Pestoaicele sunt pe aici? (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by CRISMIR

Buna pestisorilor!

Azi am fost la doctor si sunt trista ca am avut niste contractii dureroase si doct a zis ca daca nu stau cuminte in pat ma interneaza,ca nu e in regula....offfffff,si eu sunt abia in sapt 33 si el zice ca trebuie sa fiu atenta si sa-l tin pe bebe cel putin pana in saptaman 35,offfffffff...si eu nu stiu ce sa fac ,ca trebuie sa mai fac mancarica si cate ceva ca nu are cine sa le faca....sotul meu munceste tare mult,si nu are timp(12-14 ore)...iar pe altcineva nu avem aici...asa de suparata sunt.
Va pupicesc!Mirela si bebele,33 sapt.

http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian



Eu am nascut la 33 de saptamini. Daca doc ti-a zis sa stai la pat...apai stai. Eu am stat toata sarcina fara exceptii. Si tot am nascut la 33 de saptamini. Slava Domnului, Mielu e sanatoasa tun dar pe linga gospodarie, dupa nascare, am facut si naveta la spital. Crede-ma mai bine stai la pat decit sa calaresti culoare spitalului toata ziua:-) Nu-i asa greu. Iar curatenia si mincarica sa mai astepte ca momentam ai ceva mult mai important de "copt":-) Iar dupa ce nasti poti sa-ti iei adio si de la curatenie si de la mincarica. parol

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetelor!

fulguletz activity center e un soi de premergator cu care nu mergi, are dedesupt un postament mare din plastic.De jur in prejur are jucarele.Are 3 pozitii pentru inaltat, are si arcuri ca sa amortizeze sariturile la inaltime ale lui bb iar scaunelul se invirte in toate directiile.Sigur aveti si voi pe acolo.
Exista si aici acea bordura de tapet, eu nu am fost sigura ce vreau de aceea am zis sa-mi mai limpezesc creerii dupa ce nasc si sa ma gindesc ce vreau.Drept urmare tot nu stiu ce vreau sa-i fac in camera si mai studiez ca inca mai am timp.I-am lipit in schimb o groaza de tabloase colorate cu desene frumusele, e tare incintata si le admira pe rind.

Am nascut natural cu epidurala, si pina in ziua cind mi s-a rupt apa am refuzat sa ma gindesc la nastere.Nu am vrut sa mi se faca frica si oricum nu aveam de unde sa stiu ce o sa mi se intimple.La al 2-lea bb o sa stiu....si cred ca o sa am emotii pe masura.

Maruta astept cit de curind sa ne dai vestea mare si pina atunci antreneaza-te cu pisoiul

Mirela cum mai e burtica?

Emilly & Ilinca (26 ian.2004)
http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/InMerrionPark.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/Rosmere6net.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Salutare pestisoarelor!!!!
N-am mai scris aici de foarte mult timp ....acum veniram din concediu!
Si iata poze:
http://community.webshots.com/user/rodicapiti
vacanta 2004

Suntem mari nu-i asa? Saptamana viitoare incepem scoala!!!!
Va pupam
Rodica, Andrei, Mihai si tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna fetelor!
Azi ma simt mai bine fata de ultimele zile...si evident ca m-am gandit eu ca ar trebui sa calc din lucrusoarele lui bebe,ca daca trebuie sa nasc si nu sunt pregatita?!...nu ma certati ca am calcat stand pe pat si masa la nivelul patului...hehehe...foarte interesant,dar merge,si macar pot sa mai fac treaba...oricum ma simt bine,multumesc lui Dumnezeu,sper sa nu mai am contractii dureroase!
Multumesc fetelor pt sfaturi,stiu ca trebuie sa stau in pat daca doctorul zice,si cel mai important este bebele,dar daca eu nu fac papa nu am ce papa,si pizza nu ma prea incanta...de,sunt si mofturoasa...dar las ca trece si totul va fi bine,sunt optimista!
Frumoase poze RODICA,si ce vacanta frumoasa!...asa am mai vazut si eu cate ceva de acasa,super fain!
EMILLY,scumpa fata ta,cat despre camera ai dreptate si eu sunt de parere ca mai bine ii faci ceva fain mai tarziu cand creste,dupa 5-6 anisori,sa inteleaga ea ceva!
Hai ca va pupicesc si sa ne auzim cu bine maine!
MARUTA,faina treaba cu pisoiul,antreneazate ,dar vezi ca trebuie sa si....!....sa dea Dumnezeu sa vina si timpul tau si sa te bucuri de bebe!

Mirela si bebele,33 sapt.



http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

buna dimineata pestisorilor,

Rodica - bine ai revenit ... chiar ma intrebam pe unde inoti ... cred ca a fost super in concediu si pozele cred ca sunt frumoase, din pacate eu nu le pot vedea din cauza tampitului asta de calculator! Ce mai fac baietii tai ? Cred ca s-au distrat de minune in vacanta!

Crismir - saluta-l pe bebe si spune-i sa aibe grija de tine, sa stai cuminte !

Fulgulet - parca-l si vad pe bb cum da din picioruse ... nu te mai gandi la nastere ... e inevitabil, vine si trece ... si mie mi-era frica de nastere ... dar acum as considera-o ca o binecuvantare!

Viata mea a fost foarte organizata si toate mi-au iesit cum mi-am propus ... intai scoala, mi-am gasit sufletul pereche, ne-am casatorit, la servici sunt bine ... urmatorul pas logic era bebe ... dar bebe n-a fost de-acord cu mine. Imi aduc aminte prima oara cand am ramas gravida ... eram euforica ... si cand i-am spus pa lui bb credeam ca visez ... a doua oara eram atat de fericita, toata lumea (toti doctorii) imi spuneau ca sunt absolut sanatoasa si nu am de ce sa-mi fac griji ... cand s-a intamplat insa a 2-a oara am avut un soc ...

Acum m-am impacat cu mine insami ... si ii multumesc lui Dumnezeu ca suntem cu totii sanatosi ... asta-i cel mai important lucru in viata ...

Va doresc o nastere usoara tuturor, sa va dea Dumnezeu copii sanatosi, frumosi si cuminti ...

Emily - si ce mai antrenamente facem ... ne pregatim pentru concurs ... si nu-i place deloc sa-l perii ... e un smiorcait ... ce nu stie el e ca, daca apare bb la orizont, il tund ... atunci sa-l vad!





" Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii."
I. Golescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna dimineata fetelor!(sau cel putin la mine e dimineata)

Rodica superbe poze asteptam sa ne povestesti din concediu.Mie chiar imi e dor de postarile tale.La un moment dat chiar ne intrebam ce mai faci.

Mirela a fost si pe la noi o furtuna de zile mari, un rest de la voi venit.A plouat de ziceai ca se sfirseste lumea.Am vazut la Tv ce s-a intimplat in zonele afectate, cumplit...
Asa sa faci, sa o iei incet... si eu te inteleg si cu papa ca stiu cum e sa nu aiba cine sa-ti faca sa maninci.O sa fie bine, o sa vezi

fulguletz pe unde mai "fulguiesti"?la noi cit de curind vine iarna si chiar mi-e dor de zapada.Sper ca esti bine si bb la fel.

Maruta sa nu disperi.Dumnezeu are grija de toate.Si sa fii sigura ca ai descoperit cauza care ti-a produs cele doua avorturi.Eventual mai cere opinia unui medic.Stiu ca la sfaturi toata lumea e buna, dar si eu am trecut prin ceva asemanator.Stiu cum e sa iti doresti cu tot sufletul un bebelus al tau.Si poate si acum m-as mai fi chinuit daca nu-mi descopereau adevarata cauza si tratata, stupoare cu 2 tableta luate in doza unica, ce zici de asta?Apoi in 2 luni am ramas insarcinata si am facut-o pe Ilinca.Nu mai are rost sa-ti spun ca toata sarcina m-am menajat exagerat poate, dar mai bine asa decit sa fi patit ceva.Am stat mult in pat, nu am lucrat si-mi numarat zilele de sarcina.Tare ingrijorata am mai fost ca sa fie totul bine.Si eu dupa 2 pierderi de sarcina ca si tine.
Grija mare!si pupici multi si multa, multa sanatate.

Emilly & Ilinca (26 ian.2004)
http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/InMerrionPark.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/Rosmere6net.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

multumesc mult fetele ....

Emily sunt curioasa ce ai avut ... eu ma grabesc acum sa plec de la servici ... va pup pe toate si va doresc numai bine ...


ne vedem peste 2 saptamani ...



" Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii."
I. Golescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna fetelor!
Eu am intrat sa va urez un week end placut!
MARUTA,concediu placut(sper ca am inteles bine,pleci in vacanta?!) si o sa ne fie dor de tine!...sa vi cu vesti frumoase si noi!
EMILLY,multumesc mult de incurajari si de intelegere!...

Va pupicesc si sa ne auzim cu bine zilele urmatoare!

Mirela si bebele,34 sapt.

http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Fetele, pe unde mai inoati?
Se pare ca Maruta era cea mai vorbareata dintre noi, sper sa se simta bine in concediu.

Mirele cum te mai simti?ai mai avut contractii?

fulguletz mai da bb din picioruse atat de mult.
Astept vesti de la voi.

Emilly si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna fetelee!
Noi ne-am mutat si de ieri am si net prin cablu!!!
Voi ce ati mai facut?
Eu sunt racita cobza!!! Am luat raceala de la Sebi si am facut mai rau ca el! Dar e mai bi e asa, ca daca era el in locul meu cred ca innebuneam!!!
Cu despachetatul am luat-o tango, ca am sef care nu ma prea lasa sa fac multe!
Apartamentul asta mi se pare un pic mai friguros decat unde am stat noi! Sa vedem cum va fi cand vor da drumu la calddura! Ca noi nimeni iesim imbracati afara de zici ca e iarna! Si afara e o caldura si oamaneii la maneca scurta si bebeii imbracati mai usor!!!
Va pup dulce pestisori!


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze
www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput