Ce stiti de Dr. Secara - Sp. Cantacuzino?

Ce stiti de Dr. Secara - Sp. Cantacuzino? | Autor: elilenus

Link direct la acest mesaj

Daca aveti informatii despre dansul va rog sa mi le comunicati si mie.
Multumesc

elilenus

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu am medicul la Cantacuzino, altul, dar am auzir despre dl. dr. Secara ca se pricepe. Mai multe nu stiu.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Draga mea, Secara e un nemernic si un criminal. Daca vei cauta pe net vei gasi multe referinte. Nepotelul meu a murit in chinuri groaznice din cauza incompetentei lui.
Multe fete de pe forum iti vor confirma acest lucru.
Te rog, alege un alt doctor si o alta maternitate.
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Nu ma speriati asa de rau, nasa mea este pacienta Dr, Secara la Cantacuzino si va naste in noiembrie. E chiar asa de rau acest Dr Secara?.. Ea pana acum a zis ca e ok, dar se intreaba cum va fi la nastere.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilenus spune:

Dumnezeule, Eleni, ce spui tu...Gata, sunt foarte speriata. Daca mai stiti ceva concret va rog, scrieti-mi.
Multumesc


http://photos.yahoo.com/elenapangica
elilenus,26 ani, DPN:24 noiembrie
Spitalul Cantacuzino, Dr. Dan Secara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Draga mea, pentru ca m-a certat prietena ta ca te-am speriat si nu am dat detalii, voi detalia.
Imi pare rau ca nu stiu sa caut in arhiva forumului ca iti copiam povestea nasterii nepotelului meu. Dar voi povesti pe scurt.
Sora mea a fost sub supravegherea lui Secara. O sarcina extraordinara, fara probleme. O singura mentiune: sora mea are bazinul foarte mic, este estrem de slab, iar bebe era foarte mare (se aproximau 3,5 kg). Pe 13 septembrie 2001, ea s-a internat la Cantacuzino pentru nastere. Dupa inducerea travaliului, dupa un travaliu ingrozitor de lung si de dureros de 13 ore, dupa nenumarate injectii cu diverse substante care au zapacit definitiv bataile inimii fatului, dupa rugaminti in genunchi pentru cezariana, bebe s-a blocat in bazinul mic al mamei unde a suferit niste traumatisme craniene majore. Dupa ore de chinuri in care nimeni nu a venit sa vada ce face sora mea. Precizez ca in acest interval sora noastra mai mare a stat cu ea si desi au fost trimisi body guarzii sa o scoata cu forta, nu a fost chip sa o scoata din salon.
Dupa o epiziotomie pana la coloana, a fost scos copilul, care nu aplans. A fost reanimat. A respirat. Dar nu a plans niciodata. Dupa ce a zacut 2 zile in salonul de nou nascuti tremurand in permanenta si nedormind nici o clipa, in timp ce noi eram asigurati ca copilul e bine, l-am transferat pe raspunderea noastra la spitalul Grigore Alexandrescu. Acolo s-a constatat ca traumatismul cerebral suferit in bazinul mamei atrasese dupa sine faptul ca bebe nu vedea nu auzea, nu ar fi vorbit sau mers niciodata.
Dupa o luna de chinuri, de sperante, de durere si de plans, bebe Teodor Bogdan a murit in suferinte crancene pe care sufletelul lui mic nu le merita.
Inutil sa spun ca dupa nastere doctorul nu a mai trecut pe la sora mea.
Inutil sa spun ca am dat cu amandoua mainile.
Concluzia ca bebe a murit din cauza greselii doctorului nu am tras-o eu. ESTE SCRISA IN CERTIFICATUL MEDICO LEGAL DE LA IML. Avem dosar la politie. Am fost la Colegiul medicilor. Sora mea si sotul ei au fost chemati si sicanati in fata onoratilor doctori din colegiul medicilor. Secara s-a declarat nevinovat si asa a fost considerat si de Colegiu.
Degeaba in certificatul de autopsie scrie ca bebe era perfect sanatos (lucru confirmat si de ecografiile tridimensionale efectuate) si ca traumele suferite au fost provocate de nasterea prost asistata.
Doar traim in Romania.... greseala nu se pedepseste decat la fraierii cinstiti.
Degeaba Secara a incercat sa ii dea bani surorii mele sa taca.
Secretara de la Colegiul medicilor i-a zis surorii mele ca ea e sigura ca cere bani.

DE AIA IL URASC PE SECARA!

Iertati-ma, dar doare atat de tare....



Mergi la inceput