Povestea mea!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Si voi ce ziceti? Sa il caut eu? De ce?
Sau cum sa il fac sa isi vrea copilul?

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

lorellay, am fos singura la nastere, adeca fara el. Dar a venit in sala de operatii prietena mea si m-a tinut de mana si dupa ce am adormit. El a venit tarziu dupa 7 seara. A stat putin si a plecat.

Sincer? O sa fie greu, mai ales dupa ce nasti, o sa te simti goala de orice sentimente. O sa te intrebi pe unde este si de ce nu e langa tine, langa voi. Dar, crede-ma ca toate astea se vor duce, cu timpul raman doar amintirile, nu ai sa mai simti nimic. Decat o durere surda care apare rar, ca un junghi. La mine a trecut un an si cateva luni. Mi-am spus ca in ziua in care nu imi voi aminti data la care s-a terminat totul va fi ziua cand il voi uita cu desavarsire si va ramane doar un om oarecare si tatal copilului meu.

Nu incerca sa te duci dupa el. Daca vrea sa vina sa isi vada copilul o va face. Daca vrea sa il recunoasca o va face. Tot ce poti face e sa il anunti, nu neaparat direct, ziua cand vei naste. si locul. Dar atat.

Eu iti urez succes, nastere usoara si lumina.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Lorellay,
Urmaresc povestea ta de la inceput si am sperat si eu odata cu tine ca totul se va rezolva,dar in cele din urma totul va fi bine cu ajutorul lui Dumnezeu.
Decat cu un individ care nu vrea sa se implice in nici un fel, care nu-si asuma niste responsabilitati mai bine singura....nu te injosi prea tare sa nu patesti ca mine! Tu ai avantajul ca nu sunteti casatoriti sa crede-ma ca e un avantaj, doar daca nu-ti pasa de ce spune lumea!
Draga mea, draga, din tot sufletul iti doresc sa-ti fie bine, copilul o sa-ti ocupe mult timp, insa nu va suplini in nici un fel nevoia ta de iubire din partea partenerului, a unui partener,iti va fi multa vreme greu, vei suferi din aceasta pricina, dar toate trec in lumea asta!
Tu esti tanara si o sa gasesti pe cineva care sa te merite....deci, sfatul meu NU CEDA, NU incerca sa fii ceea ce nu esti, NU te injosi.
Iubirea nu presupune astfel de chstii, iubirea inseamna daruire, respect,mangaiere,iti da fericire si implinire...
Ia aminte de la mine ca eu sunt patita,am tinut cu orice pret sa fiu langa un om care s-a dovedit ca nu merita dragostea mea...
Insa niciodata nu se stie, poate el o sa fie altfel, poate o sa se schimbe...nu stiu.....oamenii nu sunt doi la fel.
O sa-mi lipsesti,dar stiu ca nu mai esti aici cu noipt. ca o sa aduci un ingers pe lume!
Nastere usoara si pupici multi din partea mea
si nu uita noi, prietenii tai suntem aici si ne gandim la tine!
Craciun fericit! si La multi ani!

Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns snowbell spune:

lorellay, citesc si ma crucesc de cate poti tu sa induri de la el.
e pacat ca te-ai lasat amagita de el, e un iresponsabil si, avand in vedere ca are o varsta si o experienta de viata (doar a fost casatorit 11 ani) si tot nu e in stare sa-si asume nici o raspundere, fugi cat te tin picioarele.
stiu ca e greu, dar singura solutie e sa tai raul de la radacina, sa tai toate puntile in urma ta. gaseste sprijin la parinti si la prieteni adevarati, ai grija de bebelusul tau care merita toata atentia ta, are nevoie de o mamica puternica si iubitoare, si vei vedea ca pana la urma printul pe cal alb va aparea si pentru tine. si va avea grija si de bb ca si cum ar fi al lui. pentru ca asta face n barbat adevarat. asta al tau e un neterminat si un neispravit. rupe-te de el! el e doar trecutul!
fii puternica si independenta. fii fericita cu ce ai, ai niste parinti extraordinari, care inteleg ca te sprijina, vei avea un baietel sanatos, ai sigur prieteni de nadejde (uite cati ti-au raspuns aici numai!). da, iti lipseste barbatu ALA. da sigur va aparea si el. SIGUR! doar ca el nu poate aparea atata timp cat tu ramai legata de trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

Lorellay,

am citit si eu macar parte din povestea ta...
Mai intai sa te bucuri de minunea ta, sa fie sanatos si daca din iubire l-ai facut, cu iubire sa-l cresti...

Apoi, nu mai plange tu...ca nu merita. Un om caruia nu-i pasa de copilul lui nu e om intreg ca sa plangi dupa el...Si nici n-ai cum sa-l faci sa vrea copilul (eu stiu asta, ca dupa ce imi spunea ca ma ia de nevasta si alte vrajeli nici n-a vrut sa stie de el, nici telefon n-a dat- cica s-a suparat pe mine ca nu am mai vrut sa ma casatoresc cu el. Da, a recunoscut copilul-dar cred ca de frica, ca am zis ca daca nu-l recunoaste il dam in judecata ca nu eram majora.Si nu stiu cum se astepta sa-l iau de sot asa, jumatate de om cum e, nu-i destul ca am facut greseala sa maincurc cu el la inceput, dar si sa...Usa, sa-l vada pe copil, i-a fost deschisa tot timpul.)Asa ca nici nu-i inchide usa in nas, dar nici nu te ruga de el.
Tu vezi de viata ta si ia-o zi cu zi...si vei gasi pe cineva care sa te merite,

Ca sa nu fi singura la nastere cheam-o pe mama ta sa vina la tine macar o saptamana, daca vrei sa ramai unde locuiesti acum...si cu mine tot mama a fost.

Si putere si an nou fericit.din toata inima

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993
http://community.webshots.com/user/anababa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Iubita, nu te mai gandi la el, nu merita. Gandeste-te la Codrin, la cat de fericita vei fi sa-l tii in brate...el va fi floarea pe care o primesti de la Dumnezeu...
Nastere usoara si multa putere sa treci peste tot iti doresc. Te pup.

--------------------

Andra
Nunta noastra Noi
Ziua Andreei
Intre romani
SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by lorellay

Si voi ce ziceti? Sa il caut eu? De ce?
Sau cum sa il fac sa isi vrea copilul?

Where there's a will there's a way!


Sincer, nu cred ca-i o idee buna; dar... tu stii mai bine. Eu, daca as fi in locul tau (si, niciodata nu se stie) categoric NU l-as mai cauta. Cat despre "Cum sa-l faci sa isi vrea copilul, nu cred ca poti face ceva... doar de el depinde; si sa stii ca nu se merita sa te impaci cu el doar de dragul copilului; Gandeste-te la tine si la Codrin sau la Rebecca... Acum el (sau ea) e pe locul 1 in viata ta, alaturi de tine, apoi parintii tai, care vor fi alaturi de tine, orice-ar fi si pe el pune-l dupa prieteni, catel, purcel, casa, servici, vecini, chiar si dupa o persoana pe care ai cunoscut-o pe strada si ati schimbat nu mai mult de un zambet amabil... asta e locul pe care si-l merita; de fapt, nici macar atat. ce merita cu adevarat, e sa-l uiti absolut, sa-l scoti din inima ta. Chiar daca el va avea o realtie pe viitor cu bb-le vostru, pe tine nu te merita... Clar si absolut! Si chiar daca-ti va fi greu farael, nu-ti va fi mai greu decat ti-a fost CU el. Vezi-ti de viata, draguta, viata merge inainte, soarele pe cer va straluci in continuare, cu sau fara el langa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Lorellay
Ce faci?Spune-ne ca esti bine,sanatoasa!
Bebe e sportiv ?
Da-ne vesti!

Te pupam si ai grija de voi

pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Salut!
Eu sunt bine acum!Sunt acasa la parinti!
A fost groaznic sa nasc la Craiova!
Bebe e foarte cuminte!
Acum nu am timp dar o sa va scriu cat de curand mai mult!
Va pupam
Lorellay si Codrin

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

Lorellay si Codrin

bine ati revenit printre noi ...

abia astept vesti ...



Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Mergi la inceput