Mamici din Constanta (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Laura, mey, ieri trebuia sa imi iau ceasul de la reparat undeva in centru si am descoperit ca programul la ceasornicarie incepea la 14.30 si am avut o ora pe care trebuia sa o omor cumva, asa ca am fost prin Tomis. Lamurita?

Oana si Paul (03.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Daaaa, lamurita, cum sa nu, adicatelea ai taiat-o mai devreme de la serviciu ieri . Beton !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Oana, nu vreau sa se supere vreun rac, dar iti pot spune ca eu nu tin suparare! Atunci cred ca ma suparase tare rau matusa mea, daca am tinut minte si dupa ce m-am trezit. Asa-i daca lasi copilu' la altii!
Intre mine si sotul meu, mie imi trece mai repede, deci s-ar putea ca baietii sa fie mai suparaciosi. Dar daca stii cum sa-i iei....
Vineri sa ne spui cum a fost intalnirea cu Paul, dar cu amanunte!

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Buna fetelor,

Vreau sa va intreb si eu ceva:
Ce varianta de trusa pentru nou-nascuti sa cumpar, de la Sensiblu (produse Johnson's, glicerina boraxata, Baneocin, comprese sterile, betisoare pentru urechi, suzeta, biberon, perie si dezinfectant de biberoane, saruri rehidratante Humana) sau de la Nivea (produse de corp). Care produse sunt mai bune, Johnson's sau Nivea?



Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello.
azi nu am semnat condica de dimineatza ca m-am trezit la 8.30... am mincat si am fugit la control. deci: avem 4,400 kg si 55 de cm...ce mai, un adevarat grasunel. totul e bine, am apucat si o plimbarica scurta in parc.
acum stam in scaunel si sughitzam ca a fost laptele cu oase si cu simburi (mamele astea!).
in rest sutem relativ cumintzei.
Crix, la baie sta ca fermecat, ii place mult de tot si chiar dac aface circ inainte se potoleste imediat cum il bag in cadita.
Marlen, sfat: nu lua nici una dintre trusele gata facute, ptr ca nu merita, sunt exagerat de scumpe. daca vrei iti trimit lista de medicamente pe mail - totul costa cam 1.200.000 (cu tot ce iti trebuie si ptr tine si ptr pitik) si doar trusa aia amarita de la sensi blu e 1.200.000 cu doua lulele inauntru. asta e parerea mea..crede-ma....cam stiu preturile la medicamente si farmaceutice in general. dar tu hotarasti.
pupicei ca mergam sa mincam si noi cit ne lasa shefu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Rox, Trimite-mi te rog lista! Am auzit ca produsele Sanosan sunt cele mai bune pentru bebei. Din acest motiv nu m-am hotarat ce trusa sa aleg.

,

Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Marlen, asa cum ti-a spus si Roxana, nu merita astfel de truse! Cumpara separat ceea ce ai nevoi, ca oricum ai nevoie de mult mai multe produse.
Intradevar Sanosan sunt foarte bune, mai bine cumperi dinainte tot ce ai putea avea nevoie: crema de ingrijire, de fundulet, de vreme rea(asta nu am gasit-o inca), sampon.
Ai luat patut, carut, hainute, pampersi?

Roxana, da' lapticul ala al tau cu oase si samburi e taaaare bun, de-i merge bine bb-ului!!!! Tineti-o tot asa!!! dar nu prea mult in ritmul asta, asa cum este normal

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

CriXia, nu am cumparat inca nimic pentru bebe. Suntem in faza de cautari. Nu ne-am hotarat daca sa luam patut din lemn sau pliant. Cat priveste carucioarele, m-am speriat cand am vazut ce preturi sunt! Am vazut un carucior multifunctional de la Cam (este din aluminiu, are scaun de masina si se transforma in carucior sport), la pretul de 15.600.000 lei!!!
Ce fel de carucioare imi recomandati?




Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Nu recomand pat pliant! Spun asa pentru ca a primit fii-mea unul cadou la mot si acum nu-i vad utilitatea, doar ca sa depozitam jucariile. Acete paturi pliante care se fac tarc mai tarziu au o saltea care sta sus de tot, iar cand bb incepe sa se ridice trebuie sa o scoti si atunci devine tarc. Consider ca este cam jos copilul, sunt totusi curenti de aer prin camera, iar bb sa doarma la maxim 20 cm de podea!
Eu am un patut de lemn, destul de mare, adus din Germania, iar salteaua are 3 niveluri, acum suntem la nivelul 2, iar cel mai de jos este cu mult mai sus decat tarcul. Mai tarziu se desfac gratiile si ramane un pat normal, deci va dormi in el pana la 6-7 ani. Dezavantajul la cel de lemn este ca s-a cam lovit fii-mea de lemn cand avea somn agitat, dar asta a calit-o ca acum se loveste si nu zice nimic. Eu am confectionat, dar se gaseste si de cumparat, o margine matlasata pe care am pus-o de jur-imprejur si am ferit-o cat de cat de lovituri si de eventual curent.

Despre carut, cam scump cel Cam, chiar daca are accesorii multe!
Uite, eu dupa un an am renuntat la cel care se face si londou, si am luat unul sport de 700.000 lei, ca merge in picioare si nu o sa-l mai folosim prea mult. Celalalt carut era un Chicco, se facea londou, si cel mai mult m-a ajutat un sac de putat bb umplut cu puf de gasca, in care a domnit fii-mea in toiul iernii. O imbracam bine, o bagam in sac, o puneam in londou sa nu-i bata crivatul, si faceam plimbarea zilnica fie soare sau ninsoare. Lumea intorcea capul sa vada daca am ceva in carut, credeau ca la ce frig era afara am carutul gol, dar nu, ca era si gagalicea care-si facea somnul linistita.
Deci, gandeste-te la utilitate si perioada de utilizare! Nu arunca prea multi bani, ca vin si alte cheltuieli: scaun de masina, scaun de masa, premergator....

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe CRix asa zicea si doctorita, ca daca nu ar fi mincat numai sin il baga la cura de slabire... dar suntem in grafic deocamdata.
Marlen, sper sa fi primit listuta.
noi am luat caruciorul chicco echivalent cu cel de la cam (adica landou, carucior sport si scaunel de masina) de la metro cu 9.800.000..fata de 15 milioane cit e in oras mi se pare o reducere ff buna. in scaunel doarme in timpul zilei, se si leagana, e comod de pliat si nu e greu. asa ca mi s-a parut cea mai buna alegere.
pupicei si o noapte linistita!

Mergi la inceput