, pana in Eminescu, este un magazin super sic, cu camasi de dama absolut superbe! Si ca model, si ca material, si culori... nu stii ce sa alegi!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

ML e intradevar pe Mosilor aproape de intersectia cu Ferdinand(sau cum l-o fi chemand, pe bulevard) la 199, langa restaurantul Burebista. Au lucruri dragute desi destul de scumpe.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Intr-adevar la ML, lucrurile sunt destul de scumpe..dar acum au o oferta de genul cumperi trei, primesti inca trei....cel putin aaa scrie pe geam..eu stau prin zona sa ma plimb aproape zilnic pe acolo.
Bafta la cumparaturi!

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput