Provocari decorative (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Eu as imparti camera in 2,catre geam as pune o masa ovala cu niste scaune(cand vin musafirii acolo servim cina si cafeaua,apoi ca despartire as aseza un rand de ghivece cu plante mari decoratice,canapeaua si biblioteca cu TV.
In caz ca nu vrei sa mai achizitionezi mobila as face huse pentru canapea si fotolii pe culoare galbena sau portocalie.

La geam zici ca sunt copaci,atunci de ce sa mai pui perdea cand privelistea este minunata(daca respectivul copac mai face si flori atunci totul este OK).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Nu sunt experta in decoratiuni dar vreau sa-ti dau ceva sfaturi!
Eu zic ca daca ai putea sa faci niste perinite galben cu verde,in ton mai deschis,ai da luminozitate!
Poate in aceiasi nuanta sa fie si draperia ,poate fii in dungi o parte galbena,una verde......cred ca ar arata frumos!

Roxi si bb Rares 9. april.2002
http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Dragele mele, tot citesc ce imi scrieti si apoi ma uit prin camera sa vad cum ar merge... iar citesc... iar ma uit...
Azi e soare si chiar si verdele canapelei parca a prins viata! Dar cand e nor, e chiar intunecat si deprimant.
Cary, cu draperia nu intentionez sa acopar geamul, ci doar sa incadrez fereastra. Acum, toamna, copacii sunt chiar frumosi si am si ceva liliac, la primavara o sa fie o minune.
Va multumesc pentru idei. Pana trec la treaba am la ce visa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

DONIA ce ai hotarat cu sufrageria,caci eu una mor de curiozitate si ma prinse un chef de mutat mobila prin casa,de numa,numa,imi vine sa dau fuga la tine sa mut ceva,ca al meu sot a zis sa nu mai mut nimic,ca e bine asa!

Elutza scumpo,ce mai face sora ta?sper ca-i bine !

Va doresc un W-E placut si un Heloween Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Cary
si ma prinse un chef de mutat mobila prin casa,de numa,numa,imi vine sa dau fuga la tine sa mut ceva,ca al meu sot a zis sa nu mai mut nimic,ca e bine asa!

d-ale balantelor! si d-ale barbatilor casatoriti cu balante... ca doar EI trebuie sa traga de mobila, nu?! normal ca e bine asa cum e, hahahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Mai GANDAC,el nu face nimic,nici macar nu e acasa in ziua respectiva(ca sa nu dea idei care ma calca pe coada,caci sar la peregata!!!)il trimit sa schimbe uleiul la masina sau de-al de de astea,ca sa stau eu linistita!!!!Ma AJUTA 2 cartofi si linoleumul ud!!!si
W-E placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor,
ma bate gandul sa-mi fac intr-o baie peretii cu bucatele de hartie.
Si anume se taie bucatele mici de hartie se pun acolo ingramadite, sifonate, si unele peste altele si apoi le vopsesc. Am vazut anul trecut cand a fost la noi "Parada caselor" si am putut vedea tot ce era nou in domeniul decorativ.
Problema este ca nu stiu sa o fac?
A facut cineva asa ceva?
Numai bine,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Cary
DONIA ce ai hotarat cu sufrageria


Eu inca sunt la stadiul de vis (asta o fi de-a varsatorilor?) ca sunt cam ocupata zilele astea. Dar pe saptamana viitoare plec la colindat magazine si va spun ce mi-a picat sub ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

ciuf, zau daca pricep ce vrei!
nu ai gasit pe net nici un link cu asa ceva?

ca sa intelegem si noi

cary, mi-ai adus aminte de caragiale, ca era sa zic: vino si la mine sa mutam nitel, apoi mergem si mutam si la tine... asta da distractie!
mai tii minte schita lui caragiale cu alea care se muta una in casa alteia doar asa, de dragul de-a se muta?!
daca eu nu le inteleg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Mai Gandacelule,
se lipesc pe pereti bucatele de hartie, poate sa fie creponata, stii cum era aia de faceam lanturi pentru pomul de Craciun, si se lipesc bucati mici unele peste altele cu aracet, se lasa sa se usuce si apoi vopsesti peretii. E ca si cum ai vopsi tapetul.
Cam asta e ideea. Ce-mi place e textura obtinuta in urma lipirii hartiei, intr-un mod haotic, fara o ordine precisa.
Acum m-am facut clara?
Stiu ca nu prea le am cu explicatul.
Asa, am ramas datoare cu gradinuta interioara. Pozele, mai tarziu.
Deci intr-o laterala a livingului este facut ca un pat, cu ceva adancime in care au plantat flori ornamentale, iar deasupra pietricele.
Promit ca voi veni cu pozele, ele vor fi mult mai explicite.
Numai bine,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa


Mergi la inceput