Spiru Haret - Management Financiar Contabil

Spiru Haret - Management Financiar Contabil | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

E cineva?
Nu conteaza anul...ma intereseaza pareri, impresii.
Eu anul asta m-am inscris, am emotii foarte mari.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Eu am absolvit in 2000, si am sustinut licenta in 2001 cu echipa de la universitatea Craiova.

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Felicitari,Mirela!
Si eu studenta inca,integralista,anul 3 la M.F.C.C-ta.Colegii mei de grupa deja sunt licentiati,eu am intrerupt ptr.cresterea copilului.
Este ca orice facultate,in anul 1 se inscriu multi dupa care incep sa mai dispara din colegi,fie este prea greu,fie din cauza taxelor prea mari,fie se reorienteaza catre alte facultati.Noi din 26 in primul an,ramasesem la sfarsitul anului 2 doar 13.Nu e greu,dar nici usor.
Materia favorita,managementul,de orice fel,nu pot spune insa acelasi lucru despre contabilitate.Un singur sfat:incearca sa nu lipsesti de la seminariile de contab.Nu se poate invata doar de la curs.

Multa bafta la examene!
July



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mirela, te-ai obisnuit cu gandul? Mai e putin si incepi anul universitar! Cum vei face la zi sau FF?

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Mirela, eu sunt la Spriu Haret, la MFC, trec anul 3. Ce vrei sa stii? Carte se face ca lumea, numai sa vrei sa inveti. Profesorii sunt foarte exigenti, marea majoritate, la examene, daca nu inveti , nu faci mai nimic, asta daca nu esti foarte experimentat la copiat. Eu nu am talent la asa ceva, asa ca invat.
Nu stiu daca esti din Bucuresti. Daca da, cursurile se fac la Politehnica. E bine sa vii la seminarii, conteaza prezenta la multe materii, inveti mult mai usor, te ajuta la examen. Eu anul trecut nu prea am frecventat ( am nascut, serviciu, copil mic) si mi-a fost cam greu la examene, dar le-am trecut.
Daca te mai intereseaza si altceva, nu ezita sa ma intrebi!!
Te pup si succes!! Poate ne intalnim pe acolo.
Esti la zi sau fr? Eu sunt la zi.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana3500 spune:


Buna ziua tuturor!

Am si eu o rugaminte. Cine poate sa ma lamureasca cum sta treaba cu invatamantul la distanta? Eu m-am inscris in acest an la MFC specializare C.I.G.(Spiru Haret - Bucuresti) si sunt tare nedumerita. De la facultate mi-au spus sa astept pana pe 30 oct. ca atunci incepe anul univ.pt ID si atunci o sa primesc mai multe lamuriri. Dar stiti cum e.....cu nerabdarea asta...de fapt curiozitatea(cate materii sunt in anul I, cum se dau examenele, cat costa cursurile si daca sunt suficiente pt. pregatire, etc). Va multumesc.

Mergi la inceput