Povestea mea!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_g spune:

Draga de tine'
Cred ca ar fi momentul sa schimbi foaia. Destul cu scenele si intrebarile copilaresti, pana la urma in toata istoria asta tu ai fi cea mai indreptatita sa iti pui intrebari apropo de sansele ca relatia voastra sa ajunga a fi pe viata, nicidecum el!
Ia inchide-i tu usa (telefonul, sms-urile,etc.)in nas. Spune-i ca din acest moment trebuie sa te convinga el ca va merita, ca n-ai nici o idee de cum ar putea sa faca acest lucru, dar n-are decat sa-si bata capul! Mai spune-i ca tu si copilul sunteti o minune atat de mare incat n-ai sa permiti nimanui sa intunece visurile unui copil nenascut,iar un muritor de rand cum este el, trebuie sa treaca peste niste incercari grele ca sa poata macar sa viseze ca se poate apropia de voi.
Te pup cu drag, si nu uita ca nu e nimeni mai presus de tine si puiul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Lorellay,

Ziceai ceva de plimbare eu ies zilnic cu Stefan tu unde stai?




Rodica si Stefan-Daniel
http://community.webshots.com/user/stefandaniel10
http://www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Povestea asta e buna pentru multi.

Iti tin pumnii si ai grija de tine si de bebe.

Maruta, felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Draga Lorelay si dragi mamici si viitoare mamici,
Am citit povestea plus raspunsurile tuturor si nu m-am putut abtine sa nu scriu si eu. Eu sunt casatorita de 3 luni, nu avem bebei dar ne dorim foarte tare unul insa mai avem de asteptat pt ca stim ca nu e momentul. Cum a scris si Maruta (felicitari pt sarcina, iti doresc sa fie usoara si sa dai nastere unui bebe sanatos si frumos care sa va umple viata!), alte femei isi doresc cu disperare copii si nu-i pot avea, asa ca tu trebuie in primul rand sa te consideri binecuvantata de Dumnezeu cu asa dar ce porti in pantece.
In al doilea rand, cred ca stii si tu si stim toate ca un copil crescut de un singur parinte nu e cu nimik mai prejos decat unul crescut de doi parinti atata timp cat parintele ii ofera dragoste suficienta. Copilul tau poate va simti lipsa unui tata, poate nu. Depinde de tine cat de mult te vei ocupa de el si cat de mult vei permite ca el sa simta aceasta lipsa.
In al treilea rand, nu esti nici prima nici ultima care pateste asa. Sunt o multime de mame singure care au luptat pt copiii lor sa nhu le lipseasca nimik nici material nici spiritual, mame care si-au gasit eventual si un partener care sa le accepte cu copil cu tot. Nu mai mergem dupa conceptia invechita ca daca ai un copil, 'din flori' asa cum zici tu, 'din iubire' asa cum zicea cineva aici, nu te mai ia nimeni de nevasta. Am evoluat si noi si barbatii nostri.
In al patrulea rand, vad ca nu vrei sa renunti in ruptul capului la acest prieten al tau. Nu vreau sa iti fac rau, departe de mine gandul asta, dar daca te-ar iubi ar mai sta pe ganduri? Tu esti insarcinata, porti in tine o viata care e si a lui...ar trebui sa faca ceva imediat. Chit ca se teme de 'institutia' asta CASATORIE, daca pe tine asta te face fericita, asta trebuie sa iti ofere. Pe cand, inteleg eu, el se codeste de cateva luni bune..Asta nu te pune pe ganduri?
Si ma mai pune ceva pe mine pe ganduri. Nu crezi ca acum cauta motive ca sa o poata rupe definitiv? Adika, ziceai ca te-a intrebat cati au fost inaintea lui. Maruta, perfect de acord, cam tarziu vine intrebarea asta si cam fara rost! Daca il interesau astfel de amanunte, intrebarea venea la inceputul relatiei, in nici un caz acum cand mai sunt cateva luni si o sa aveti un copil...
Parerea mea e ca, desi a trecut printr-o casatorie, nu are minte, asa cum multi barbati se eschiveaza in fatza responsabilitatilor. Nu cred ca e cazul sa il ceri tu de barbat si nu cred ca viata ta trebuie sa se invarta numai in jurul lui. Fii fericita cu ceea ce ai, o sa nasti o minune, o sa fii ocupata sa il cresti, o sa cunosti si alti barbati si sigur intr-o zi ne vei da de veste ca unul dintre ei iti iubeste copilul in aceeasi masura in care te iubeste si pe tine si ramaneti impreuna.
Scuze daca te-am plictist, accepta si umilul meu sfat, vezi de viata ta in continuare, nu sta dupa el pt ca suferi inutil. ai grija de tine, sa nu mai ai probleme cu sracina, lupta pt tine si copilul tau si....cum a zis Maruta, TRECI PE LOCUL 1 in viata ta!
Pupici tuturor,
Andra

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

va multumesc din suflet fetelor ... acum timpul decide ... am luat-o si eu pe urmele lui Lorellay ... sunt stresata ... dar din alte motive ... de data asta va trai bebe ?

asa ca fiecare cu pasarica lui ...

lorellay - ma bucur ca esti "bine" ... si iti doresc din tot sufletul sa-ti gasesti linistea ... din pacate barbati " aproape perfectii " sunt pe cale de disparitie ...

la mine nu trece seara in care sa nu multumesc pentru ce am ... un sot bun, iubitor, care ma rasfata tot timpul ... insa faptul ca l-am gasit s-a datorat faptului ca nu m-am multumit niciodata cu jumatati de masura ... si am avut puterea de a spune "asa ceva nu e de mine" ... si sa plec ... chiar daca pe moment am varsat lacrimi amare ...

deci lorellay ... sa nu crezi ca l-am gasit pe Seby la primul colt de strada .... nu draga mea ... l-am cautat mult si bine ... nu m-am lasat batuta pana nu am gasit pe cineva care sa ma faca fericita ...

acum e o perioada destul de grea pentru tine ... este o vorba care spune "CUI pe CUI se scoate" ... dar acum o sa ai un bebe ... nu mai ai timp de cuie ...

vezi ca ai primit o invitatie in oras ... trebuie s-o onorezi ...

plimbare placuta ...






Maruta 7 sapt.
DPN 19 iunie 2005; UM 12.09.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Maruta, din cate am obs, esti o femeie puternica, deci nu trebuie sa iti mai zboare gandurile la prostii. Copilul va trai si va si si sanatos si frumos, pt ca vi-l doriti atat de tare, pt ca il veti iubi atat de tare si pt ca e un norocos sa aiba asa parinti. asa ca...fruntea sus, temerile la cosh si sa ne tii la curent!
Si inca ceva...si eu ca si Maruta am un sot iubitor, care se asigura ca nu imi lipseste nimik si care isi da silinta sa fiu cea mai fericita...dar a durat mult pana sa realizez ca el e THE ONE. nici eu nu m-am multumit cu jumatati de masura. Trage tu concluziile..

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

andrut - esti o draguta ... in general ma gasesti la mamici mai-iunie (2005) de la odiseea ...

eu sunt o fire optimista ... asa ca nu sunt in pericol ... mare mare ... te asteptam si pe tine ... cat de curand la



Maruta 7 sapt.
DPN 19 iunie 2005; UM 12.09.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bravo, Maruta, asa te vrem, optimista si luptatoare!!!
Eu in clubul gravidutzelor mai incolo...Pana atunci trag cu ochiul la voi si invat!!!

Andra
http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Maruta felicitari!
Lorelai, mai ai vesti? Stam cu sufletul la gura!
Curaj, orice ar fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Rodica P,
Ti-am trimis un mesaj!Raspunde-mi te rog ca sa putem lua legatura!M-as bucura mult!
Eu sunt bine.De El nu mai stiu nimic de 2 zile dar nici nu am mai plans.
Si am fost la eco.Si cica baietel.Eu imi doream mult fetita.Aveam si nume.Si nu as fi vrut baiat.Dar...aste e.
Va pup
Lorellay

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput