Povestea mea!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:

Lorellay,ce mai faci, cum o mai duci ?

Ia-ti inima in dinti si spune-ne.
Cum se simte bebelushul, totul e OK cu sarcina ?

Sanatate multa si mult noroc in 2005 !

Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Lorellay, Lorellay. Lorellay!!!

Lorellay, te striga prietenii!
Lorellay, te cautam pe aici, dar netu' asta e asa mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Salutari!
Intr-adevar am fugit de voi o perioada!
Cum imi e?Tot asa, sau poate mai rau.
Stau tot cu chirire, acum nu mai stam deloc impreuna, ma mai duce cateodata la servici dimineata si mai trece seara pe la mine 10-15 minute.
El nu mai sta acasa, sta la parintii lui pentru ca s-a apucat sa isi lucreze la apartament de cateva luni si acum spune ca din martie o sa inceapa iar dar nu se mai poate sta acolo.Eu stiu ca la interioare se lucreaza iarna dar el nu are nici un zor cu toate ca bebe e foarte aproape (mai are 2 luni>cand il intreb unde o sa stau cu bebe spune sa ma duc la mama, ca si asa ii iubesc eu mult pe ai mei.Dar mama e la 200km distanta, el nu ii suporta pe ai mei, deci acolo nu ar veni sa isi vada copilul.
In ultimul timp nu ne intelegem aproape deloc.Mie imi e din ce in ce mai greu, ma imbrac greu, ma misc greu.Si imi vine sa urlu ca nu stiu cum o sa ma descurc.
Inca mai merg la servici toata luna asta dar din ianuraie o sa stau singura singura si cred ca o sa o iau razna in casa.
Dar stiu ca trebuie sa am curaj, stiu ca o sa imi fie foarte greu sa cresc singura un copil dar o sa fac totul pentru el.imi vine sa mor cand ma gandesc cum imi va fi singura cu un bebe langa mine.Parintii mei lucreaza si nu o sa poata veni la mine decat putin si rar, si altcineva care sa ma ajute nu exista.
Dar TREBUIE sa fiu curajoasa!
Va pup,
Si multumec pentru toate incurajarile.

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicity spune:

Oh, doamne Lorellay. am citit si eu povestea ta cu sufletul la gura, sperand ceva bun. nu gasesc prea multe cuvinte, dar as vrea sa te incurajez. tu acum esti un mic D-zeu, dai viata, nu e nimic mai implinitor pt o femeie, chiar daca e singura si nefericita. Nu exista fericire mai mare decat asta, te vei descurca, nu te gandi acum cum, si la ce va fi....gandeste-te ca D-zeu iti da in viata atat cati poti duce, incredinteaza-i viata ta si a copilui si vei gasi intotdeauna calea spre bine. Noi toate fetele suntem alaturi de tine. Mie din mesaje desi imi pari trista...totusi as zice ca nu mai ai disperarea de la inceput si nici credulitatea de atunci. Te-ai maturizat, vei face fatza la orice. O mama e cea mai puternica faptura!! Un barbat care nu intelege prin ce treci acum, nu merita nimic bun in lumea asta si fii sigura ca nici nu va avea.
liniste suflteasca multa si un bebel sanatos si frumos care sa-ti umple viata de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankka13 spune:

of, ce rau imi pare de situatia prin care treci . Si aici ma refer mai ales la faptul ca esti singura in perioada asta dificila in care astepti sa se nasca o noua viata . Dar aceasta perioada te va intari , te va ajuta sa fii o mamica puternica. Stii eu sunt casatorite de 2 ANI , cu un sot minunat , ne intelegem perfect , dar copilasul nu vrea sa vina , din cauza unor probleme ale mele . E tare trist sa stii ca poate niciodata nu vei putea sa fii mama , ca ne vei naste niciodata , ca nu vei simti toate transformarile care survin in corpul si in sufletul unei femei in asemenea momente . Barbati mnai sunt , terminarea unei relatii deschide mereu un alt drum , si poate ca cineva acolo e chiar pentru tine si te asteapta . Eu sunt sigura de asta si pot sa te asigur ca daca reusesti sa inchizi un capitol si sa deschizi usa vei gasi un tovaras , un partener si un iubit pe care tu il meriti . Copilasul tau trebuie sa simta cat a fost de dorit si te admir pentru deciza de a-l pastra .
tine-ne la curent si fii tare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Gata!
Aseara i-am spus ca nu vreau sa il mai vad si sa il mai aud si l-am dat afara!
Si stiti de ce? Pentru ca mi-a spus sa ma duc sa nasc acasa la mine(adica de unde sunt eu) sa stau cu ai mei si cand ma intorc dupa 2 ani, ca trebuie sa revin la servici vedem noi!E un tampit!Cum adica mai vedem?!Ce sa mai vedem peste 2 ani?!
A...si inca ceva..trebuia sa faca modificari in apartamentul lui unde urma sa stam toti trei dupa ce nasc, dar s-a gandit el acum ca nu poate lucra iarna ( o minciuna-toate firmele de constructii lucreaza iarna la interioare) si se apuca de el in martie. Dar intre timp a golit tot din apartament, deci nu se poate sta oricum acolo.
Din moment ce lui i se pare normal ca eu sa stau cu bebe in chirie unde stau acum cu inca o fata, intr-o camera si el sa nu m-a ajute cu cheltuielile casei, decat POATE pentru bebe, oare ce mai astept?!
Stiu ca acum imi va fi foarte greu iar lui foarte usor, pentru ca nu isi asuma responsabilitati prea mari, dar anii o sa treaca si eu o sa fiu o mamica fericita cu un copil langa mine iar el un barbat singur si nefericit care nu isi va gasi locul niciodata.
Va pup,
Lorellay

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

este de admirat curajul tau , tine/o tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

am tot sperat sa i vina mintea la cap prietenului tau!!! Regret ca este asa cu capul in nori... Dar copilul il va recunoaste?
Eh si intr un caz si in altul te sfatuiesc sa l pui la plata, acea pensie alimentara.. iar daca nu l recunoaste exista testele de paternitate
Nu merita sa l lasi asa, fara nici o responsabilitate!!!

pe scurt, as spune ca i un porc, insa nu pot jigni bietul animal!!!

pupicei grasunei!

http://community.webshots.com/user/tora97

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

quote:
Originally posted by tora97

pe scurt, as spune ca i un porc, insa nu pot jigni bietul animal!!!


subscriu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

si eu! mare mitocan...nu are nici un rost sa mai speri ceva de la un astfel de om...vezi-ti de viata ta si de bebe. Bafta multa!!!


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12172 ( Povestea nasterii )

Mergi la inceput