crize,toane si fasoane-HELP!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Anca, al meu are ce are cu nemtii. De-abia ne-am intors din concediu din Romania unde s-a intalnit cu copii de varsta lui, insa nu s-a luat deloc la harta cu ei, din contra, a fost chiar prietenos. Isi impartea jucariile si se comporta asa de bine ca nu-mi venea sa cred. De ce? Numai el stie. Acum sigur ca nu-mi propun sa-l izolez, stiu ce important este sa intre in contact cu copiii, incidentele de care am amintit n-au avut loc la prima intalnire, ci la timp mult dupa aceea, la vreo 4 luni. Avea pe atunci 1 an jumate. Pentru moment mergem doar la parcul de joaca ca e vacanta si la Spielgruppe inca 2 saptamani, pentru Krabbelgruppe e deja prea mare, vin acolo mai mult si copii sub 1 an, asa ca trebuie sa mai asteptam putin ca sa avem unde merge. Cand s-a intamplat sa dea in ceilalti copii l-am luat deoparte si i-am facut parinteste observatie, i-am explicat cum m-am priceput mai bine ca nu e frumos sa-i loveasca... Chestia e ca unele mame se cam uitau chioras la noi si probabil ca si copilul meu a simtit ostilitatea. Oricum, in astfel de situatii e nevoie de tact din partea tuturor.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput