Am o bona de dat! Cine se anunta?

Am o bona de dat! Cine se anunta? | Autor: vioviju

Link direct la acest mesaj

Dupa indelungi cautari, am gasit o bona care mi se pare super.
Eu am cerut 12 h/ zi si uneori in week-end.
Problema este ca pt mine tot nu e suficient, asa ca am sa duc copilul la tara si.... am o bona de dat.
E o femeie tare cumsecade, tanara (48 ani), divortata si cu o fata de 20 ani.

Locuieste in zona Iancului (Electroaparataj) si are nevoie de un salariu de minim 4.000.000 (program de aprox. 10 h/zi)

E trebuie sa se angajeze urgent asa ca daca aveti nevoie, scrieti cat mai repede.

toate bune
Violeta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Si eu inca una, ca cine vede, sa aleaga
Adre 37 de ani, are o fata de 18 ani, a mai stat cu copii, ultima data cu o fetita. Se muta din Drumul taberei in Rahova, deci va fi disponibila cam peste 10 zile cand termina balamucul cu mutarea, si cu 4 milioane e multumita. Insa nu prea vrea program "non-stop". Daca insa si-ar gasi ceva aproape de casa....
Daca exista "match", va dau pe PM telefonul
Pupici!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mai am una!
Are 50 si ceva de ani, sta pe la Granitului. A stat cu un baietel de la 3 luni pana la 3 ani. N-am intalnit-o personal, dar m-a sunat pentru ca din gura in gura a aflat ca aveam noi nevoie de bona.
Daca mai are cineva nevoie, cereti pe PM numar de telefon.
Pupici la bebici

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

vrem, vrem, dar bona verificata, nu din auzite. daca o "coafeaza" zona Spit. sf. Pantelimon, parcul Morarilor, astept mesaje. Doar ca "urgentul" la noi o sa fie cam intr-o luna - doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonadima spune:

RECLAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Fetelor,bubulina mea are 3 luni jumate,eu stau acasa cu ea cei 2 ani, dar am nevoie de cineva care sa mai stea cu asta mica din cand in cand cand trebuie sa plecam amandoi( si eu si sotul meu) undeva si e foarte complicat sa o luam cu noi- cateva ore cateodata - si eventual sa vina de vreo 2 ori pe saptamana si pt menaj usor - calcat,etc.
Poate o intereseaza pe femeia aia care s-a mutat in Rahova - noi stam la Piata Rahova - pana isi gaseste ceva permanent!
Daca nu,poate stiti pe altcineva!
Vrem o femeie curata,cinstita, sanatoasa,mai tanara,harnica,buna si operativa pentru menaj usor si ocazional sa stea cu asta mica!
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada spune:

Draga Vio, pe mine m-ar interesa doamna respectiva, ar fi insa ceva +uri si -uri de luat in considerare:

+uri:
-stau chiar in Vatra Luminoasa deci practic suntem vecine
-programul ar fi de 8 maxim 9 ore, de luni pana vineri
-Andrei este super scump si cumintel, foarte lipicios daca ii place o persoana
-nu are alte indatoriri decat sa aiba grija de Andrei ca de ochii din cap, sa il scoata in fiecare zi la plimbare in parc care este vis a vis de noi si eventual sa ii faca sucutul de dimineata


- ma gandeam la o retributie de cca 3,5 mil/luna
- am nevoie de dansa din ianuarie de cand incep serviciul

Daca mai este de actualitate te-as mai ruga sa imi spui cate ceva despre ea...sau TOTUL, sa iti spun si eu cam ce pretentii am de la o bona, asa putem stii daca suntem pe aceeasi lungime de unda. Eventual putem sa ne cunoastem daca nu isi gaseste ceva mai convenabil.

Hai ca am vorbit prea mult.
Multumim,

Ada si bb Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florica visan spune:

am vazut anunturile voastre in legatura cu bona. Ma intereseaza si pe mine o bona pt. 6-8ore pe zi in zona Iancului pentru un baietel cuminte si prietenos. Puteti sa-mi dati cateva detalii evetual un nr. de telefon Multumesc florica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Pentru Vioviju, Ankalaura si nu numai .

Mai sunt disponibile bonele respective?

Se pare ca si noi o sa avem nevoie de o noua bona. A noastra astazi ne-a dat preaviz. Spune ca nu mai face fata!
Rares are 2 ani si cinci luni. Locuim in zona Calea Vitan-Energeticienilor -sector 3. Locuim la casa, avem curte, deci nu este necesar sa umble prea mult in cautare de parcuri, sau, mai bine spus nu zilnic. Programul este de la 8,00 la 18,00 de luni-vineri.Salariu 3,5-4 milioane,inclusiv menaj.
Daca cunoasteti pe cineva si ne puteti ajuta, va multumim anticipat. Astept PM.



Cornelia si bb Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatydady spune:

si noi avem nevoie de bona pt. un bb scump, vioviju, mai e libera bona pe care o recomanzi?De cind o cunosti, a lucrat la tine? De cit timp, cum a fost?locuiesc in sect.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligiacobalt spune:

Buna
Ma intereseaza si pe mine o bona Stau in Drumul Taberei langa posta (parcul moghioros)Sa se ocupe fdoar de copil nimic mai mult
Multumesc mult


Mergi la inceput