Test postcoital negativ

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Musete, iubita prin inseminare artificiala se rezolva problema cu testul poscoital negativ.Asta fiind ei prin inseminare sunt pusi direct in uter , si asa nu mai trec prin vagin , unde ii poate distruge glera ta.
E simplu, IAS...eu am facut 7 si nici cauza asta nu am mai facut testul pt ca numai era nevoie, se pare ca la noi e problema de fertilizare.



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Anis, Anisuca,
Sa inteleg ca si la tine TPC-ul a iesit negativ?
sa inteleg ca ai facut 7 inseminari fara nici un rezultat? Of , Doamne!
Eu o sa incerc s-o fac pe a patra in septembrie, dar totusi crezi ca nu ne pot dauna atatea incercari?
Apropos, sa stii ca mie decat o sigura data mi-a dat sa fac Pregnil. In rest, nu mi-a dat nici un medicament inainte de IAS.
Pupici,
Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Eu TPC nu l-am facut , dintr-un simplu motiv..eu am trompele mai lungi si aveam indicatia clara de inseminare , din cauza asta TPC nu are nici o valoare pt mine, daca ar fi negativ, tot solutia insemiare as avea...iar daca ar fi ok, problema cu trompele f lungi ar constituii in continuare o bariera..
De regula se fac pe afara, cam 3 inseminari, pt ca dupa 3 inseminari , sansele de reusita la inseminari sunt si mai mici.
De cauzat nu cauzeaza cu nimik.


AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Doamne, eu ce ma fac?
Am facut deja trei. Crezi ca mai am vreo sansa?
Ai auzit pe cineva sa ramana dupa mai mult de trei inecrcari?
Eu stiu de Marina, dar care, spre norocul ei, a ramas la a treia incercare?
Of, Doamne, of
Pupici,
Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

Musete, plizz spune-mi si mie unde ai facut testul postcoital ???
Si in ce perioada a CM l-ai facut, cat costa si daca te programezi ???Astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Musete, din cate am inteles, spermatozoizilor le face foarte rau lichidul eliberat de tine in timpul orgasmului. Daca de fiecare data ai orgasm, ar fi o explicatie...

Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Musete, si eu sunt cu TPN. Mie dr. mi-a zis ca se poate obține sarcina doar prin IAS sau FIV. Si eu am facut 2 IAS fara rezultat. Eu sunt hotarata sa merg la FIV daca prin IAS nu reușesc. Chestia cu parteneii e adev, la fel mi-a spus si mie soțul, care este medic. Te pup. S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Medeea e vb de lichidul normal din vagin, deci de secretia care exista in permanenta...nu de altceva..nu are nici o legatura cu orgasmul.

AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Ce este testul postcoital si in ce consta el?Iertati-mi necunoasterea.

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Testul postcoital indica gradul de compatibilitate dintre glera eliberata de tine in timpul perioadei de ovulatie si . Se poate face la orice spital de profil , la indicatia medicului bineinteles. Nu este deloc dureros. Dureros este rezultatul (daca este negativ, desigur).
Pupici, Musete

Mergi la inceput